הלמן אלדובי: "נשווק את קרן פנסיה ברירת המחדל על ידי הסוכנים על פי המודל השקוף"

דמי הניהול הנמוכים בקרן ברירת המחדל העלו חשש בקרב סוכני הביטוח כי הם יוצאו "מחוץ למשחק". בעוד בהלמן אלדובי מרגיעים, באיילון אומרים: "דמי הניהול הנמוכים אינם מאפשרים תשלום עמלות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
"אנו מצפים להביא בשורה משמעותית לציבור החוסכים בקרן הפנסיה ולהביא את הבשורה לכל חוסך במדינה, את זה נוכל לעשות בצורה הטובה ביותר רק במידה וקרן הפנסיה ברירת המחדל תשווק בצורה משמעותית ע"י סוכני הביטוח. על כן בכוונתנו להמשיך לשתף פעולה כפי שעשינו עד כה עם ציבור סוכני הביטוח גם בשיווק קרן הפנסיה ברירת המחדל וכמובן במודל תגמול שאינו קשור לדמי הניהול". כך טוען איתי ברדה, מנכ"ל הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה. הלמן אלדובי נבחרו לאחרונה על ידי האוצר לשווק בלעדית לצד קרן נוספת של מיטב דש, את קרנות ברירת המחדל לשנתיים הקרובות.

דמי הניהול שתגבה קרן הפנסיה של הלמן אלדובי יעמדו על 1.49% מההפקדות החודשיות ושיעור של 0.001% מהצבירה בקרן. לאור דמי הניהול הנמוכים משמעותית עלה חשש בקרב סוכני הביטוח, שהם יהיו "מחוץ למשחק". כאמור, ברדה מבטיח שיווק בידי סוכני הביטוח של הקרן שלהם; עם זאת, הוא לא פירט כיצד יתוגמלו הסוכנים.

ברדה: "הסוכנים - ערוץ ההפצה הדומיננטי ביותר"
ברדה: "הסוכנים – ערוץ ההפצה הדומיננטי ביותר"

יתרון לסוכנים

"הלמן אלדובי רואה בערוץ ההפצה של הסוכנים כערוץ ההפצה הדומיננטי יתרון לסוכנים והמשמעותי ביותר בענף בו אנו פועלים, גם כיום וגם בשנים הבאות", אומר ברדה. לדבריו, תפיסה זו הביאה לכך שהלמן אלדובי היה בית ההשקעות הראשון, והיחיד, עד כה שחתם על אמנת הסוכן וכן החברה הראשונה שנענתה לקריאת לשכת סוכני ביטוח לנתק את הקשר בין תגמול הסוכנים לדמי הניהול שהלקוחות משלמים.

 "סוכנויות וסוכנים בעלי חזון ויכולת ראייה אסטרטגית, שיחתמו איתנו על הסכם הפצה לשיווק קרן הפנסיה ברירת מחדל יקבלו יתרון תחרותי אדיר על פני שאר הגורמים שמשווקים כיום קרן פנסיה ויוכלו להגדיל את מאגר הלקוחות והמעסיקים בהם הם מטפלים, וכמובן גם את הכנסותיהן", מוסיף ברדה. "גם במקרה זה כמו במקרים נוספים בשנים האחרונות, הלמן אלדובי שמחה להביא בשורה חדשנית ומשמעותית לציבור סוכני הביטוח בישראל ותמשיך לעשות זאת"
במיטב דש הדברים נראים אחרת: קרן הפנסיה של מיטב דש תגבה דמי ניהול בשיעור של %1.31 מההפקדות החודשיות ושיעור של %0.01 מהצבירה בקרן. פנינו לחברת איילון, שחתמה על הסכם עם מיטב דש למיזוג של איילון פנסיה וגמל לתוך מיטב דש פנסיה וגמל (המיזוג נמצא בשלבי אישור רגולטוריים, וטרם בוצע). איילון מחשיבה עצמה כ"חברת סוכנים" ופועלת שנים רבות בשיתוף פעולה.
תגובת איילון לגבי שיווק הקרן בידי סוכני הביטוח: "קרן הפנסיה של מיטב דש נבחרה, על ידי האוצר, להיות אחת מקרנות פנסיית ברירת המחדל. הקרנות שנבחרו, הציעו לעמיתים החדשים דמי ניהול נמוכים מאד. דמי ניהול אלו מותאמים להליך בו מעסיק מעביר באופן ישיר את פרטי העובד שלא בחר בקרן פנסיה כלשהי.
קרן הפנסיה התחייבה לדמי ניהול אלו לכל המצטרפים החדשים, גם עבור אלו שיצטרפו בהליך פרטני. דמי ניהול אלו מובטחים למשך 10 שנים. סוכני הביטוח יכולים לשווק גם את קרן ברירת המחדל אך להערכתנו, דמי הניהול הנגבים על ידי הקרן, לא מאפשרים תשלום עמלות".
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email