"הלקוחות צריכים איש מקצוע לידם ומוכנים לשלם לו"

כך לדברי יו"ר פורום החוסכים לפנסיה, רועי מימרן, בפגישה שערך עם נשיא הלשכה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפגישה שהתקיימה בין נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, לבין יו"ר פורום החוסכים לפנסיה, רועי מימרן, במשרדי הלשכה בת"א, הדגיש מימרן כי הלקוחות ככלל צריכים איש מקצוע לצידם. לדברי מימרן: "גם אלו עם המשכורות הנמוכות צריכים לצידם איש מקצוע".

עוד הדגיש כי "סוכן הביטוח יהיה חייב להיות מתוגמל גם מהלקוח, ובתנאי שהאחרון ידע מראש כמה הוא משלם. יש חשיבות לייעוץ מקצועי". עוד הוסיף מימרן "לא מצאנו הגיון בדרישת האוצר לעצור את עמלות הסוכנים בהסכם לרבים, פעולה שלא הייתה מוסיפה שקל אחד בחיסכון למבוטח, וטוב עשה בג"ץ שקיבל את עמדת הסוכנים".

מימרן ורוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

לגבי הפרדת העמלה מדמי הניהול ציין יו"ר פורום החוסכים לפנסיה כי "זה עשה טוב מבחינת הנראות לסוכני הביטוח; כיום גובה דמי הניהול כבר לא מהווה פקטור והסוכן מגיע למבוטח בידיים נקיות".

נשיא הלשכה אמר בעקבות הפגישה: "שמחתי לארח את יו"ר פורום החוסכים לפנסיה. ניכר כי הוא הבין כמונו כי טובת ציבור החוסכים והמבוטחים נמצאת תמיד בתודעת הסוכנים; יתרה מכך, מי שמכיר הכי טוב את צרכי המבוטח זה סוכן הביטוח. נמשיך לשתף פעולה עם הפורום בשקיפות ואנו רואים עין בעין עניינים רבים, ובראשם דאגה לחוסכים לפנסיה בישראל", סיכם רוזנפלד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email