הלשכה במספרים: סיכום שנה והצצה אל השנה שבפתח

רוזנפלד: "שנת 2019 הייתה שנה פורייה במיוחד בעשיית הלשכה"; הורנצ'יק: "אנחנו נלחמים ונלחם בתופעת המתחזים בכל הכלים החוקיים שעומדים לרשותנו, ואנחנו כבר קוצרים פירות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שנת 2019 הסתיימה עם הישגים משמעותיים ללשכה ולוועדותיה, ושנת 2020 שבפתח צופה אתגרים ותוכניות רבות ללשכה, למען סוכני הביטוח וציבור המבוטחים.

"שנת 2019 הייתה שנה פורייה במיוחד בעשיית הלשכה. המספרים, כמו שנאמר, מדברים בעד עצמם", כך מסכם נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, את נתוני השנה שחלפה. לדברי הנשיא, "ערכנו לא פחות מ־60 כנסים במחוזות ובסניפים, זכינו לכ־ 400 פרסומים בכלי התקשורת. הובלנו הגשת ארבע הצעות חוק ויש לנו גב חזק חוצה סיעות ומפלגות של 40 חברי כנסת. כל ההישגים האלה הם למען 4,760 חברי הלשכה, סוכנות וסוכנים יקרים שנותנים בנו את אמונם, ושאנו קמים בבוקר בכדי לשרת".

 

עוד מוסיף רוזנפלד כי "את השנה האזרחית החדשה אנחנו מתחילים בתנופה של עשייה. לפנינו מאבקים חשובים, ולא אגזים אם אומר – גורליים, שיגיעו לפרקם בחודשים הקרובים. חלק מההתפתחויות תלויות במפה הפוליטית שתיווצר לאחר הבחירות, ואנחנו נעבוד כמובן עם כלל המפלגות והסיעות במטרה אחת – להבטיח את עתידם של סוכנות וסוכני הביטוח של ישראל".

הלשכה נערכת ב־2020 לאחד המאבקים המורכבים שידעה. סגן ומ"מ נשיא הלשכה, סו"ב ליאור הורנצ'יק, מדגיש כי "אחד המאבקים החשובים שמרחף מעל עבודתנו ועלול לפגוע קשות בציבור הרחב בארץ הוא הניסיון הברוטלי כמעט של חברות כרטיסי האשראי להיכנס לענף הביטוח. אנחנו רואים את המאמצים של הגופים החזקים והריכוזיים האלה, לפלוש לטריטוריה של עולם הביטוח ולגזול את פרנסת הסוכנים. כאן אנחנו מציפים את החשש ממכירת ביטוח לא אחראית ללקוח הקצה, שביום פקודה – למי הוא אמור לחזור כדי להפעיל את הפוליסה? לאיזו מוקדנית שמעולם לא זכר את שמה".

הורנצ'יק הוסיף וציין כי "בשבועות האחרונים נקרה בדרכנו עניין נוסף, שהוביל את הלשכה למאבק חסר פשרות והוא המתחזים. גל של אתרים ומסרונים הופצו לציבור הרחב במטרה לבצע פישינג ולהפיל בפח את הציבור. אנחנו נלחמים ונלחם בתופעת המתחזים בכל הכלים החוקיים שעומדים לרשותנו, ואנחנו כבר קוצרים פירות. אתרים שמתחזים בתחום הביטוח הם סכנה המרחפת מעל ראשו של הציבור, והם מייצרים נזק לעבודת הסוכן. יש לנו הסוכנים אחריות מקצועית מול לקוחות הקצה, ולכן המאבק בתופעות של אתרים מפוקפקים עם גורמים עלומים, שמנסים להציג את עצמם כגורמי מקצוע לגיטימיים ולהשיג בדרך לא דרך את נתוני הפנסיה של מר או גברת ישראלי, הוא קודם כל מאבק עיקש בתופעה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email