הלשכה דורשת לדחות את הפעימה השלישית של ממשק המעסיקים

הפעימה השלישית, הנוגעת לעסקים קטנים, אמורה להיכנס לתוקף בינואר 2018, אך בלשכה טוענים שרשות ההון מתעלמת מהבקשות לדחייה, שתאפשר לשוק הפנסיוני להיערך כראוי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני הביטוח פנתה אל רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון בדרישה לדחות את הפעימה השלישית של ממשק המעסיקים, שאמורה להיכנס לתוקף בינואר 2018 . במכתב ששלח סו"ב יובל ארנון, יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני בלשכה, אל רו"ח הראל שרעבי, סגן בכיר לממונה על הרשות, כותב ארנון: "טרם טרחת להגיב לבקשתנו לדחות את הפעימה הקרובה בנושא ממשק המעסיקים, והכאוס הולך וגובר. אנו חוזרים ודורשים לדחות את הפעימה השלישית".

עד כה נכנסו לתוקף שתי פעימות, המסדירות דיגיטלית את אופן הדיווח של מעסיקים על הפקדות תשלומים לחיסכון הפנסיוני של עובדיהם. הפעימות שנכנסו לתוקף רלוונטיות למעסיקים מעל 50 עובדים. הפעימה השלישית והאחרונה מתייחסת למעסיקים הקטנים.

לטענת ארנון, נכון להיום כספים בהיקף של מאות מיליוני שקלים אינם משויכים כראוי לציבור החוסכים לאור שתי הפעימות הקודמות. "התרענו מפני כאוס זה עוד קודם לכניסת הפעימה הראשונה, במפגשים רבים עם הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, בדיונים איתך, וגם בישיבות בוועדת הכספים", כותב ארנון לשרעבי ומוסיף: "כניסת הפעימה השלישית בינואר רק תעצים את הכאוס. בפרט כאשר מדובר במעסיקים קטנים אשר רובם מנותקים מהטכנולוגיה הבסיסית הנדרשת לעמידה בתנאי הממשק. יש לדחות את הפעימה השלישית עד שנת 2019 , כדי לאפשר לכל היצרנים והשחקנים בשוק הפנסיוני ליישר קו כראוי וכנדרש, ורק לאחר מכן להגיע לפעימה השלישית".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email