הלשכה החלה לפעול בניסיון למצוא פתרון לבעיות הביטוח במגזר הערבי

ישראל גרטי: ״המצב הקיים אינו יכול להמשך. אנו נפגשים עם חברי כנסת ובוחנים מספר ערוצי פעולה״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברי הוועדה לביטוח כללי, בראשות סו"ב ישראל גרטי, נפגשו עם שני חברי כנסת מהמגזר הערבי, ח"כ חאג יחיא וח"כ עיסאווי פריג' ממר"צ שהבטיחו להצטרף למאבק הלשכה לטיפול בבעיות סוכני המגזר.

חברי הכנסת הבטיחו להעלות את הנושאים בוועדת הכלכלה, לסייע ולתת טיפול הולם לבעיות ביטוח החובה במגזר הערבי. בפגישות השתתפו גם הסוכנים מוחמד חטיב, יו"ר סניף טבריה, הגליל והעמקים, ועדאוי עטאף, סגן יו"ר הועדה לביטוח כללי.

מימין: מוחמד חטיב – יו״ר סניף טבריה, הגליל והעמקים, ישראל
גרטי, עדאוי עטאף – סגן יו״ר הוועדה לביטוח כללי, ח״כ עיסאווי פריג׳

לדברי ישראל גרטי, מדובר בהתחלה של סדרת פגישות עם חברי כנסת בניסיון לקדם מספר ערוצי פעולה לפתרון בעיות הסוכנים מהמגזר הערבי. רבים מסוכני המגזר נחסמו בשנים האחרונות על ידי חברות הביטוח ואינם יכולים להפיק תעודות ביטוח חובה לרכב. סוכנים נוספים במגזר קיבלו מהחברות מכתבי הפסקת עבודה.

חברות הביטוח מדווחות על תוצאות הפסדיות בתיקים אלו, ולכן מבצעות את חסימת הסוכנים. בקדנציה הקודמת גובש הסכם עם הנהלת ה"פול" לפתרון שהוא חלקי בלבד. גם הכנסת דנה בנושא, אך ללא פתרון מעשי. בנוסף, ראשי הלשכה נענו מידי פעם לפניות פרטניות של סוכנים וטיפלו בהן מול חברות הביטוח, אך לדברי סוכני המגזר, המצב הקיים אינו יכול להמשך.

לדברי גרטי, נקבעו לטובת פתרון הבעיה מספר פגישות עם הנהלת ה"פול", עם חברות הביטוח, עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, עם חברי הכנסת ונבחנים מספר ערוצי פעולה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email