הלשכה החליטה: סו"ב לפני שם הסוכן

כחלק מהמיתוג של מקצוע סוכן הביטוח הוחלט כי בדומה לרואה חשבון ועורך דין, יכתבו ראשי התיבות של סוכן הביטוח לפני שמו. הלשכה תבקש מסלינגר לתקן את חוזר הדיגיטציה ולהוסיף בו התייחסות לסוכני הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בישיבת הוועד המנהל של לשכת סוכני ביטוח השבוע, הוחלט ברוב קולות כי מעתה בכל מקום שבו יהיה כתוב שמו של סוכן ביטוח, יכתבו ראשי התיבות של המילה "סוכן ביטוח" – סו"ב. "לפני שם של כל עורך דין, ולפני כל רואה חשבון כתוב רו"ח. אני חושב שכחלק מהמיתוג של המקצוע צריך שיהיה גם כתוב סו"ב", אמר אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה, לחברי הוועד המנהל. ראובן רפ, יו"ר הוועדה הטכנולוגית בלשכה, עדכן את הנוכחים בנושא חוזר הדיגיטציה של הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, דורית סלינגר ואמר כי "הדבר שבולט בחוזה הוא שאין למעשה התייחסות לסוכני הביטוח. זה עובר מעל ראשינו, מהמפקחת ישירות לחברות הביטוח, ומשם ללקוחות", אמר רפ.

"המפקחת על הביטוח הייתה צריכה לקחת בחשבון שיש בדרך סוכני ביטוח ויש להם משמעות בקשר בין חברות הביטוח לבין הלקוחות. היא הייתה צריכה לתת את הדעת על כך שאנחנו נלחמים כל הזמן בחברות הביטוח שיקלו על חיינו במילוי טפסים, בעריכת הביטוח, בכל הקשר מול הלקוחות כדי שיהיה גם קשר דיגיטלי, נוח ומודרני שמתאים לתקופה הזאת. הלקוחות יכולים לא להיות דיגיטליים, אבל אנחנו צריכים להיות דיגיטליים", הדגיש רפ. "בכל מקום שהיה כתוב לקוח, היה צריך להיות כתוב גם סוכן ביטוח. כלומר, שחברות הביטוח שצריכות להיות זמינות למידע ללקוחות, יתנו לנו את אותו מידע לכאורה, אך זה לא נעשה. לכן אנחנו צריכים להתנגד לחזון כפי שהוא", הוסיף רפ. בהקשר לכך הודיע אברמוביץ, כי הלשכה תוציא תגובה מסודרת לסלינגר על החוזר הדיגיטלי.

ראובן רפ
ראובן רפ. "אם לא נהיה בדיגיטל, אנחנו פשוט לא נהיה"

עוד הוחלט, כי נשיא הלשכה יוציא מכתב לכל חברות הביטוח בבקשה שיאפשרו טפסים חכמים שסוכן הביטוח יוכל למלא ישרות מהמחשב. אתר מוכר לסוכנים בדבריו התייחס רפ גם לכך שהלשכה מבקשת ליצור אתר מוכר, בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח. "לאותו סטודנט שנכנס בחצות ולא קונה רק ביטוח נסיעות לחו"ל, אלא רוצה גם ביטוח רכב ודירה. הוועדה רוצה לבדוק את האפשרות מול כל החברות שיאפשרו לנו להכניס את זה, אחרי שנמצא מחולל, במתכונת Wobi, רבידי תוכנה או מישהו אחר – שנוכל לשתול אותו אצלנו באתר הלשכה ונעמיד לרשות כולנו. אף אחד לא יכול לעמוד לבד בעלויות, והמחולל שקיים הוא לא מדויק ולא מכניס את כל המקצועות. אם אנחנו לא נהיה שם, אנחנו פשוט לא נהיה", אמר רפ. "אין ספק שזה חלק מהקידמה וכולנו רוצים להיות שם. צריך להוריד את זה לשטח", אמר אברמוביץ בתגובה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email