הלשכה וכלל בוחנות שיתוף פעולה דיגיטלי

לשכת סוכני ביטוח וחברת כלל ביטוח בוחנות הקמת מיזם משותף בתחום הדיגיטציה במשרדי הסוכנים. המיזם יספק כלים דיגיטליים עדכניים שיקלו וישפרו את עבודת הסוכן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בין נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, ואיזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח השתתפו גם חברים נוספים מהנהגת הלשכה: צביקה ויינשטיין, נאווה ויקלמן ומאיר רוטברג ומצד כלל השתתף גם צ'יקו זכריה, המשנה למנכ"ל. לדברי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח: "מדובר בתוכנית אסטרטגית לפיתוח של מערכות דיגיטליות מתקדמות שישמשו את הסוכנים במשרדם ויאפשרו להם לייעל את עבודתם מול חברת הביטוח ומול לקוחותיהם: לקבל דרישות ביצוע מלקוחות,  להעביר אליהם פרטי ביטוח, לתת הצעות חדשות, להעביר בקשות של הסוכן לחברת הביטוח ולקבל מידע וחומרים בצורה מהירה, יעילה ובעלויות יותר נמוכות. כלל ביטוח פורצת דרך בתחום ותמשיך להטמיע חדשנות דיגיטלית במשרדים של סוכניה, גם בשנת 2018".

דיגיטציה במשרדי הסוכנים | צילום: shutterstock

עוד סוכם על פתיחת ערוץ פתוח לדיון בסוגיות הנוגעות לענף, לסוכנים ולפתרון בעיות.

רוזנפלד: "שמחנו לשמוע שיש רצון הדדי לפתיחת ערוץ הידברות וסיוע. זהו צעד בונה אמון שכולי תקווה שיניב שיתוף פעולה מתמשך למען סוכני הביטוח, ממנו כולם יכולים רק להרוויח". מהנהגת הלשכה נמסר עוד, כי "סוכני הביטוח עסוקים בעבודה היומיומית הכוללת הררי חוזרים ושינויים תכופים לרבות טפסים מתחלפים, אנחנו בוחנים מספר חלופות בנושא שיסייעו לסוכנים וייקלו עליהם להתפרנס. כולן יעלו על שולחנו של יו"ר ועדת הטכנולוגיה הבא".

בשבועות הקרובים יפגש נשיא הלשכה עם יתר מנכ"לי הביטוח ובתי ההשקעות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email