הלשכה יוזמת שת"פ עם משרד העלייה והקליטה להסבת עולים מרוסיה לסוכני ביטוח

אניה לוין: "יש מחסור גדול בסוכנים דוברי רוסית"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות פנייה של נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד אל חה"כ קסניה סבטלובה (המחנה הציוני), החברה בוועדת העלייה, קליטה ותפוצות בכנסת, תקיים הוועדה דיון ביוזמת הלשכה כפי שפורטה במכתבו של רוזנפלד.

המכתב עוסק בסיוע בשילוב עולים חדשים ברכישת מקצוע סוכן הביטוח ושילובם בשוק העבודה.

לדברי רוזנפלד: "בעקבות פעילות של סו"ב אניה לוין יו"ר סניף חיפה בלשכת סוכני ביטוח, הריני מתכבד לפנות אל כבודה בבקשה לקיים פגישה בנושא סיוע בשילוב עולים חדשים ברכישת מקצוע הביטוח ושילובם כסוכני ביטוח בישראל".

לוין.

"מטרת הפגישה הינה לבחון אפשרות לקדם בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה סל של הקלות לעולם החדשים הצעירים, בכדי שיהיה בידם להשיג רישיון סוכן ביטוח. כך למשל נודע לח"מ כי עולים חדשים מקבלים מענק ללימודים ויכולים ללמוד ביטוח על חשבון משרד העלייה והקליטה, אולם דבר זה לא פורסם בשום אמצעי של משרד הקליטה והעליה ועולים חדשים רבים אינם מודעים לאפשרות זו. יתרה מכך, עולים חדשים רבים מגיעים לארץ עם תואר ראשון בכלכלה, ראיית חשבון, בנקאות ועוד. תארים אשר הינם רלוונטיים למקצוע הביטוח ואשר יכולים לאפשר להם לקבל פטורים מחלק ממבחני היסוד לקורס לימודי הביטוח, אולם גם במקרה דנא, רוב העולים החדשים אינם מודעים לזכות זו ולא ידועים איך ואם ניתן לקבל את הפטור ובאלו מקצועות.

אשר על כן, וכאמור לעיל, ברצוני לקיים פגישה בהשתתפות כבודה ובהשתתפות סו"ב אניה לוין והח"מ, יחד עם נציגי משרד העלייה והקליטה, כדי שנוכל לבחון יחדיו שיתוף פעולה לקידום מיזם מיוחד של העמקת הידע לקבלת רישיון סוכן ביטוח בקרב העולים החדשים ונבחן אפשרויות כיצד ניתן לסייע לעולה החדש לרכוש מקצוע זה, כולל כיצד ניתן לסייע לו לאחר קבלת הרישיון להיקלט במקומות עבודה מתאימים ולהתמחות בסוכנויות ביטוח בפריסה ארצית לפי אזור המגורים".

סו"ב אניה לוין, אף היא עולה חדשה (בארץ 18 שנה) מסבירה ל"ביטוח ופינננסים": "יש מחסור גדול גם בסוכני ביטוח וגם ברפרנטיות בסוכנויות ובחברות הביטוח, שהן דוברות רוסית. המבוטח הרוסי, שלרוב הוא בעל השכלה ודורש העמקה בכל דבר, מעדיף לקבל אותה ממישהו דובר רוסית כדי להבין טוב יותר את הסוגיות המרכבות בביטוח", טוענת לוין.

לדבריה, הלשכה תהיה מוכנה לסייע לסוכנים העולים בתחום המקצועי; אני לא דור המשך, ולמדתי הכל לבד בעצמי, אבל בכל פעם שהיה לי קושי פניתי ליועצים בלשכה, ונעזרתי בהם המון. לכן צריך את שיתוף הפעולה בין הלשכה שתהיה הכתובת המקצועית שלהם לבין משרד הקליטה שיציע ברשימת המקצועות לעולים החדשים גם את מקצוע סוכן הביטוח ותמריצים.

לאחר שהם ילמדו לא תהיה בעיה לקלוט אותם, כי יש מחסור גדול בסוכני ביטוח דוברי רוסית", סיכמה לוין.

הנושא היה אמור לעלות אתמול (יום רביעי) בועדת העליה והקליטה בכנסת, שבראשות ח"כ אברהם נגוסה, אך הדיון נדחה לבסוף ל־21 בפברואר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email