הלשכה לחברות הביטוח – הקדימו מועדי תשלום העמלות לסוכנים

רוב החברות עדיין מעבירות תשלומי העמלות ב-11 בחודש ומעלה; "אנחנו מספקים ליצרנים את הפרנסה, ולא ייתכן שסוכנים יקרסו בגלל הפער במועד תשלום ההוצאות לקבלת ההכנסות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות מאמצי הלשכה להקדים תשלומי העמלות של חברות הביטוח לסוכניהן וסוכנותיהן, מתברר שרוב החברות עדיין משלמות את העמלות החל מה-11 בחודש ומעלה. מדובר הן בעמלות אלמנטר והן בחיים ובריאות.

בשם לשכת סוכני הביטוח, פנתה סו"ב מירה פרחי, יו"ר ועדת רווחה בלשכה, אל כל חברות הביטוח, בבקשה להקדים את מועד תשלום העמלות לסוכנות וסוכני החברה.

"סוכנות וסוכני הביטוח חוו שנה כלכלית לא פשוטה עקב מגפת הקורונה אשר פקדה את המדינה, כמו גם את העולם כולו. סוכני הביטוח, שהינם בעלי עסקים עצמאיים, נאלצו להסתגל למציאות לא פשוטה ומורכבת מאוד", כותבת פרחי בפנייתה.

"דווקא כעת ראוי ונכון כי תפעלו לסייע לסוכני הביטוח" | צילום: shutterstock

"נזכיר כי חרף המשבר, פעלו ללא לאות לטובת ציבור המבוטחים והעניקו להם מענה מקצועי כולל ומקיף אשר שמר עליהם והתאים לצורכיהם. לשם כך, סוכנויות וסוכנים רבים השאירו את עובדי המשרד במשרות מלאות בתקופת קורונה ולא הוציאו את מרבית עובדיהם לחל"ת, חרף כל הקשיים, והיעדר סיוע מהמדינה. 

"על מנת לעשות כן, סוכני הביטוח נדרשים לשלם את הוצאות עסקם, לרבות שכר העובדים עד ל-10 לחודש והפקדות פנסיוניות ומיסים, אולם העמלות המשולמות להם על ידי חברתכם מגיעות במועד מאוחר יותר במהלך החודש.

"מצב זה מוביל את הסוכן להיכנס להתחייבויות כספיות נרחבות במהלך תקופה זו שבין קיום התחייבויותיו למועד הגעת העמלות מטעמכם לחשבונו.

"אני מאמינה כי דווקא כעת כאשר אנו מתחילים לראות יציאה מהמשבר, ראוי ונכון כי תפעלו לסייע לסוכני הביטוח, ופעולה מטעמכם להקדמת מועד העמלות תהיה צעד לגיטימי ראוי והגון אשר יסייע לשותפים הטבעיים של החברה, סוכנות וסוכני הביטוח המקצועיים והאיכותיים שלכם, לפעול תוך הסרת דאגה אחת כספית ומהותית בעבודתם השוטפת.

"למענם של סוכנות וסוכני הביטוח אשר פעלו כאמור ללא לאות בתקופת המשבר, ולמען חיזוק הענף אני פונה אליך באופן אישי ומבקשת כי החברה תענה בחיוב לבקשתי במטרה לחזק את סוכני הביטוח. אודה להתייחסותך המהירה".

עד ה-5 בחודש

לדברי פרחי, על החברות לשלם את העמלות עד ה-5 בכל חודש, כדי שהסוכנים יוכלו לשלם את ההוצאות שלהם עד ה-10.

"אנחנו הסוכנים והסוכנות מספקים ליצרנים את הפרנסה, אז שיתנו לנו להתפרנס בכבוד. אני שומעת על סוכנים שקורסים בגלל פער הזמנים שבין ההוצאות להכנסות. אנחנו רוצים לשמוע על סוכנים צומחים, ולא על מורדים צומחים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email