הלשכה למנכ"לי חברות הביטוח: האריכו את חידושי האלמנטר בהתאם להוראת השעה

בעקבות הסגר פנה יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי למנכ"לים וציין כי לחברת הביטוח קיימת אפשרות רגולטורית על פי הוראת השעה להאריך את הפוליסה ללא הסכמה מוקדמת של הלקוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות ההודעה על הסגר, פנה סו"ב ישראל גרטי, יו"ר ועדת ביטוח אלמנטרי בלשכת סוכני הביטוח, אל מנכ"לי חברות הביטוח בבקשה להאריך את הביטוחים לציבור במהלך חודש אוקטובר בהתאם להוראת השעה שניתנה מרשות שוק ההון ביחס לחוזר חידוש הביטוח.

בפנייתו כותב גרטי: "אנו נמצאים בתקופה של אי ודאות, וציבור המבוטחים נושא את עיניו אל סוכני הביטוח כדי שיעניק לו פתרונות מתאימים. אנו מצידנו, סוכני הביטוח, פועלים להושיט יד ולסייע לציבור המבוטחים, הן ביחס לחסכונות המתכווצים מיום ליום והן ביחס לביטוחים השונים שכה נדרשים בימים אלו, במספר מישורים לרבות בצמצום ביטוחים עסקיים, עקב סגירת מקומות עבודה והוצאת חלק מהעובדים לחל"ת, מחד, ובין אם בהגברת מיגון עקב עודף מלאי מאידך וכן במישור ביטוחי הפרט.

ישראל גרטי. צילום: גיא קרן
"נסיר דאגה מהציבור"

"הואיל ואנו צועדים לקראת תקופת סגר מוחלטת של שבועיים לכל הפחות,  אנו צריכים להיערך כבר עתה לחידושי ביטוח באוקטובר. אנו בלשכת סוכני הביטוח מבקשים להאריך את הביטוחים לציבור במהלך חודש אוקטובר בהתאם להוראת השעה שניתנה לחברות מרשות שוק ההון ביחס לחוזר חידוש הביטוח. לחברת הביטוח קיימת אפשרות רגולטורית על פי הוראת השעה להאריך את הפוליסה ללא הסכמה מוקדמת של הלקוח", כותב סו"ב גרטי.

את מכתבו מסיים גרטי בפניה לכל מנכ"לי חברת הביטוח ומבקש כי יפעלו ברוח רשות שוק ההון לעשות שימוש בשיקול הדעת שניתן להם, על פי החוזר, ולהודיע באופן גורף לכלל המבוטחים כי תוענק להם ארכה אוטומטית לאחר תום תקופת הביטוח. "כך שהציבור יעבור את מצב החרום בו אנו נמצאים, והמבוטחים יסיימו להסדיר את עניינים הביטוחיים, מתוך ידיעה כי באותה תקופת ביטוח מאורכת, אשר תוגדר על ידיכם, נסיר מהציבור דאגה אחת מיותרת, כאשר הם מצויים סגורים בבתים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email