הלשכה לרשות הפרטיות: ״סוכנות הביטוח של MAX פונה ללקוחות סוכני ביטוח"

בלשכה דורשים מהרשות התערבות מיידית בנושא; ״מקס עושה שימוש במאגר המידע והנתונים של לקוחותיה לטובת עסקי הביטוח״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מזה תקופה שהלשכה נדרשת להתמודד עם פניות מצד לקוחות של סוכני ביטוח הטוענים כי סוכנות הביטוח מקס פונה אליהם בהצעה לרכישת ביטוח וזאת מבלי שידוע להם כיצד פרטיהם האישיים הגיעו לידי הסוכנות. משכך, נדרשת התערבותה המיידית של הרשות להגנת הפרטיות".

כך נכתב בפניית היועץ המקצועי של לשכת סוכני הביטוח עו"ד יניב מאיר אל ראש הרשות להגנת הפרטיות עו"ד גלעד סממה.

הלשכה טענה כי השלכות מתן הרישיון הן בעיקר לשימוש במאגר המידע והנתונים לטובת עסקי הביטוח | צילום: shutterstock

עו"ד מאיר טוען כי תופעה זו דורשת בדיקה לאור לעמדת בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, בעתירתה של הלשכה נגד הממונה על שוק ההון ורשות התחרות מ-2020 נגד מתן רישיון סוכן תאגיד ל"מקס איט" חברת כרטיסי האשראי.

הלשכה טענה כי השלכות מתן הרישיון, שעה שחברת מקס הינה תאגיד סליקת כרטיסי אשראי, הן בעיקר לשימוש במאגר המידע והנתונים של לקוחותיו לטובת עסקי הביטוח.

חוות דעת מקצועית

בפסיקתו, בית המשפט מצא לנכון להנחות את הממונה על רשות שוק ההון לפנות לרשות להגנת הפרטיות כדי לבקש את חוות דעתה על המהלך. וכך קבע בית המשפט בסעיף 8 החותם את פסק הדין בהליך:

"תוחזר ההחלטה למשיב 1 (הממונה. ר.מ.), אורה למשיב 1 לבקש ללא דיחוי חוות דעת הרשות להגנת הפרטיות, ולשקול מחדש את החלטתו בתוך 30 יום מהמועד בו נתקבלה חוות דעת רשות זאת".

עוד מבקשת הלשכה מרשות הפרטיות להעביר לידי נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק העתק של חוות הדעת המדוברת.

יניב מאיר ׀ צילום: באדיבות מגדל

לטענת עו"ד מאיר, אייזיק פנה ב-9 בספטמבר 2021, עוד כמועמד לתפקיד נשיא הלשכה, אל שלומית ווגמן, בתפקידה כמ"מ ראש הרשות להגנת הפרטיות בבקשה לקבל לידיו את חוות דעתה של הרשות.

"פנייתו של מר אייזיק לא נענתה נכון למועד כתיבת שורות אלו. משכך, פנייה נוספת זו, הפעם לנכבדי, במטרה כי יורה לגורמים הרלוונטיים ברשות להגנת הפרטיות להעביר לח"מ העתק מחוות הדעת המדוברת".

עו"ד מאיר מסב את תשומת לבה לדחיפות המתבקשת להיענות לפניית הלשכה עקב חשיבותו ובדגש על תלונות לקוחות הסוכנים, מחשש לשימוש של מקס בנתוני לקוחותיה לטובת עסקי הביטוח שלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email