הלשכה לשירות העצמאים

ההדרכה המקצועית המוצלחת תביא לסדרת מפגשים נוספים, בהם יידונו בנפרד ובהרחבה בתחומי הביטוח המעניינים את בעלי העסקים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אמש התקיים מפגש מקצועי ב"זום" שקיים ארגון "להב" (לשכת העצמאים בישראל) ומועדון "אול קלאב", לטובת העצמאים והעצמאיות תחת הכותרת "ביטוח על בטוח".

במפגש השתתפו, מטעם לשכת סוכני הביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא הלשכה; יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני סו"ב אייל פז; יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי סו"ב ישראל גרטי וראש המערך לקשרי חוץ ויח"צ סו"ב רחל כבודי.

אתי רז. צילום: Q Elite Beauty

לדברי אתי רז, מנכ"לית ומייסדת מועדון הצרכנות לעצמאים ובעלי עסקים קטנים שעובד בשיתוף פעולה עם להב בראשות עו"ד רועי כהן: "במסגרת תכנית היציאה שלנו ממשבר הקורונה, עלה גם נושא הביטוח, שרבים מהעצמאים והעצמאיות לא שולטים בו; שמחנו לארח את בכירי לשכת סוכני ביטוח, שהסבירו וחידשו בכל מה שחשוב בעולמות הביטוח העסקי, כמו ביטוח אחריות מקצועית ואחריות מוצר, ביטוחי סייבר, ביטוחי רכוש, וביטוחי בריאות", אומרת רז ומוסיפה: "לאור ההתעניינות, נמשיך במפגשים כאלה עם ראשי הלשכה, כשבכול פעם ניגע בסקטור אחר – ביטוח אלמנטרי יהיה כנראה המפגש הבא".

סו"ב פז מסכם את הצד הפנסיוני במפגש: "סיפקנו למשתתפים מידע חשוב להתנהלות העצמאים בתכניות פנסיוניות שונות בתקופת משבר הקורונה וההשלכות שלו על ההוצאות הכרוכות בחיסכון הפנסיוני. בנוסף נדון מעמדם בחיסכון הפנסיוני של העובדים השכירים שהוצאו לחל"ת וסופקו גם פתרונות למעסיקים בחיסכון הפנסיוני שלהם.

"שאלות רבות נסובו סביב השלכת המגפה על הכיסויים הקיימים כמו אובדן כושר עבודה, ביטוח למקרי פטירה ועוד. כמו כן, הוצעו פתרונות לצמצום ההוצאות הביטוחיות מול חברות הביטוח בלי לפגוע בהיקף הכסויים.

"בתחום הפיננסי נתנו פתרונות להתנהלות נכונה בתזרים המזומנים של העצמאים, שימוש בתכניות חיסכון נזילות שמאפשרות הפקדות ומשיכה גם בתקופה כזו", סיכם פז.

סו"ב כבודי, המתמחה בביטוח אלמנטרי לעסקים, הדגישה את החשיבות של רכישת ביטוח באמצעות סוכן ביטוח מקצועי והתאמתו לבית העסק. עוד הרחיבה בסוגיית הבריכות בבתים ובצורך להרחיב פרק צד ג' בנושא זה: "הסברתי את חשיבות הרחבת ביטוח הדירה לעיסוקו של המבוטח, בעקבות המעבר לעבודה מהבית בתקופת הקורונה; הדגשנו את חשיבות ביטוח העסק גם לסייבר. הוסבר שבעסקים תלויי מחזור חשוב לעשות התאמה כדי שלא יהיה ביטוח חסר. דבר חשוב שלא ידעו – עסקים בענף המזון ששינו את אופי פעילותם למשלוחים, חשוב מאוד שיידעו שפוליסת חבות מוצר חלה עליו רק עד יציאת המוצר מהעסק עוד הדגשנו את ביטוח אחריות נושאי משרה בעסקים עם 2-3 שותפים ויועצים עסקיים שהחלטות ניהול שלהם שגרמו נזק לצד ג', צפויים לתביעה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email