הלשכה מבקשת לצמצם את חובת הפגישה עם המבוטחים

בכנס של מחוז תל אביב והמרכז, אמר נשיא הלשכה כי בכוונת הלשכה לצמצם את הפגישות עם הלקוחות לפעם בארבע שנים; עקל: "אלחם בכל האמצעים למען אחדות, אחווה ופרנסת הסוכן"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בכנס של מחוז תל אביב והמרכז, שהתקיים ביום שלישי האחרון בכפר המכביה, התייחס נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, למינויו של המפקח החדש על הביטוח, ד"ר משה ברקת: "אנחנו מצפים לשיתוף פעולה ולא למבול של חוזרים וכוחניות". רוזנפלד הדגיש, כי הרשות צריכה לקיים את ההחלטה להקטין את הרגולציה. לדבריו, הממונה הקודמת, דורית סלינגר, אמרה שתקטין את העומס הרגולטורי, אך בפועל עשתה אחרת. "אנחנו מצפים לפתוח דף חדש עם רשות שוק ההון", ציין רוזנפלד.

במסגרת הכנס הציג רוזנפלד את פעילות הלשכה בראשותו. "קיימת החלטת ממשלה מ־2014 להקטנת העומס הרגולטורי בישראל, שאינו כולל את ענף הביטוח, אך הייתה קיימת התחייבות של סלינגר להקטנה על בסיס וולנטרי, מה שלא התקיים בפועל. בנוסף, בכל מה שקשור לחובת פגישת השירות על ידי סוכן ביטוח, רשות ההון הנחתה את סוכני הביטוח להיפגש עם מבוטח פעם בשנה. בעקבות פעולה של הלשכה, הצלחנו לרווח את לוח הזמנים והפגישה תערך פעם בשנתיים, ואנו מתכוונים לדרוש מרשות שוק ההון לרווח את לוח הזמנים כך שפגישת השירות תערך פעם בארבע שנים.

עקל | צילום: באדיבות הלשכה, גיא קרן

"לגבי חובת הסוכן לשימוש באתר 'הר הביטוח' בכל מכירה של ביטוח דירה, אנחנו פועלים מול רשות שוק ההון לשנות את ההחלטה הזאת מכיוון שבביטוחי דירה, במרבית המקרים, לא זיהינו כפל ביטוח". עוד אמר כי עם כניסת חוזר כתבי השירות המתוקן לתוקף, חברות הביטוח לא יוכלו לחייב את הסוכנים למכור את כתבי השירות שלהם. תמצית ההתנדבות

בכנס השתתפו כ־300 סוכנים ממחוז תל אביב והמרכז, שמילאו את האולם עד אפס מקום. מי שהייתה אמונה על ארגון הכנס ובניית תכניו היא סו"ב זהבה פורת CLU, יו"ר סניף רמת גן־גבעתיים, בשיתוף עם יו"ר מחוז תל אביב והמרכז, סו"ב נוגה עקל. לדברי פורת, "הפעילות במסגרת לשכת סוכני ביטוח היא תמצית של התנדבות בקהילה עסקית, שכן כולה נעשית בתוך ולמען קהילה שהמשותף לה הוא העיסוק בביטוח. התמורה בפעילות ההתנדבותית אמנם לא כספית, אולם היא באה לידי ביטוי בסיפוק שבקידום רעיונות, ביכולת להוציא דברים לפועל, בעבודת הצוות ועוד".

עוד הוסיפה פורת כי "הכותרת של הכנס הייתה 'יצירתיות – יוצרים חלומות בביטוח', ולכן הזמנתי את יובל אברמוביץ – סופר, מרצה בינלאומי, שחקן ויזם, שהרצה על ייצור רשימת חלומות, על היכולת לגרום להם להתממש, וכן נתן טיפים להצלחה. בנוסף לכך, הכנס כלל גם נושאים מקצועיים שמטרתם הייתה לעדכן את הסוכנים. בין הנושאים בלטה הרצאתו של עו"ד עדי בן אברהם, היועץ המשפטי של לשכת סוכני ביטוח, שכותרתה הייתה 'טיפים מעשיים לשירות וצירוף ביטוח'".

משתתפים נוספים בכנס היו עו"ד ג'ון גבע, היועץ המשפטי של מחוזות תל אביב והמרכז, ירושלים והשרון, שהרצה תחת הכותרת "יוצרים הלכות בביטוח"; סו"ב מאיר רוטברג, יו"ר ועדת רווחה, שסיפר על מועדון ההטבות החדש של הלשכה; סו"ב עוזי ארגמן, יו"ר "ליסוב" סוכנות לביטוח שפרס את העדכונים והחידושים בפוליסות של סוכנות ליסוב. כמו כן, השתתפו שחר שירצקי, המשנה למנכ"ל איתוראן וסו"ב מיקי נוימן, יו"ר הוועדה הפנסיונית, שהרצה על הנושאים בהם עוסקת הוועדה והביא גם עדכוני רגולציה. הכנס הסתיים בפאנל מרתק של סוכנים ממחוז תל אביב והמרכז, שסיפרו על הדרך שלהם להצליח ולהרוויח כסף בעולם המשתנה. בפאנל השתתפו סוכני הביטוח שלמה אייזיק, מיכל שילה, דורון הורנפלד, שמוליק אבוטבול ומירב ג'והן. הפאנל נערך בהנחיית אורי לביא־פלג, סגן עורך עיתון "פוליסה". במסגרת הפאנל הציגו סוכני הביטוח את סיפורי ההצלחה שלהם ושיתפו את הקהל בהחלטות העסקיות שקיבלו ושהובילו אותם להצלחה.

סו"ב עקל, יו״ר מחוז תל אביב והמרכז, שהייתה כאמור שותפה בבניית התכנים, סיכמה גם היא את הכנס: ״מחוז תל אביב והמרכז תמיד היה מחוז אחד ויישאר כך – כולנו פועלים אחד למען השני, זו המדיניות שלי ואני אלחם בכל האמצעים למען אחדות, אחווה ופרנסת הסוכן. שמחתי לפגוש עשרות סוכנים צעירים בכנס, ובתוכם רבים שהצטרפו לאחרונה ללשכה. זה גרם לי גאווה עצומה לראות את השילוב של צעירות וצעירים בכנס ובאופן כללי בפעילות המחוז. אני אמשיך לפעול ולתת לסוכנות ולסוכני המחוז כלים מקצועיים להצלחה. סוכני הביטוח היו ויהיו לעד! שכן, אין תחליף לידע ולמגע בלתי אמצעי ואנושי״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email