הלשכה מקימה קרן סיוע לסוכנים שנקלעו לקשיים

עם תקציב של 1.2 מיליון שקל, ייעוץ מקצועי של יועצי הלשכה ושיתוף פעולה עם חברות הביטוח – הקרן תסייע לסוכנים לשקם את העסק שלהם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בישיבת הוועד המנהל שהתקיימה השבוע הוחלט פה אחד על הקמת קרן סיוע לסוכנים חברי הלשכה. תקציב הקרן יהיה 1.2 מיליון שקל, ששליש ממנו ימומן מליסוב ושני שלישים מחברות הביטוח.

"זה לא סוד, שסוכנים רבים, שגם טרם הקורונה מצבם לא היה טוב, נמצאים היום במצב של סימן שאלה לגבי הישרדות העסק שלהם", מסביר מ"מ נשיא הלשכה סו"ב יוסי אנגלמן. "לכן יזמנו והחלטנו על הקמת קרן שמטרתה לסייע לסוכן שנקלע לקשיים. הסיוע הוא לא סיוע כספי ישיר, למעט במקרים חריגים ביותר בהם יינתנו הלוואות נוחות בסכום מוגבל; מטרת הקרן היא לסייע לסוכן לייצב את העסק ולחזור למסלול הצלחה", הוא מדגיש.

סו"ב יוסי אנגלמן | צילום: באדיבות המצולם

הקרן תרכוש שעות ייעוץ מיועציה המקצועיים החיצוניים של הלשכה שיסייעו לסוכן לזהות את הקשיים, הלקונות בניהול העסק ואיך לבנות אותו נכון. יהיה גם מעקב אחר הביצוע והתחייבות של הסוכן לשתף פעולה בשיקום העסק באמצעות הקרן.

שת"פ עם החברות

בקרן יהיו ארבעה חברים קבועים והיא תהיה באחריות ועדת הרווחה; לפי הבקשה יצטרף לדיון בה גם יו"ר המחוז הרלבנטי. כמו כן, אם יהיה צורך ישולב בוועדה יו"ר הוועדה הבינדורית "משום שסוכנים רבים שנקלעו לקשיים הם סוכנים מבוגרים", מסביר סו"ב אנגלמן.

אתה התנגדת לשת"פים עם חברות הביטוח בטענה לניגוד אינטרסים, והנה אתם מגייסים אותם לשיתוף פעולה כספי בנושא הקרן.
סו"ב אנגלמן: "לחברות הביטוח יש אחריות כלפי סוכניהן, כי אם הם יסגרו את העסק שלהם, זה יפגע גם בהן. להבדיל משת"פים עם חברות הביטוח שהיו נהוגים בלשכה במסגרתם מכרו החברות מאחורי גבם של הסוכנים, כשהלשכה שתקה ולקחה את הכסף שלהן לטובת כנסים וקמפיינים של פרסום – זה ניגוד אינטרסים מובהק. כאן מדובר בשותפות אמיתית של מחויבות לסוכנים ולכן איני רואה כאן שום קונפליקט.

"הלשכה תמכה בסוכנים שנכנסו לקשיים על ידי פנייה לחברות הביטוח להעניק להם הלוואות נוחות – זו הקלה לזמן מוגבל ולא פתרון לאורך זמן. הקרן החדשה תציע פתרון אמיתי לשיקום העסק ופרנסת הסוכן.

"מדובר בנאמנות לשכת סוכני הביטוח לחבריה, שלשמה היא הוקמה".

לדברי אנגלמן, הכוונה להתחיל את פעילות הקרן בתחילת חודש מאי הקרוב, לאחר גיבוש תקנון לקרן, גיוס הכספים ואיוש חבריה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email