הלשכה נרתמת למאבק בשכחת ילדים ברכב: תחלק ערכות התרעה למבוטחים

הלשכה תחלק למבוטחים ערכות התרעה בשיתוף איתוראן, כחלק ממהלך הפיכת הסוכן למומחה מניעה. אליעוז רבין: "נגדל דור חדש של סוכני ביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנו פועלים כדי שבתקופה הקרובה יהיו במשרדי סוכני הביטוח חברי הלשכה ערכות התרעה פשוטות, אשר יוענקו למבוטחים רלוונטיים (הורים, סבים וסבתות לילדים קטנים) חינם או בעלות זניחה, למניעת שכחת ילדים ברכב. זאת מתוך מחווה שירותית ודאגת אמת למבוטחים. בכך נתרום לציבור המבוטחים במאבק להצלת חיי ילדים רבים. הנושא מתחבר גם למהפך אותו מוביל אליעוז רבין עם לשכת סוכני ביטוח, בהפיכת הסוכן גם למומחה מניעת סיכונים משפחתיים".

כך מסר אריאל מונין, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה, ל"ביטוח ופיננסים". מדובר במערכת אותה פיתחה הנערה מאי קורמן, שהציגה את המצאתה בכנס אלמנטר השבוע באילת. מדובר במוצר פשוט, שפותח את חלונות הרכב ומפעיל את האזעקה בו אם הנהג יוצא מהרכב, ונועל אותו כשיש בפנים תינוק או ילד. הפיתוח הטכנולוגי נעשה על ידי המהנדס חנן מי רום ולמיזם שותפה חברת איתוראן. הלשכה איתרה יצרנים לייצור הערכות ופועלת לשיתוף פעולה עם נותני חסות שיסייעו למימוש המיזם.

שינוי מקצה לקצה

הופעתה של קורמן הקדימה את הפאנל שכותרתו "מניעת הסיכון בשירות הסוכן" בכנס, אותו הנחה רבין.

רבין פתח את הפאנל בתיאורו את המעבר המרתק של סוכן הביטוח לעולם של מניעה, שפותח אפשרות להכנסה טובה, להערכה רבה יותר על ידי המבוטחים ולשינוי תדמית הסוכן מקצה לקצה. לאחר מכן, משתתפי הפאנל הציגו תכנים אותם יוכלו ללמוד הסוכנים בקורס סוכן ממ"ש (מניעת סיכוני משפחתיים) של הלשכה, שייפתח במכללה לביטוח ופיננסים בנובמבר הקרוב.

רבין (מימין), אוחנה, שרצקי, אזולאי, רינון וגלעד
רבין (מימין), אוחנה, שרצקי, אזולאי, רינון וגלעד

עו"ד גלית גלעד, סמנכ"ל בטיחות ילדים בארגון "בטרם", ציינה כי הסוכנים ילמדו כיצד להתאים את הבית מבחינת בטיחות לילדים קטנים.

ד"ר אריאל רינון, סמנכ"ל שיווק בחברת הריצוף הגנטי Genesort ,סיפר, "יש לנו את היכולת לצפות סיכון גנטי להתפתחות מחלת הסרטן באמצעות בדיקות מוקדמות. הסוכן לא צריך להיות מומחה בתחום הגנטי אבל כן להכיר באופן בסיסי כדי להעביר את המסר הנכון לציבור המבוטחים".

אבי אזולאי, מנהל מרחב דרום ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ציין כי "מתחילת השנה נהרגו 265 איש בתאונות דרכים. סוכני הביטוח צריכים להיות אחראים לאבחון הלקוח, ולדבר אתו על מניעה בהתאם. הסיכונים העומדים בפני הורים לתינוקות שונים מהסיכונים שעומדים בפני הורים לנהגים צעירים. פה נכנס סוכן הביטוח כסוכן שינוי. הסוכן לא רק יכול להיות סוכן מניעתי, הוא חייב".

טפסר סמי אוחנה, מרשות הכיבוי וההצלה: "חשוב לומר לדיירים – שקע שזז מהמקום הוא פוטנציאל לשריפה בבית. בקורס נלמד מהן הסכנות הנפוצות ביותר, איך להתאים כל הדרכה לגיל ולסטטוס של כל משפחה, ולסכנות הנשקפות לה".

ניר שרצקי, מנכ"ל "איתוראן", השתתף גם הוא בפאנל. לסיכום אמר רבין, "לקחנו על עצמנו משימה חדשה לגדל דור חדש של סוכני ביטוח; אנחנו גאים בשותפינו לדרך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email