"הלשכה עוצרת חוזרים וטיוטות עוד לפני שהן מתפרסמות"

נשיא הלשכה בראיון מיוחד ל"ביטוח ופיננסים": "לא הכל ניתן לחשוף, נלחם בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו"; הראיון המלא יפורסם במגזין המודפס שיופץ בכנס הפיננסים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו מתנהלים מול החברות בממשק צמוד, פותרים בעיות סוכנים ומובילים לשילוב הסוכנים בדיגיטציה שאיש לא יוכל לברוח ממנה. בשנה האחרונה הגענו להישג מול החברות המובילות בתחום מכירות האונליין של רכב ודירה, שכלל אי פנייה למבוטחי הסוכן, מחיר אונליין ועמלה זהה למסלולים המיוחדים. אנחנו עם היד על הדופק שלא ייווצר כאן 'קרטל' חיקויים, כאשר חברות שונות 'מתיישרות' עם פעולות של חברות אחרות ובדרך כלל זה לא מבשר טובות".

סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

כך אומר נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, בראיון למגזין "ביטוח ופיננסים", שיפורסם בכנס הפיננסים הארצי של לשכת סוכני ביטוח. הכנס יתקיים ב־4 בספטמבר 2019 בהיכל התרבות של קריית שדה התעופה. בהתייחסות לעמידת הלשכה מול חברות הביטוח בכל הקשור להגנה על האינטרסים של הסוכנים הוסיף רוזנפלד: "דרשנו להשתלב בכל פרסומי החברות במדיות השונות ולמעט חברה אחת כולן יישרו קו עם בקשתנו. וכן, אני יותר מגאה שבעקבות פעילות שלנו כ־ 70% מהשוק משלם היום עמלות עד ה־10 לחודש ולא נעצור בנושא הזה.

"אבל לא הכל ורוד ואנחנו עוקבים בדריכות אחרי ניסיונות של חלק מהיצרנים להשית את רצונם למיקסום הרווחים על עמלות הסוכנים ולזה לא רק שלא ניתן יד, אלא נלחם בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו", מדגיש נשיא הלשכה.

זוג כתפיים אחד

רוזנפלד מתייחס בראיון איתו למתקפות חוזרות של סוכני ביטוח ברשתות החברתיות גם על הלשכה וגם על רשות שוק ההון. יש לו דעה נחרצת בנושא.

הממונה ד"ר ברקת כבר שנה בתפקידו, איך מערכת היחסים ביניכם?
"מצוינת מהרבה מאוד בחינות. חבל לי שלעיתים אני נחשף ברשתות החברתיות לחוסר הערכה לגביו וחשד מתמיד במעשיו. אנשים שכחו שעד לפני שנה התנהלנו מול ממונה על רשות שוק ההון שלא הגיבה, שלא שיתפה, שהייתה מנותקת ומנוכרת. ד"ר משה ברקת הוא אדם נגיש, זמין, קשוב, איש של אנשים. הוא לא מפחד לרדת לשטח לשמוע ולהשמיע.

"יתרה מכך, אני יותר ממעריך את העמידה האיתנה שלו במספר נושאים בהם אמירה ברורה שסוכני הנסיעות לא יוכלו למכור ביטוח, ההתנגדות שלו לכניסת הבנקים לשוק הביטוח והעמידה לצידנו תוך הבטחה ברורה שלא ניפגע בתחומים שאני לא רוצה לחשוף לעת עתה.

"הכי קל זה להיתפס לאמירה חולפת כזאת או אחרת ולבוא בטענות ללשכה, אבל כשאתה עומד בראש גילדה מקצועית מובילה אתה רואה  את כל מכלול הדברים וחייב כל העת לשים הכל על כף המאזניים. לכולם יש רעיונות ועצות אבל האחריות נופלת על זוג כתפיים אחד".

רוזנפלד מדגיש כי "אני נחשף לאהדה שיש להנהגה בשטח, מכאן אני מסיק שהסוכנים יודעים שעובדים קשה בשבילם. מה שהסוכנים לא יודעים היא המציאות מאחורי הקלעים וכמה פעולות מנע מתבצעות כל חודש, כאשר טיוטות לא הופכות לחוזרים מחייבים וכמה רעיונות באוצר לא מגיעים לשלב הטיוטה. זה לא מגיע משום מקום, זה לא מגיע מקיטורים בפייסבוק – זה מגיע מעבודה יומיומית, מקשרים, משיח פתוח ומשיקול דעת נכון של מספר גורמים".

הראיון המלא עם נשיא לשכת סוכני ביטוח יפורסם במגזין כנס הפיננסים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email