הלשכה: על הפיקוח ליישם את תקרת דמי הניהול החדשה על ביטוחי מנהלים גם על חוסכים מלפני 2013

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני הביטוח יצאה בקריאה למפקחת על הביטוח דורית סלינגר ליישם את תקרת דמי הניהול החדשה על ביטוחי המנהלים (1.05% מהצבירה ו-4% מההפקדות) גם על חוסכים שהצטרפו למוצר לפני 2013, אז נכנסה לתוקף התקרה החדשה.

זאת בניגוד לעמדת חברות הביטוח, שמתנגדות למהלך, מכיוון שהמחזיקים בביטוחי מנהלים הם קהל שבוי שסביר שלא יוותר על המוצר. מ-2013 נאסר על חברות הביטוח להציע ביטוחי מנהלים חדשים עם מקדם קצבה מובטח, ולמחזיקים בו מלפני 2013 יש מקדם מובטח שהם יחששו לוותר עליו, מכיוון שהוא עשוי להגן עליהם מפני התארכות תוחלת החיים.

בראיון ל"כלכליסט" טען נשיא הלשכה אריה אברמוביץ כי לא ייתכן שחוסכים בביטוחי המנהלים שהצטרפו לפני 2013 ישלמו דמי ניהול גבוהים כל כך, ומן ראוי שהמפקחת תחייב את חברות הביטוח ליישם את התקרות החדשות, גם למצטרפים קיימים.

בימים אלה שוקלת סלינגר לאפשר לחברות ביטוח להציע לחוסכים קיימים בחברות מתחרות ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח, בכדי לייצר תחרות על אותם חוסכים שבויים. כיום, ללא אפשרות כזו לחברות הביטוח אין שום אינטרס להפחית לחוסכים בביטוחי המנהלים את דמי הניהול ולמעשה הן פועלות הפוך ואף מבטלות הנחות ומייקרות את הפרמיות על ביטוחי החיים הנלווים למוצר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email