”הלשכה צריכה להיות מעורבת בכל החלטה הנוגעת לענף הביטוח“

כך אמר נשיא הלשכה בנאומו בכנס לשכת עורכי הדין והוסיף: "הלשכה בקדנציה הקודמת היתה צריכה להתערב בגיבוש החוזר ליישוב תביעות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

”לשכת סוכני ביטוח פועלת למעורבות מקסימלית בהחלטות רגולטוריות הנוגעות לענף הביטוח. לכן אני מאמין כי היתה זו טעות מצד הלשכה בקדנציה הקודמת, לבחור שלא להתערב בגיבוש החוזר ליישוב תביעות“, כך אמר נשיא הלשכה אריה אברמוביץ בכנס מחוזות לשכת עורכי הדין באילת, שנערך בשבוע שעבר.

”אנו הסוכנים הם אלה שמלווים את המבוטח באופן אישי מרגע רכישת הפוליסה ודרך כל שלבי חייו. אנו פועלים לכך שחברות הביטוח ישלמו את מלוא הסכום הנתבע מהן, באופן הוגן ומבלי שהמבוטח יצטרך להתייצב בין כותלי בתי המשפט כדי לקבל את המגיע לו“.

אברמוביץ ציין כי סוכני הביטוח מכירים את הענף באופן הטוב ביותר, הן מצד חברות הביטוח והן מצד המבוטחים. ”על כן, אני מאמין כי מן הראוי לערב את הלשכה בכל החלטה הנוגעת לענף הביטוח. כאשר הגוף המייצג את סוכני הביטוח בישראל נמנע מלהתערב בתהליכי רגולציה כה חשובים, הפיקוח עלול להתרגל שלא לערב את הלשכה, ואסור שזה יקרה. באחריות הסוכן להיות מעורב בכל הקשור לכיסוי הביטוחי של הלקוח שלו, גם בפן הרגולטורי“.

אברמוביץ ציין כי מדד השירות בנושא תביעות של הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר אינו משקף את המציאות נכונה. ”חברת ביטוח, שמאשרת תשלום תביעה מהר, אינה בהכרח משלמת למבוטח באותה המהירות. לצערי, האינדיקציה של הפיקוח להערכת החברות היא מועד אישור התביעה, בפועל, המבחן האמיתי של החברות הוא מועד התשלום – על כך צריך הפיקוח לשים דגש“.

בהתייחסו להפרדת תגמול הסוכן מדמי הניהול, אמר אברמוביץ כי ”הממונה על הביטוח דורית סלינגר התעלתה על קודמיה בתפקיד ופירסמה נייר עמדה, המורה לחברות לגבש מודל תגמול חדש לסוכנים. לדברי הפיקוח, השירות הטוב ביותר לציבור המבוטחים בישראל יינתן רק כאשר תגמול סוכן הביטוח יופרד מדמי הניהול. אני מברך את הממונה על הביטוח על כך, אבל לצערי צעדי אכיפה בעניין טרם ננקטו. סוגיית תגמול סוכני הביטוח הנה בהחלט סוגיה לא פשוטה, ובכל זאת אנו מצפים מהרגולטור לעמוד מאחורי עמדותיו ולחייב את חברות הביטוח – בעלי ההון, לתגמל את הסוכנים כראוי בהתאם לעבודתם הקשה“.

לסיום, ביקש אברמוביץ להתייחס לתופעה פסולה שנוצרה בענף הביטוח, שלדבריו אינה מכבדת איש מחבריו. ”כאשר מבוטח תובע את החברה בהתאם לפוליסה שרכש, הסוכן המייצג אותו מוצא את עצמו פעמים רבות נתבע על ידי חברת הביטוח. תביעה זו שנקראת הודעת צד ג‘, נועדה להגן על החברות מפני תביעות אופציונליות, ולהרתיע סוכנים מלעבוד למען לקוחותיהם. סוכני הביטוח שעושים את עבודתם נאמנה לא צריכים לשלם על כך או להירתע. תופעה זו צריכה להיעלם מהעולם“.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email