הלשכה תפעל לבטל את מודל "שירותי ההסדר" בענף הביטוח

בכנס שערכה בשבוע שעבר קבוצת ביטוחי הנסיעות פספורטכארד-דיווידשילד אמר נשיא הלשכה: "תחום השירותים בהסדר, בכל תחומי הביטוח - פוגע בבחירה החופשית של המבוטח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"לשכת סוכני הביטוח עתידה לצאת במהלך שמטרתו לבטל את המודל של שירותי ההסדר בענף הביטוח". כך אמר נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק בכנס שערכה בשבוע שעבר קבוצת ביטוחי הנסיעות פספורטכארד-דיווידשילד.

לדברי אייזיק: "תחום השירותים בהסדר, בכל תחומי הביטוח – פוגע בבחירה החופשית של המבוטח. אנחנו מובילים מהלך מול רשות התחרות ומשרד התחבורה לביטול כל ההסדרים על מנת לפתוח את השוק לתחרות".

נשיא הלשכה (משמאל) ואלון קצף, נשיא קבוצת פספורטכארד־דיווידשילד | צילום: נגה שדמי, ואן דה ריפ

אייזיק התייחס למודל העסקי של פספורטכארד ואמר כי זהו "מודל ייחודי בענף לפיתוח מערכת יחסים הוגנת ושקופה, לאורך זמן, בלי מניפולציות ובלי חטיפת לקוחות". עוד התייחס אייזיק לקבלת רישיון מבטח לדיווידשילד, והסביר שזהו צעד נוסף בפיתוח ענף הנסיעות.

אייזיק גם התייחס לשיתוף הפעולה בין פספורטכארד ללשכה ואמר כי הוא יוצא דופן ומייצר אנרגיה חיובית, כולל סיכול כוונה נוספת להעביר חוק לאפשר לסוכני נסיעות למכור ביטוח. הדבר, ציין אייזיק, מתחבר לאג'נדה שלו – מי שמוכר ביטוח צריך להיות רק בעל רישיון: "מכירת ביטוח על ידי כל גורם אחר הינה בניגוד לחוק. כך קבע בית המשפט העליון".

השיווק הישיר בנסיגה

נשיא הלשכה הוסיף, כי לשכת סוכני הביטוח, בהנהגתו, ממוקדת בקידום עסקי של סוכני הביטוח והסרת איומים. לדבריו, בשיחות לא פורמליות שהוא מקיים עם בכירי חברות הביטוח, הוא מבין שהשיווק הישיר נמצא בנסיגה – "זה יקר, לא מקצועי ולא יעיל. אני צופה שקיימת מגמה להפחתת התופעה".

לדבריו, הלשכה גם מעורבת במהלך הרשות לאפשר לעובדי סוכנויות הביטוח להיחשף לנתוני הר הביטוח.

סו"ב אייזיק המשיך להציף את החוסר בביטוחי סיעוד: "אני מוטרד מהעובדה שאזרחי ישראל נותרו ללא ביטוח סיעודי. הביטוח כביכול בקופת החולים זה בלוף גדול, בועה שתתפוצץ. אי אפשר שצעירים ימשיכו לממן את המבוגרים. אני קורא לכל השחקנים לחזור לשוק – תנו לאזרחים אפשרות לרכוש ביטוח סיעודי אחרת, יהיה אסון גדול".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email