המאבק באתרים המתחזים עולה מדרגה: דיווח מקוון באתר הלשכה

הצוות, בהובלת סו"ב ליאור הורנצ'יק סגן ומ"מ נשיא לשכת סוכני הביטוח, החליט לאפשר לחברי הלשכה להעביר מידע על אתרים מתחזים באופן מקוון באתר הלשכה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בישיבתו הראשונה של הצוות המיוחד של הלשכה לטיפול באתרים מתחזים בתחום הביטוח הוחלט כי חברי הלשכה יוכלו להפנות תלונות בנושא באמצעות קישור מיוחד באתר הלשכה, שיפעל החל מהיום. בראש הצוות עומד סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ וסגן נשיא הלשכה, וחברים בו עו"ד עדי בן אברהם, היועץ המשפטי של הלשכה וסוכני הביטוח ישראל גרטי, ורדה לבקוביץ ויואל זיו.

לבקוביץ, חברת הצוות, מבעלי חברת "עולם הבריאות" וחברת מועדון MDRT מציינת, כי ברשתות רצים גילויים וסיפורים על האתרים המתחזים וגם על סוכנים שעוסקים בכך ופוגעים בסוכנים אחרים: "במקום לעסוק ברמת הרכילות שנלקט מפה ושם, סוכנים יוכלו למלא טופס תלונה מקוון שבו ימלאו את כל הפרטים שהם יודעים. אנחנו מבטיחים לטפל בכול תלונה ולהגיע לגוף המתחזה שנוקט באמצעים פסולים ולא פעם לא חוקיים.

סו"ב הורנצ'יק | צילום: גיא קרן

"הטיפול יהיה בשתי רמות – ענישה מנהלתית (באמצעות רשות שוק ההון) וענישה פלילית. אם מדובר בסוכנות ביטוח, נבדוק איתם ישירות בשלב ראשון ונזהיר אותם. ככל שמדובר בבעל רישיון, נפעל קודם כל ברמה המנהלתית מול הרשות. אם מדובר בעבירה על החוק, כלומר פלילי, נפנה למשטרה".

פועלים בשילוב הרשות

הורנצ'יק: "הקמת הצוות הגיע ממקום אחד ועיקרי – לעשות סוף למתחזים כאלו ואחרים שחושבים ומעוניינים לבצע מכירות ביטוח לא אחראיות, לא מקצועיות ובטח לא על פי הנחיות הרגולציה ולא על ידי סוכן\ת ביטוח בעלי רישיון כנדרש בחוק. לצערנו אותם מתחזים פועלים ומשתמשים בסמלים והפחדות שאינם מותרים על פי חוק.

"נפעל בכל הדרכים הכשרות והחוקיות כנגד אותם גורמים שמייצרים נזק עצום לאזרחי מדינת ישראל. הממונה על הרשות מבין ואף מטפל בכל פנייה שנשלחת אליו מאיתנו, ובמלוא החומרה. בשילוב ידיים אני מניח שנוכל להגיע אל כל אותם המתחזים ולדאוג שלא יפריעו ויעשו נזק שהינו בלתי הפיך בענף הביטוח".

"אינני יודע ממה זה נובע, אולי ממצוקה כלכלית או אחרת, אבל יש סוכני ביטוח שמחפשים לעצמם עבודה ואולי עבודה קלה, אבל בדרך פוגעים בקולגות שלהם, סוכנים אחרים", אומר זיו. הם מפרסמים מבצעים שבאים לפתות את הלקוחות כמו: 'האוצר הוזיל מחירים, בוא נבדוק לך את הפוליסות אולי אתה משלם יותר מדיי', כשעל הפנייה יש סמל של מדינת ישראל, או משרד האוצר, והלקוח התמים מאמין שמדובר במשהו רשמי מטעם המדינה.

"קודם כל, זו הונאה; זה גם לא מקצועי ופוגע בנו סוכני הביטוח ובעיקר במבוטח – גם מבטלים את הקיים, כשלא פעם מדובר בפוליסות ישנות שיש בהן הטבות שלא קיימות בחדשות, גם 'גונבים' מבוטח מסוכן אחר, וגם כשהלקוח מגלה שעבדו עליו זה מוציא שם רע לכל סוכני הביטוח ולענף בכלל.

"הכוונה שלנו לאתר את האנשים, לפנות אליהם ולהזהיר אותם, ויש מקרים שנפנה למשטרה ולרשות שוק ההון, כי זה פוגע קודם כל במבוטחים. לשם כך עולה הטופס המקוון באתר הלשכה שבו כל סוכן יוכל להתלונן על התחזות של גוף כזה, סוכן או אחר".

עבירה פלילית

היועץ המשפטי של הלשכה עו"ד עדי בן אברהם, חבר בצוות המיוחד, מדגיש: "אנו נתקלים באתרים אלו בהתנהלות שעולה לכאורה לכדי עבירה פלילית, בין היתר, ביחס לשימוש בסמלי המדינה:

מדינת ישראל קבעה בחוק איסור שימוש בסמלי המדינה, אלא בהתאם לדין. החוק הינו חוק הדגל, הסמל והמנון המדינה, תש"ט-1949 (להלן: "החוק"). הסמלים הם – דגל המדינה , סמל המדינה, והמנון מהמדינה (התקווה). לחוק המלא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email