המבטחים הגרמניים: דרוש פתרון לביטוח מגיפות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ארגון מנהלי הסיכונים והביטוחים בגרמניה וארגון סוכני הביטוח והברוקרים פנו בדרישה ליצור מכניזם לטיפול בביטוחים, דוגמת פול הביטוח בפני טרור Extremus. הפול יעניק כיסוי ביטוחי לחברות קטנות וגדולות במשק הגרמני, כולל עצמאים.

למעשה, ארגון מנהלי הסיכונים והביטוחים (GVNM) חוזר ודורש מממשלת גרמניה לפעול על פי היוזמות בצרפת, בריטניה וארה"ב ליצירת מיזם פרטי-ציבורי לטיפול בכיסוי ביטוחי בפני מגיפות. זאת לאור העובדה שחברות הביטוח הפסיקו לבטח בפני מגיפות כבר משנת 2004. דיונים כבר מתקיימים עם הממשל הפדרלי הגרמני, אולם ארגוני הביטוח מצפים שהקריאה הציבורית תדחוף את הדיונים לגיבוש פול הביטוח החדש.

גם ארגון חברות הביטוח הגרמניות (GDV) הגיש ביוני תוכנית להקמת פול ביטוחי למגפות. המודל של הארגון כולל שילוב שוקי ההון, מבטחים והממשלה. הודגש שאין לסמוך רק על סיוע ממשלתי ולכן יש לגבש שותפות בין הממשלה והסקטור העסקי.


עקב הקיטון בשימוש ברכב פרטי – זינוק ברווחי החיתום בביטוחי הרכב

חברת הרייטינג הפיננסית פיץ' מדווחת כי מגפת הקורונה הזניקה את רווחי החיתום בביטוחי הרכב במחצית הראשונה של 2022. זאת בעקבות הקיטון החד בשימוש ברכב פרטי שהוריד את תביעות המבוטחים בענף הרכב.

קיטון בשימוש ברכב פרטי בעקבות הקורונה. צילום: Shutterstock

לפי פיץ', התפתחות זו סייעה לקזז את ההפסדים הגדולים בסקטור הביטוח עקב מגפת הקורונה. ההפסדים התמקדו משיבושים בעסקים, ביטוח אחריות מקצועית ופיצויים לעובדים. המשמעות היא שלמגפה היתה השפעה על ההתנהגות הצרכנית ועל הרווחיות של ביטוחי הרכב במחצית הראשונה של 2020. מבטחי המשנה הגיבו על השיפור ברווחי ביטוחי הרכב על ידי הקטנת חשיפת הסיכונים באמצעות קיטון של הפרמיות, חידושים בחיתום ותשלום דיווידנדים. היקף הירידות וההטבות מסתכמות בכ-21 מיליארד דולר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email