המבטחים חוששים: יצטרכו לפצות על מטוסים שהוחכרו על ידי הרוסים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בתאגיד הביטוח לויד'ס חוששים ממכה פיננסית גדולה שצפויה לנחות על מבטחי המשנה, שיהיו מוצפים בתביעות פיצויים מצד החברות המחכירות מטוסים. החשש ששלטונות רוסיה ילאימו מאות מטוסים חכורים המקורקעים בנמלי התעופה ברוסיה מאז תחילת הסנקציות, בשווי במיליארדי דולרים.

החברות המבטחות מבטלות חלק מפוליסות הביטוח, כולל סיכון מלחמה, ויסרבו להיענות לתביעות שיוגשו.

גרנט הנרהן מברוקר הביטוח MARSH מזהיר "שפוטנציאל ההפסד הוא אדיר. זה יכול להיות ההפסד הביטוחי הגדול ביותר בהיסטוריה של הביטוח האווירי". העיתון פייננשל טיימס דיווח שההפסד שייגרם ללויד'ס נע בין מיליארד ליש"ט לארבעה מיליארד ליש"ט, אחרי שינכו התשלומים שיעשו על ידי מבטחי המשנה.

נשיא רוסיה פוטין הרשה לחברות התעופה, בתגובה לעיצומים על רוסיה, להחזיק במטוסים החכורים עד תום החוזה. צילום: shutterstock

חברות החכרת מטוסים החכירו 509 מטוסים לחברות תעופה רוסיות ב-16 במרץ, לפי חברת הייעוץ התעופתי IBA. לפני מועד זה, הצליחו המחכירים להוציא צווי החרמה ל-14 מטוסים חכורים שהיו בטיסות מחוץ לרוסיה.

נשיא רוסיה פוטין הרשה לחברות התעופה, בתגובה לעיצומים על רוסיה, להחזיק במטוסים החכורים עד תום החוזה, אז חברות התעופה יכולות לרשום את הבעלות על המטוסים כרכושם. לפי תקנות העיצומים של האיחוד האירופי, יש לחברות המחכירות מטוסים עד 28 במרץ לבטל את ההתקשרויות.


לויד'ס הטילה הקנס הגבוה ביותר על סוכנות ניהול ביטוחי משנה

תאגיד הביטוח לויד'ס גינה התנהגות לא הולמת והטרדת עובדות של סוכנות הביטוח לניהול ביטוחי משנהATRIUM . לויד'ס הטילה את הקנס הגבוה בתולדותיה על ATRIUM כשקנסה אותה בסכום של כמיליון ליש"ט.

לויד'ס מאשימה את סוכנות הביטוח שהייתה מעורבת בהתנהגות לא הולמת המנוגדת לעקרונות החברה, שכללה טקסים משפילים, שתיה חריפה והערות מיניות ביחס לעובדות, כולל השפלת עובדות. בנוסף, לויד'ס האשימה את סוכנות הניהול שנכשלה בדיווח על העניינים הקשורים להתנהגות הפסולה של העובדים. לויד'ס קובעת שהסוכנות נכשלה כש"לא פעלה ביושר ובשקיפות". לאור זאת, לויד'ס הטילה קנס של 1.05 מיליון ליש"ט וחייבה את החברה בכיסוי הוצאות הבדיקה בסכום של 562,713 ליש"ט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email