המבטחים נערכים לעידן פוסט קורונה: הזרימו 93 מיליארד דולר לעסקאות מיזוג חברות ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות הביטוח הגדולות בעולם מזרזות את ההכנות לעידן פוסט מגפת הקורונה. לפי נתוני סוכנות בלומברג, החברות הזרימו ב-2020 כ-93 מיליארד דולר לקידום עסקאות מיזוג בין חברות ביטוח. השנה תהיה אחת השנים הבולטות במספר מיזוגי חברות ביטוח מאז המשבר הפיננסי ב-2008.

מגמת מיזוגי חברות ביטוח הסתמנה עוד לפני שמגפת הקורונה כרסמה במאזני החברות כתוצאה מהתשואות הנמוכות של אגרות החוב והעליה בהוצאות הנובעות מרגולציה מחמירה שפגעה בהכנסות של המבטחים בשנים הבאות. על רקע התפתחויות אלה, יחד עם התפרצות מגפת הקורונה, נוצרה דחיפות אצל המבטחים לזרז את המשא ומתן על עסקאות המיזוגים כדי להזניק את ההכנסות מפרמיות הביטוח ולנצל את מעמדם בשוקי הביטוח שלהם.

התמקדות בעסקי ביטוח רכוש ותאונות | צילום: shutterstock

ויניט מלהוטרה, אנליסט הביטוח בבנק האיטלקי מדיובנקה מציין שסקטור הביטוח ידוע בעסקאות מיזוגי חברות במשך שנים. בשל מגפת הקורונה והנפילה הדרמטית באג"ח האוצר האמריקאי נפגעה תשתית הרווחיות של חברות ביטוח והיוו גורם מזרז בקרב המנכ"לים שלחצו על כפתור המיזוגים.

עסקת השנה

אנליסט הביטוח מוסיף כי מה שמאפיין את המיזוגים השנה הוא שהם מתרכזים בעסקי ביטוחי רכוש ותאונות, בעוד שהחברות פחות מעוניינות ברכישת תיקי ביטוחי חיים. עסקי ביטוחי החיים נפגעו קשה ממגפת הקורונה כי החברות נדרשו לחזק את המבנה ההוני על חשבון השקעות רווחיות.

עסקת הביטוח הגדולה השנה היא של חברת הברוקר AON שרכשה את וויליס טאורס ווטסון בסכום של כ-30 מיליארד דולר. העסקה הזו יצרה את חברת ברוקר הביטוח הגדול בעולם.

עסקה נוספת שמשכה הרבה תשומת לב השנה היא רכישת חברת הביטוח הבריטית הגדולה RSA בסכום של 9.6 מיליארד דולר. החברה, שהייתה מהבולטות בשוק הביטוח הבריטי, חולקה בין שני הבעלים החדשים: חברת הביטוח הקנדית אינטקט פיננשיאל קורפ שתקבל את עסקי הביטוח בקנדה, בריטניה והפעילות הבינלאומית, ואילו חברת הביטוח השבדית TRYG שתקבל את עסקי הביטוח בשבדיה ונורבגיה ותהפוך לחברת ביטוח הרכוש והתאונות הגדולה בסקנדינביה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email