"המגן האנושי של הלקוחות שלי"

בכל שבוע נארח סוכן צעיר שיספר על עצמו, השתלבותו במקצוע ועתיד המקצוע בעיניו; והפעם סו"ב יובל כהן, סוכן ביטוח עצמאי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 40
מצב משפחתי: נשוי + 2
רישיון: פנסיוני
ותק: 12 שנה

יובל כהן | צילום: באדיבות המצולם

מה עשית קודם ולמה בחרת להיות סוכן ביטוח?
"לפני שהפכתי להיות סוכן ביטוח שימשתי כיועץ משכנתאות בבנק. לאחר מכן, לפני שהפכתי לסוכן עצמאי, הייתי ראש צוות במחלקת ישירים של אחת מחברות הביטוח הגדולות. בחרתי והתאהבתי במקצוע הזה מכמה וכמה סיבות; במקצוע הזה יש הרגשה מאוד חזקה של שליחות עבור הלקוח, עד כדי כך שלפעמים אני מרגיש שאני המגן האנושי של הלקוחות שלי, דינמיקה, הכרות ועבודה מתמדת עם אנשים שונים בעלי דעות צרכים ודרכי חשיבה שונות וממעמדות שונות. השוק דינמי ומשתנה בקצב מסחרר – אין רגע דל של שעמום. זו עבודה עם המון סיפוק בעיקר במצב של תכנון ובניה של תיק סיכונים פנסיוני עבור הלקוח ומשפחתו".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים צעירים?
"כחבר לשכה יחסית חדש, עד עכשיו אני די מרוצה. לדעתי הלשכה צריכה להקים מערך הדרכה בנושאים שונים שמיועדים לסוכנים הצעירים. כמו סדנת הדרכה של כמה מפגשים על ביטוחי הבריאות, על העולם הפנסיוני, ביטוחי מנהלים חדשים וישנים ועוד. כמו כן, סדנאות בנושא של גיוס לקוחות, התנהלות נכונה בהקמה, התנהלות בערוצים הדיגיטליים השונים".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד עשר שנים?
"אני חושב שהתחום שלנו ילך ויהפוך לשירותי בעיקר ומי שלא ידע לתת שרות מקצועי, מהיר ואדיב יעלם מהשוק. לכן בעוד עשר שנים אני רואה את עצמי בעל סוכנות בוטיק שיודעת לעטוף את הלקוח בכל תחום ההגנות הביטוחיות והפנסיוניות ברמה המקצועית והשרותית הגבוה ביותר".

ספר על סיפור הצלחה לדוגמה
"היה לי לקוח שקבל דחיה בתביעה מסוימת ואני הייתי בטוח שמגיע ללקוח כסף עבור המקרה שלו. לאחר אין ספור תכתובות וועדות והתייעצויות, חברת הביטוח אישרה את התביעה של הלקוח. זאת מהות השליחות שלנו כסוכנים וזאת הצלחה אחת מני רבות שאנו הסוכנים חווים בכל יום".

אילו טיפים היית נותן לסוכנים צעירים?
"תמיד לראות את טובת הלקוח לפני הכל, לעבוד על פי החוק, לא להכנס לעסקה שתזיק ללקוח גם אם מדובר בעסקה גדולה מאוד. להיערך כלכלית, רגשית ומקצועית לקראת היציאה לדרך עצמאית, תמיד ללמוד דברים חדשים ולהתמקצע".

מעוניינים להופיע במדור? שלחו פרטים למייל  [email protected]

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email