המפקחת על הביטוח החליטה: המהפכה בביטוח הנסיעות נדחתה לאמצע מאי 2016

המפקחת סלינגר הודיעה על דחיית הרפורמה האוסרת על סוכני נסיעות לשווק ולמכור ביטוחי נסיעות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר פרסמה תיקון לחוזר שלה לגבי מכירת ביטוח נסיעות, ובו היא דוחה את יישומו מה־31 בדצמבר 2015 ל־15 במאי 2016.

מדובר על איסור שיווק ומכירה של ביטוח נסיעות שאינו ביטוח קבוצתי על ידי מי שאינם בעלי רישיון סוכן ביטוח, כשהכוונה היא איסור מכירת ביטוח נסיעות באופן ישיר על ידי סוכני נסיעות ללקוחות. יש לציין כי התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל עתרו בעקבות החוזר שפורסם בנובמבר 2014 לבג"צ, וטענו כי ההחלטה של הפיקוח פוגעת בפרנסתם, וכי מדובר בפוליסה פשוטה שהם מוכרים אותה במשך שנים רבות.

לרכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל יש השלכות הרות גורל על היקף הפיצויים שהמבוטח יהיה זכאי לו | צילום: fotolia
לרכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל יש השלכות הרות גורל על היקף הפיצויים שהמבוטח יהיה זכאי לו | צילום: fotolia

בתגובה טענה סלינגר בפני בג"צ כי סוכנות נסיעות מספקת ללקוחותיה שירותים הנוגעים לנסיעה לחו"ל, ולכן היא נתפסת בעיניהם כמומחית לגבי כל צרכי האדם השוהה בחו"ל, ובכלל זה – הצורך בביטוח רפואי. כך נוצר חשש שהלקוח יטעה לחשוב שסוכן הנסיעות היושב מולו בקיא בתחום הביטוח ומודע לצרכי הביטוח הייחודיים שלו. מאחר שלרכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל ישנן השלכות הרות גורל על היקף הפיצויים שהמבוטח יהיה זכאי לו בעת קרות אירוע ביטוחי – החליט הרגולטור שביטוח נסיעות לחו"ל ישווק על ידי מקצועני ביטוח בלבד, כאשר על סוכני נסיעות ייאסר לעשות זאת, על מנת לוודא שלקוח המעוניין ברכישת ביטוח יטופל רק על ידי גורם מקצועי שנמצא תחת פיקוח ישיר של משרד האוצר.

כזכור, לשכת סוכני הביטוח ביקשה להצטרף כצד שלישי בעתירה לבג"צ ולהשמיע את התנגדותה להיתר לסוכני הנסיעות למכור ביטוח. טרם התקבל אישור בג"צ.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email