המועמדים לנשיאות הלשכה נשאו נאומי בחירות בכנס אלמנטר

סו"ב אורי צפריר וסו"ב ליאור רוזנפלד הציגו את המצע והפעולות שהם עתידים לבצע במידה וייבחרו. סו"ב צפריר: "נוציא את ההנחות על חשבון העמלות אל מחוץ לחוק". סו"ב ליאור רוזנפלד: "בכל מקום שסוכני הביטוח יוכלו להשפיע על קהל שם נהיה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המושב שאירח את שני המועמדים לנשיאות הלשכה – סו"ב אורי צפריר (כיום מ"מ נשיא הלשכה), וסו"ב ליאור רוזנפלד (כיום יו"ר סניף חיפה), היה סוער והזכיר עימותי בחירות לראשות הממשלה. כל אחד מהמועמדים זכה לקריאות תמיכה ומחיאות כפיים מהמחנה שלו, שלא חשש גם להפריע למהלך הנאום של המועמד מהמחנה השני. לא עזרו בקשותיו של עו"ד איתן הברמן לשמור על "אחווה הדדית".

כל אחד מהמועמדים קיבל 10 דקות לשאת את נאום הבחירות שלו. ראשון עלה צפריר ואחריו רוזנפלד. להלן נאומי שני המתמודדים:

אורי צפריר:

"אני מכיר את ענף הביטוח ויודע כמה קל לפגוע בפרנסתו של סוכן לא מנוסה. אני מכיר את זה משני הצדדים – מסוכנות ביטוח גדולה, ומהתקופה בה הייתי מנכ"ל של חברות ביטוח.

"אל תחשבו שבעיות הפרנסה של סוכני הביטוח החלו עכשיו. אני זוכר את המשברים בענף הביטוח בשנת 85', כאשר כל המשק הישראלי היטלטל. באותה תקופה נשאתי תפקידים בכירים בחברות ביטוח.

"מי שהשקיע בידע, ברכישת ניסיון באותה תקופה, עומד היום גאה כשהוא מכניס את דור העתיד לענף. אני ראיתי את אלה שצולחים את המשבר, ואת אלה שמתגברים על המשבר והופכים מסוכנים בתחילת דרכם לבעלי סוכנויות גדולות ומשגשגות. לעומתם, ראיתי גם את אלה שביטלו את חשיבות הניסיון – שוקעים. נכון, יש דברים טובים שקורים בענף, יש התפתחות חיובית, אבל סוכן ביטוח שמרוויח 9,000 שקל בחודש, בשבילו כל לקוח, כל פוליסה – היא מאבק יומיומי על הפרנסה.

"אנחנו צריכים לקחת את שורשי הידע והניסיון שיש לנו בלשכה ולהביא אותם להכרעה מול חברות הביטוח, מול הגורמים בענף שמנצלים את חוסר היציבות של פרנסת הסוכן בכדי לעשות מעשים שאינם ראויים בעיניי.

אין הנחות

"כשאבחר לנשיא הלשכה, הדבר הראשון שאני מתכוון להגיד, גם לחברות, גם לשחקנים האחרים בענף – הסתיימו ארוחות החינם. הנחה על חשבון העמלה – זהו מושג שאני מתכוון לסלק מעולם הביטוח. ננהל משא מתן של 60 יום על מתווה ארוך טווח שמוציא את המושג 'הנחה על חשבון העמלה' מהלקסיקון. אם חברות הביטוח לא יסכימו לביטול מוחלט של ההנחה על חשבון העמלה – אני מתכוון להגיש הצעת חוק ולהוציא את ההנחות על חשבון העמלות אל מחוץ לחוק.

"שוחחתי בשבועות האחרונים בנושא זה עם הפיקוח על הביטוח, יש לי יותר מהנחה סבירה שהם עתידים לתמוך בהצעה זו. אני חושב שנזכה לגיבוי מוחלט למהלך זה בכנסת, ואם נאמין, נהיה קשוחים, ואם השורשים שלנו יהיו שורשים איתנים, לא ירחק היום שעולם הביטוח ייפטר מהרעה החולה הזו. היום יש שחקנים בענף שמרגישים שאפשר לפגוע בסוכנים, ולנצל את חולשתם כקולקטיב כדי לאיים על הפרנסה.

לבטל את ההגבל

"אבטל את ההגבל העסקי על התאגדות סוכני ביטוח מול החברות. מדובר במהלך חדשני, פורץ דרך, שקיים היום לשני סקטורים במשק – לחקלאים ולמלונאים. יש לנו עילה גם משפטית וגם חוקית לדרוש זאת. במקום בו ההון מנצל את החלשים בענף – יש מקום לפטור מהגבל עסקי את השחקנים חסרי ההון. התייעצתי על כך עם עורכי הדין המובילים בתחום, והם חושבים שיש לנו קייס.

"אם יהיו חברות ביטוח שינצלו אותנו הסוכנים, אם יהיו התאגדויות גדולות שיעשקו את פרנסת הסוכן, אנחנו כלשכה נעמוד מולם כפטורים מהגבל עסקי ונגיד – אתכם לא עובדים.

קרן להשקעה בטכנולוגיה

"הלשכה בראשותי תשקיע משאבים של עשרות מיליוני שקלים בתחום הטכנולוגיה והדיגיטציה במשרד הסוכן. בחודש הראשון לאחר שאבחר, אפעל לפתוח קרן להשקעה במשרד הסוכן. בתחילת דבריי אמרתי שהסתיימו ארוחות החינם עם חברות הביטוח – הסתיימו גם שיתופי הפעולה בחינם. בכוונתי לדרוש כתנאי לכל שיתוף פעולה עם חברות הביטוח – השקעה של 40 מיליון שקל בקרן להשקעה במשרד הסוכן. זה אפשרי, אומר לכם את זה אחד שהיה מנכ"ל חברת ביטוח.

לעקור את המכירה הטלפונית

"הגיעה העת ובשלו התנאים, שאנו סוכני הביטוח נקבע סדר יום חדש בענף. לכן, אני מתכוון לקדם הצעת חוק שתחולל מהפכה בענף הביטוח כולו – מכירת ביטוח ארוך טווח – רק באמצעות סוכן ביטוח.

"אני אעקור את המכירה הטלפונית לביטוחים ארוכי הטווח מענף הביטוח. ארגוני הצרכנים ולשכת שר האוצר תומכים בנו. היום יש תודעה ציבורית ותקשורתית רחבה, שבענף הביטוח נעשים מעשי עושק וניצול כלפי פנסיונרים. בעיניי זו בושה, אלו דור המייסדים של הארץ הזאת.

"נעשים מעשי ניצול במכירת מוצרי פנסיה לצעירים בתחילת דרכם. אין פה מישהו שלא שמע על מקרה של אמא ואבא, או סבא וסבתא שנותרו ללא ביטוח סיעודי; מקרים של ביטוח בריאות שלא מכסה את המחלה בדיוק כשצריך אותו. אלו מקרים נוראים, אנחנו כסוכנים וכחברה ישראלית מכירים אותם, והכנסת והממשלה מכירים זאת. הם בשלים למהפכה ואני מתכוון להוביל את המהפכה הזו יחד אתכם.

"לא רק כי זה יעשה טוב לפרנסת הסוכן – וזה יעשה טוב לפרנסת הסוכן; לא רק כי זה יתרום לתדמיתנו הציבורית – וזה חשוב לשנות את תדמיתנו הציבורית. אנחנו נעשה את זה כי אנחנו קודם כל בני אדם, כי אנחנו לא יכולים להשלים עם התופעות הפסולות האלה".

ליאור רוזנפלד:

"אני מודה לאריה אברמוביץ על התרומה והעשייה לטובת הלשכה. הנבחרת המשובחת שלנו ואני החלטנו להחזיר את הגאווה למקצוע סוכני הביטוח, וזה אומר להחזיר את הפרנסה ואת מעמדנו בציבור, בתקשורת, בכנסת, מול היצרנים ומול הפיקוח.

"נפעל לחדש את היחסים עם חברות הביטוח; הן משוועות לחדש את הקשר עם הלשכה. קיימתי לאחרונה שיחות עם מנכ"לי חברות והבהרתי להם שננהל איתם דיאלוג מתוך כבוד הדדי, עוצמה ונחישות, ונזכיר לחברות שאנחנו אלה שמביאים להן את הפרנסה, שאנחנו עדיין, בעידן השיווק הישיר, מהווים 90% מהכנסות חברות הביטוח.

"נדאג לחדש את השותפות עם רשות שוק ההון וליצור אתה מוצרים חדשים לרווחת המבוטחים. נדאג להיות שותפים להחלטות הפיקוח בעת הוצאת הטיוטות, בסיעור מוחות בזמן אמת ולא רק להתלונן בדיעבד. נשפר את הכנסות הסוכן כולל סעיף 19 א', כך שיאפשר לקבל עמלה גם מהיצרן וגם מהמבוטח. נפעל לקבל שכר טרחה, כי מגיע לנו, ונפתח מיזמים, תחומים ואפיקי פרנסה חדשים לסוכנים, במקביל להוזלת העלויות במשרדי הסוכן והכשרת צוותים שיחזקו את המשרדים. גם לתגמול הסוכן מהיצרנים ניקח אחריות והלשכה תסייע לו בעת מחלוקות שונות. הדאגה לסוכן תהיה ברמה הכוללת והפרטנית, מעטפת רחבה, כמו שאנו עוטפים את הלקוח במעטפת של פתרונות.

חייבים להיות בתקשורת

"התקשורת משתלחת בסוכני הביטוח; אנחנו חייבים להיות בתקשורת. אני מגיע מהתקשורת ומבין איך היא עובדת. לא ייתכן שבערוץ 2 ישתלחו
בכתבה נגד סוכני הביטוח ולא תהיה תגובה של הלשכה ולא של סוכני הביטוח. לא ייתכן שנקבל את פס"ד שוקה אחרי שנאבקנו משפטית זמן רב כל כך ולא נגיב עליו, אלא נסתפק בכותרות כשחשבנו שהשגנו את המטרה. הקול שלנו צריך להישמע בכל הזדמנות, כי יש לנו מה לומר ולשליחות שלנו אין תחליף בדגש על טובת האינטרס הציבורי.

"נקים מערך יחסי ציבור וקשרי חוץ, וסוכני הביטוח יהיו באולפנים ובעיתונים ובכל מקום שיש בו קהל – בבתי הספר התיכוניים, באוניברסיטאות, ביחידה להכוונת חיילים משוחררים. בכל מקום שסוכני הביטוח יוכלו להשפיע על קהל – שם נהיה.

"הייתי ממקימי הלובי הפוליטי ללשכה בכנסת; צירפתי וסייעתי ללשכה לצרף חברי כנסת לטובת הלשכה, אבל זה לא מספיק. אני אחזק את הלובי
שלנו בכנסת ונעביר חוקים שיסייעו לעם ישראל ולסוכני הביטוח. בכל מקום בו ניתקל בחומה מול רשות שוק ההון נפנה לאפיק הפוליטי, יש לנו
חברים בכנסת.

"בנוסף, נדאג שבפעם הראשונה לאחר 70 שנה, לשכת סוכני ביטוח תהפוך ללשכה סטטוטורית.

לטובת הסוכנים

"אי אפשר לעצור את הקידמה. לפני כחצי שנה ייצגתי את הלשכה בפאנל בכנס של 'עדיף'. מנכ"ל וובי אמר בפאנל משפט שלא אשכח, שבעוד שנה כולנו נהיה מיותרים, כי ירכשו ביטוחים בלחיצת כפתור. אנחנו נדאג שסוכני הביטוח יהיו עם הדיגיטציה; המבוטחים וכל עם ישראל יוכלו לרכוש ביטוח בלחיצת כפתור – אבל אצל סוכן הביטוח. אני מודה לראובן רפ, יו"ר ועדת טכנולוגיות, על העבודה הטובה שעשה. אנחנו נקים ועדת טכנולוגיות חזקה שתקדם את הסוכנים לאתגרי הדיגיטציה.

"מערך ההדרכה במחוז הצפון בראשותי היה מצטיין ומושא לקנאה – קיימנו 30 הדרכות בשנה. נעתיק את המודל לכל המחוזות בארץ; נקים
מערך הדרכה אחיד, שגם הסוכן בבאר שבע והסוכן בקריית שמונה יקבלו אותה רמת הדרכה כמו בחיפה והצפון. לביטוחים הישירים לא יהיה שום יתרון על סוכן הביטוח. בזכות הדיגיטציה והערך המוסף הרב של השירות הניתן ללקוח על ידי סוכן ביטוח אישי ומקצועי, חבר לשכה.

מתגייסים ללשכה

"נדאג לגייס סוכנים מתוך עוצמה ועשייה; אנחנו לא צריכים לרדוף אחרי סוכנים- הם צריכים להגיע ללשכה מתוך רצון ומתוך גאווה.

"אני מגיע מהשטח, סוכן ביטוח כמוכם. גדלתי למקצוע כדור שני לאבי ז"ל שהקים את הסוכנות לפני 50 שנה. אני משפשף סוליות כמוכם, הולך למכור פוליסות בגשם ובשמש; אני לא מנהל סוכנים ולא עובד מעל אחרים; אני חרד לפרנסה שלי כמוכם ומבין את המצוקה שלכם. רק סוכן ביטוח כמוכם, מנוסה וצעיר כאחד, יכול לעמוד בראש לשכת סוכני ביטוח ולייצג את כולנו כראוי, קל וחומר בעולם החדש והמתקדם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email