המועצה הארצית אישרה בישיבתה הראשונה את המינויים לתפקידים הבכירים בלשכה

לפי המינויים החדשים, הושם דגש על פיננסים, שהפכה לוועדה בפני עצמה, נשים, שמספרן עלה משמעותית במועצה הנוכחית, וחיזוק המגזר הערבי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המועצה הארצית של הלשכה קיימה השבוע את ישיבתה הראשונה, בקדנציה של נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, במלון דן אכדיה בהרצליה באווירה חגיגית. במסגרת הישיבה אושרו המינויים של בכירי הלשכה בהנהגה ובמוסדותיה.

רוזנפלד פתח את הישיבה ואמר: "אני רוצה להודות לנשיא הלשכה היוצא אריה אברמוביץ על תקופת החפיפה והעברת התפקיד. סיכמנו שדלתו של אריה תהיה פתוחה בפניי לשאלות ועזרה. תודה למנכ"ל הלשכה רענן שמחי ולכל עובדי הלשכה. נכנסתי לתפקידי לפני כחודש וגיליתי לשכה מסודרת, עם עובדים מסורים ומקצועיים, ואני מודה לרענן על ניהול לשכה למופת. תודה לאורי צפריר על גדלות הרוח, השיתוף וההבנה שאנו יוצאים לדרך חדשה כדי להוביל את סוכני הביטוח מתוך אחריות ושליחות. אנו הולכים ביחד כלשכה מאוחדת וחזקה, ונוביל את הסוכנים בתקופה מאתגרת ומרובת משימות. בימים אלה אנו ממשיכים לשדרג ולפתח את המכללה לפיננסים וביטוח, המכללה יוצאת בפעם הראשונה בקורס דירקטורים, ובקורס שמאות. הצבנו יעדי גיוס סוכנים מאסיבי, ובכוונתו לבנות לשכה גדולה וחזקה".

לאחר מכן המועצה הארצית בחרה בסו"ב מקסים דרעי (61), נשוי + 4, 37 שנים סוכן ביטוח ו־25 שנה פעיל בלשכה, כיו"ר המועצה וחבר הוועד המנהל, ובסו"ב זהבה פורת (53), נשואה + 2, 28 שנים סוכנת ביטוח ו־18 שנים פעילה בלשכה, כסגנית יו"ר המועצה.

ייצוג נשי מרשים

דרעי הודה לחברים על התמיכה והבחירה בו והוסיף: "אני רוצה להודות לאריה אברמוביץ ולאחל לו דרך צלחה ותודה על כל מאמציו לטובת הלשכה, לכל חברי הוועד המנהל והמועצה הארצית בקדנציה הקודמת, ובוודאי ליו"ר המועצה היוצא זאב פרלשטיין ולסגניתו רבקה גרבר. לליאור רוזנפלד אאחל הצלחה בדרכו החדשה לטובת הסוכנים והלשכה, כמו גם לכל הנבחרים החדשים ושאפו לייצוג הנשי המרשים במועצה. זה הזמן להסתכל קדימה לעבודה ביחד ושיתוף פעולה לטובת כולנו. אנו חייבים להיות מאוחדים, כלכלית ומקצועית. תפקידכם בעל חשיבות מכרעת, אתם המנוע הדוחף את הלשכה ושומרי הסף, זו אחריות אישית וקולקטיבית ואני בטוח שתבצעו תפקידכם ביושרה ובמקצועיות".

פורת הוסיפה ואמרה: "המועצה בעיניי היא מקום מפגש להחלפת דעות, לשמוע את בעיותיהם של הסוכנים ושגרת יומם. אני מקווה שאוכל לשמש כגשר בין הדור החדש שהצטרף עתה לבין הוותיק ממנו נוכל ללמוד".

להלן חברי הועד המנהל החדש: מ"מ נשיא הלשכה סו"ב ליאור הורנצ'יק, סגן נשיא הלשכה, סו"ב יוסי אנגלמן וסו"ב מיכל וינצר ישמשו סגן נשיא ברוטציה; יו"ר ועדת הכספים סו"ב סמי זילכה, יו"ר הועדה הפנסיונית סו"ב מיקי נוימן, יו"ר הועדה האלמנטרית סו"ב ישראל גרטי, יו"ר ועדת בריאות וסיעוד סו"ב איגור מורי, ויו"ר ועדת סוכנים צעירים סו"ב דביר רפ.

הם יצטרפו ליו"ר המועצה הארצית דרעי ולראשי המחוזות שנבחרו ויכהנו בוועד המנהל: יו"ר מחוז חיפה והצפון סו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז השרון סו"ב דני קסלמן, יו"ר מחוז ת"א והמרכז סו"ב נוגה עקל, יו"ר מחוז השפלה סו"ב ג'ינה פלד, יו"ר מחוז ירושלים סו"ב שמואל אשורי, ויו"ר מחוז הדרום סו"ב יפת בקשי.

בנוסף, אושרו מינויים של סו"ב צביקה וינשטיין שיכהן כיו"ר ליסוב החברה הכלכלית, סו"ב עוזי ארגמן כיו"ר ליסוב סוכנות לביטוח, יו"ר ועדת פיננסים – סו"ב אודי אביטל, יו"ר ועדת אירועים וכנסים – סו"ב קובי ורדי, יו"ר ועדת סניפים ומחוזות – סו"ב אודי הוד, יו"ר ועדת קשרי קהילה – סו"ב אלי שטרק, יו"ר ועדת רווחה סו"ב מאיר רוטברג, יו"ר הוועדה להעצמת נשים – סו"ב מיכל וינצר, יו"ר ועדת טכנולוגיה – סו"ב עמוס גואטה, שיחלוק את התפקיד ברוטציה עם סו"ב קובי סויסה, ויו"ר המכללה לפיננסים וביטוח – סו"ב חוה פרידמן וינרב.

כמו כן, רוזנפלד צפוי למנות את סו"ב נאוה ויקלמן כאחראית רגולציה וכנסת בתחום הבריאות, את סו"ב עאדל מטאלקה כאחראי לענייני המגזר הערבי, ואת סו"ב רחל כבודי, ליו"ר ועדת קשרי חוץ ויחסי ציבור.

לתפקיד חברי ועדת ביקורת, בראשות סו"ב ראובן רפ, נבחרו: סו"ב אריק לבנוני, סו"ב יעקב אשל, סו"ב בועז קידר, סו"ב יחיאל סלוטניק, סו"ב ראול פולק, וסו"ב רוני קפלן.

פרופ' רייך יצטרף לסגל

מנכ"ל הלשכה רענן שמחי סקר את הפעילות בתקופה החולפת. "אנו פועלים להפקת כרטיס חכם לכל סוכן חבר לשכה באמצעותו יוכל להירשם ולהיכנס לכנסים. אנו בוחנים אפשרויות סנכרון של הכרטיס החכם עם המערכות של חברות הביטוח. במכללה לפיננסים וביטוח אנו רואים צמיחה בחודשים האחרונים, גבינו ממשרד הביטחון למעלה מ־ 100 אלף שקל לטובת חיילים משוחררים וזה הישג גדול. בהמשך נפתח קורסים והשתלמויות גם בחיפה ובירושלים בהתאם לכמות הנרשמים. פרופ' זיו רייך, דיקאן בית הספר לביטוח במכללה האקדמית נתניה יצטרף לסגל המכללה שלנו ויהפוך להיות יו"ר תחום מקצועי. בנוסף, בשנה הקרובה נחנוך לראשונה כנס בנושא חוק ומשפט בעולם הביטוח".

גם יו"ר הוועדות החדשות עדכנו את הנוכחים על פעילותם בשבועות האחרונים ועל תכניותיהם. יו"ר הוועדה הפנסיונית סו"ב מיכאל (מיקי) נוימן סיפר, כי "לאחרונה ישבתי עם אנשי רשות שוק ההון בנושא חוזר ברירת המחדל. הבהרתי להם כי שינוי של החוזר משמעותו פגיעה בעמיתים החלשים ביותר, שהיו מצטרפים ברשימות ומקבלים סוכן ביטוח שיטפל בהם במקרים של עזיבת מקום עבודה, נכות, או חלילה מוות. אגף שוק ההון מנציח מצב שרק עשירים יקבלו שירות. בנוסף, הבהרתי את עמדתנו כי לסוכן ביטוח אין מספיק שעות עבודה כדי לפגוש את כל הלקוחות שלו אחת לשנה וסיכמנו שנעביר להם נייר עמדה מסודר. כמו כן אנו פועלים בסוגיית הפרדת מתפעל־משווק".

יו"ר הוועדה האלמנטרית סו"ב ישראל גרטי ציין כי "בקדנציה הקרובה בכוונתי לסיים דברים שקודמי בתפקיד והוועדה התחילו וטרם סיימו, כמו נושא הליסינג, מניעת ביטוח ממבוטחים עם שתי תביעות ומעלה או ללא עבר ביטוחי, ואני מקווה שנמצא פתרונות מהירים. נמשיך לעקוב אחר חוזר השרברבים ולוודא שהשירות משתפר. בכוונתי לשלב בוועדה סוכנים גדולים, קטנים, צעירים, ותיקים ומכלל המגזרים". הזדמנות עצומה לסוכנים

יו"ר ועדת בריאות וסיעוד סו"ב איגור מורי, אמר: "ועדת הבריאות חייבת לשים לפניה אך ורק דבר אחד: האינטרס של הסוכנים. כל שיתוף פעולה יימדד לפי התוצרת של חברי הלשכה. בשנה הקרובה יהיו מבחנים קשים בתחום הבריאות והסיעוד, שיכולים להיות הזדמנות מצוינת לסוכנים. שוק גדול נפתח בפני סוכנים שלא עסקו בזה קודם. ביטול הקולקטיבים בסיעוד פותח הזדמנות עצומה לסוכנים וחשוב לקדם אותם בתחום. בקדנציה הקרובה אנו נתמקד ביצירת כלים מסייעים לסוכני הביטוח, הכשרות מגוונות, פירוק הקורסים הגדולים לגורמים קטנים. חלק לא מבוטל מהסוכנים פחות מתמחים בתחום הבריאות והסיעוד והעידן הנוכחי הוא עידן של כישרון וידע רב. יעד מרכזי בעיניי זה שיתוף פעולה עם הסניפים. כל מה שנייצר יירד למטה לסניפים ולמחוזות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email