המזוודה התעכבה בנתב"ג? יש כיסוי בביטוח הנסיעות לחו"ל

בשיא חופשת הקיץ אירעה השבוע תקלה נדירה במערכת מיון המזוודות; חברות הביטוח מיהרו להנחות את המבוטחים כיצד ניתן לקבל החזרים כספיים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תקלה במערכת האוטומטית של מיון המזוודות בנתב"ג גרמה ביום שני השבוע לעיכובים בהמראות של עשרות טיסות, שחלקן יצאו לבסוף ללא מזוודות הנוסעים. לנוסעים נאמר שהמזוודות יגיעו אליהם לאחר יום־יומיים. על רקע התקלה הנדירה, מיהרו חברות הביטוח לפרסם כי מבוטחיהם, שרכשו ביטוח נסיעות לחו"ל, יקבלו החזרים כספיים. החברות הנחו את המבוטחים כיצד לקבל את ההחזר באופן מידי.

כלל ביטוח הודיעה כי למבוטחיה יינתן החזר מידי של 170 דולר במסגרת שירות כלל Express. ההחזר הוא בגין איחור בקבלת הכבודה ואינו מצריך קבלות. מהחברה נמסר כי "כל שצריך לעשות הוא לסרוק בממשק הדיגיטלי של השירות את האישור לכך שקיים איחור לכבודה וההחזר ניתן באופן מידי".

חלק מהטיסות יצאו ללא מזוודות | צילום: Shutterstock

"אי נעימות גדולה"

מגדל הודיעה כי "מבוטחים אשר נתקלים בבעיה ונדרשים לתבוע את הפוליסה על איחור כבודה מתבקשים להזין את התביעה באפליקציית 'מגדל pay' ולקבל 150 דולר זיכוי ישירות לכרטיס האשראי שברשותם".

הראל ביטוח מסרה כי תפצה כל מבוטח שהכבודה שלו איחרה להגיע ליעד בסכום של 150 דולר ללא השתתפות עצמית וללא קבלות. גם הפניקס Travel Smart הודיעה כי תעניק החזר של 150 דולר למבוטחים שהמזוודה שלהם התעכבה בהגעה ליעד. PassportCard מסרה כי כל נוסע שמזוודתו תתעכב בהגעתה ליעד יקבל ישירות 150 דולר לכרטיס הנטען. יואל אמיר, מנכ"ל החברה, מסר השבוע כי: "התחלת חופשה ללא מזוודה גורמת לאי נעימות גדולה למטיילים ולנופשים שמצפים בקוצר רוח למנוחה בקרב משפחה וחברים. כל נוסע שמזוודתו תתעכב יקבל מאתנו 150 דולר באופן מידי ואף יוכל לטעון הכסף עצמאית באמצעות אפליקציית הפוקט".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email