"המטרה היא לקדם את הסוכנים הצעירים לעתיד כלכלי ומקצועי טוב יותר”

הלשכה יזמה קורסים בתחומי הפיננסים לסוכנים הצעירים כדי להפוך אותם ל"Familly Officers" של הלקוחות; "תם עידן סוכן הביטוח הקלאסי״
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הכרסום בהכנסותיו של סוכן הביטוח “הקלאסי”, מחייב רבים מהצעירים הנכנסים לתחום להתרחב לתחומים משיקים, כשבעיקרם התחום הפיננסי. המטרה היא שבכך יהפכו הסוכנים הצעירים ל”קציני המשפחה” של הלקוחות בכל הנוגע לצרכים הכלכליים שלהם.

זה מה שהוביל את סו”ב אודי אביטל, יו”ר ועדת הפיננסים בלשכת סוכני ביטוח, לבנות יחד עם סו”ב דביר רפ, יו”ר הועדה לסוכנים צעירים והכשרת הסוכן, תכנית מיוחדת להכשרת הסוכן הצעיר – כשבסופה יהפכו למומחים לכל הצרכים הכלכליים של המשפחה.

סו"ב אודי אביטל | צילום: באדיבות המצולם

במסגרת התכנית, שנבנתה בשיתוף עם המכללה הבינלאומית לפיננסים, שבבעלות משה לרון, והמכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה, יתקיימו קורסים ייעודיים לסוכני הלשכה הצעירים בתחומים כמו: תכנון פרישה, מיסוי, ליווי ובניית תיקי השקעות, תכנון פנסיוני ועוד. הקורסים יתקיימו במסגרת המכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה. “תם עידן סוכן הביטוח הקלאסי”, אמר לרון בהתייחסותו למצב. “סוכן צעיר שנכנס היום למקצוע ולא יתרחב לתחום הפיננסי של המשפחה, לא ישרוד”.

הקורס הראשון בתכנית – “ניהול תיקי לקוחות ומיסוי”, שייפתח בסוף נובמבר, הושק ביום שלישי האחרון בכנס הצעירים שהתקיים במלון הרודס הרצליה. בהשקת הקורס השתתפו סו”ב אודי אביטל וסו”ב יוסי אנגלמן, סגן נשיא הלשכה, וכן סו”ב אלקנית עוז CFP – מומחית בתכנון וליווי לפרישה, ומרצה בקורס.

הטבות ייחודיות לצעירים

"אנחנו קוראים לכל הסוכנים הפנסיוניים הצעירים להשתתף בקורס שיכול לקדם אותם לעתיד כלכלי ומקצועי טוב יותר”, אמר רפ. “לצעירים יש הטבות מיוחדות בסבסוד עלות הקורס. הוא ילווה על ידי יאיר שיינפלד, מומחה למכירות, שירות לקוחות וניהול, וישלב במהלכו ובסופו פרקטיקה שתועבר על ידי מאמנים אישיים מטעם מעוף של משרד הכלכלה". הקורס יועבר גם בתל אביב וגם בחיפה, וכבר בכנס שנערך השבוע התעניינו בו 15 סוכנים מתל אביב. "ביחד עם הוועדה הפיננסית, דאגנו להטבות ייחודיות שאין לסוכנים ותיקים. זה בשביל שיהיה לצעירים קל יותר להירשם לקורס, קל יותר בפרקטיקה וכן קל יותר כעצמאים לאחר מכן", סיכם רפ.

סו”ב אודי אביטל, השותף בבניית התכנית, התייחס גם הוא להכשרה: “אנחנו רוצים לבנות לצעירים מסלול של קריירה כך שיהפכו להיות ל’קציני משפחה’ של הלקוחות. במסגרת התכנית אנחנו נלמד אותם איך גובים שכר טרחה אמיתי, ואיך לעבוד עם כוורת של מומחים כמו עורכי דין, יועצי מס, רואי חשבון וכדומה. הסוכן לא צריך להיות מומחה בפיננסים, אבל צריך ללמד אותו איך לפעול מקצועית ועסקית לטובת הנושא הזה. כמו כן, בשביל ליצור מצב שסוכנים אחרים יפנו אליהם את לקוחות שלקראת פרישה, הם יצטרפו למרכז הפרישה של הלשכה. בין היתר, אנחנו גם מכוונים לשילוב בין דורי, כך שסוכן צעיר יוכל לעבוד על תיק קיים של סוכן ותיק ולעבות את הפעילות בו בהיבטים הפיננסיים”.

סו”ב יוסי אנגלמן, סגן נשיא הלשכה, שהיה שותף בתכנון התכנית, אמר כי “הקורס ילווה בפרקטיקה כך שבסוף התהליך הסוכנים הצעירים יוכלו להיכנס באופן חלק לתחום. לשם כך, יצרנו קשר באמצעות ארגון להב ומעוף, שנמצא תחת משרד הכלכלה והתעשייה, ונותן ליווי לעסקים חדשים. המטרה היא שבתום ההכשרה, הסוכן יוכל להיות אחד המלווים מטעם מעוף ולהשתכר יפה מזה. אנחנו רואים פה הזדמנות לצעירים להשתלב בתחום צומח וחשוב.

סו"ב יוסי אנגלמן | צילום: באדיבות המצולם

כמו כן, בזכות הקשרים האלו יזכו הסוכנים גם לכך שלא יצטרכו לחפש לקוחות, אלא אלו יופנו אליהם. לחברות הביטוח יש אינטרס לתמוך בסוכנים שרוצים להתמחות בתחום הפיננסי ותכנון הפרישה, שכן מדובר בתחום ענק שיש בו הרבה כסף, מה שיכול ליצור עתיד בטוח לסוכן הביטוח”, הסביר אנגלמן.

“צריך לתת לדור הצעיר אופק – הוא העתודה של לשכת סוכני ביטוח. מה גם שהדור הוותיק יפרוש מתישהו, והדור הצעיר הוא זה שיתפוס את מקומו”.

כנס הצעירים

כ־80 סוכנים וסוכנות השתתפו בשלישי האחרון בכנס הצעירים שנערך במלון הרודס בשיתוף עם קופל גרופ. במהלך הערב הרצה מיקי קופל בפני הצעירים על הסדרת כתבי השירות; אחריו דיברו גם עו”ד ג’ון גבע, היועץ משפטי למחוזות תל אביב והמרכז, השרון וירושלים, על תיקון חוזר הצירוף; נעמה קטן, חוקרת שיטת המיינדפולנס מאוניברסיטת חיפה, הסבירה על השיטה להעלאת מידת האושר; מני איבון, מנהל תחום בריאות וסוכני ביטוח במרכז המומחים של ד”ר אודי פרישמן, דיבר על מיצוי פתרונות מהמעגל השני; ופרופ’ מנחם מושקוביץ, בכיר ביחידה למחלות דרכי העיכול והכבד באיכילוב, סיפר על דרכי מניעה וטיפול בסרטן המעי הגס. את הכנס סגר נשיא הלשכה, סו”ב ליאור רוזנפלד, שקיים שיחה חופשית בה עדכן את הסוכנים הצעירים בפעילויות הלשכה בימים אלה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email