המטרה: חיזוק סוכני הביטוח לשכת סוכני ביטוח ממשיכה לשדרג את קשרי הממשל

נשיא הלשכה אריה אברמוביץ ויו“ר הוועדה לביטוח כללי אריאל מונין נפגשו עם שורה ארוכה של חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא לשכת סוכני ביטוח, אריה אברמוביץ ויו“ר הוועדה לביטוח כללי, אריאל מונין נפגשו השבוע עם נציגי ממשלה וחברי ועדות בכנסת. אברמוביץ ומונין נפגשו עם ח“כ משה גפני (יהדות התורה), יו“ר ועדת הכספים; ח“כ עפר שלח (יש עתיד), יו“ר סיעת יש עתיד; ח“כ איציק שמולי (המחנה הציוני), חבר בוועדת הכלכלה, יו“ר השדולה לקידום החינוך הפיננסי בישראל וחבר בשדולה לפנסיה הוגנת; ח“כ נורית קורן (ליכוד), החברה בוועדת הכספים, ועדת הכלכלה, ובוועדת העבודה הרווחה והבריאות; ח“כ טלי פלוסקוב (כולנו), חברה בוועדת הכלכלה; ח“כ אורן חזן (ליכוד), חבר בוועדת הכספים; ח“כ ינון מגל (הבית היהודי), וח“כ אבי דיכטר (ליכוד).

במסגרת הפעילות בכנסת, פגש נשיא הלשכה את גפני ובירך אותו על כך שהוא ממשיך בתפקידו כיו“ר ועדת הכספים של הכנסת. השניים איחלו להמשך עבודה פורייה ומשותפת יחדיו למען ציבור המבוטחים.

הצלחה משמעותית נרשמה בפגישתם עם שלח, שהביע התעניינות רבה בסוגיות שעמן מתמודדת הלשכה, וביקש לבחון הצעת חוק ניוד ביטוחי המנהלים. כמו כן, בעקבות שיחתו עם אברמוביץ ומונין, הגיש השבוע שלח בקשה לדיון דחוף בסוגיית האופניים החשמליים. הדיון יתקיים בשלישי הבא בוועדת הכלכלה של הכנסת, ויעסוק בהסדרה ביטוחית של אופניים חשמליים במקרה של תאונות, אכיפת התקנות הקיימות ושמירה על הגבלת המהירות ומיקום הנסיעה.

הצלחה נוספת נרשמה במפגש עם דיכטר, שהציע להוביל הצעת חוק לניתוק עמלת סוכני הביטוח מדמי הניהול. דיכטר השווה את יחסי סוכני הביטוח והחברות ליחסי היועצים הפנסיונים והבנקים. הוא אמר כי אין סיבה שבעוד שיועץ פנסיוני מתוגמל על פי מודל המנותק מגובה העמלה המשולמת לבנק – סוכן ביטוח יתוגמל אחרת.

בפגישתם עם שמולי, הציגו בפניו אברמוביץ ומונין את סוגיית ניוד ביטוחי המנהלים, ואת כוונת הלשכה להגיש הצעת חוק בנושא. כמו כן, שמולי התוודע לנושא קשירת עמלת הסוכן בדמי הניהול, ולמד על פעילות הלשכה לניתוק העמלה והטבת תגמול הסוכנים. שמולי, שגילה מעורבות בענף הביטוח גם בכנסת ה-19, אף חתם על העצומה אשר קוראת לאכוף את הוראת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר לנתק את עמלת הסוכן מדמי הניהול.

בתוך כך, קורן הודיעה כי תזמן את נשיא הלשכה לשדולה למען אנשים עם מוגבלויות כאורחי כבוד. הצדדים הסכימו לשתף פעולה בהגשת הצעת חוק למתן תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות ובנושא הסדרת האופניים החשמליים – גם מהצד הביטוחי. קורן ציינה כי הצטרפה כיוזמת להצעות החוק של ח״כ קארין אלהרר – להשוואת דמי ביטוח לאומי לשכר מינימום, ובסוגיית משכנתאות לנכים. כמו כן, אברמוביץ ומונין העלו בפגישתם עם מגל את סוגיית ההפרדה של עמלת הסוכן מדמי הניהול וניוד ביטוחי המנהלים בין חברות הביטוח. הצדדים דנו באפשרות לשיתופי פעולה בנושאים אלו, ואף סוכם עקרונית כי מגל יתארח בכנס ביטוח אלמנטרי ה-29, שיתקיים באילת.

בפגישתם עם פלוסקוב, הציג אברמוביץ את תחום ענף הביטוח ומאזן הכוחות בשוק. פלוסקוב הביעה את רצונה לסייע ללשכה בפתיחתה של שלוחת המכללה לפיננסים וביטוח שבבאר שבע, וכן הביעה עניין בהגשת הצעת חוק להכרה בעבודה בתחום הביטוח כעבודה מועדפת. בפגישתם עם חזן, הביע האחרון את נכונותו להצטרף להצעת חוק ניוד ביטוחי המנהלים, וכן חתם על עצומה הקוראת לאכוף את הוראת הממונה על הביטוח, לקבוע מודל תגמול חדש לסוכן הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email