"המטרה שלי היא שהסוכנים הצעירים יפנימו שהלשכה היא בית עבורם"

סו"ב לילך מיטרני, שנבחרה לתפקיד יו"ר ועדת צעירים והכשרת הסוכן בלשכה, בראיון על פעילות הוועדה והתוכניות להמשך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב לילך מיטרני (31) נבחרה לתפקיד יו"ר ועדת צעירים והכשרת הסוכן בלשכה בישיבת הוועד המנהל בשבוע שעבר. מיטרני מחליפה בתפקיד את סו"ב דביר רפ שפרש מתפקידיו בלשכה. לשכת סוכני ביטוח מודה לסו״ב רפ על פעילותו המבורכת ורבת השנים למען סוכני הביטוח ומאחלת לו הצלחה רבה בהמשך הדרך.

מיטרני, תושבת ראשון לציון, דור המשך בענף הביטוח, עוסקת בתחום כשמונה שנים, מהן שלוש שנים פעילה בלשכת סוכני ביטוח. בעבר הייתה חברה בוועדות הכספים, רווחה ויחסי ציבור. החל מגיל 29 היא מנהלת את הסוכנות המשפחתית שהקימה אמה רחל מיטרני בראשל"צ. ״אני מודה להנהגת הלשכה על הבעת האמון בי. החזון שלי הוא להבטיח את עתידם הכלכלי של סוכני הביטוח הצעירים וצוות משרדם. "בימים אלה אני בונה את הוועדה מחדש ובוחרת בקפידה את חבריה; הקצבתי לעצמי שבועיים שאחריהם תהיה ועדה שחבריה יהיו מקצועיים. חשוב לי שתמהיל החברים יהיה מגוון הן מבחינת תחומי התמחות, גילאים, גיאוגרפיה, גברים ונשים, ולפחות נציג אחד מהמגזר הערבי. כל זה כדי שיהיה סיעור מוחות פורה בפעילות הוועדה".

לילך מיטרני | צילום: שחר טל

את ההתלהבות שומעים בקולך. מה התכניות שלך לגבי הוועדה?

"הולך להיות מאתגר, אבל אני מאמינה שאהנה מהתפקיד. אני מתכוונת לבצע אותו בצורה שונה קצת; צריך ללכד את שורות הסוכנים הצעירים, ושפחות יהיו זאבים בודדים. שיהיו יותר מעורבים בפעילות הלשכה, שיבינו שהלשכה היא בית עבורם ואוזן קשבת. עד כה המעורבות של סוכנים צעירים בפעילויות הלשכה, בכנסים, היא דלה".

בגלל עלויות ההשתתפות?

"לאו דווקא בגלל העלויות, אלא בשל חוסר הבנה של מה הלשכה יכולה לתרום להם בעבודה, במקצועיות, בניהול העבודה והחיים. סוכנים צעירים עסוקים יותר בהישרדות ופחות פנויים מבחינת זמן להעשרה. אז חשוב לי לעשות קבוצות מיקוד ולהבין באמת מה הם מחפשים, מה הם צריכים ומה הם רוצים מהלשכה. אני רוצה לעזור להם. חייבים לפצח את האתגר הזה – יש הרבה סוכנים צעירים בלשכה, אבל לא מספיק רואים ומרגישים אותם". רוצה לומר משהו לדביר רפ, קודמך בתפקיד? "קודם כל עבדתי אתו על תכנים בכנסים. דביר הוא מקצוען, הוא סבלני, הוא מסור – הוא ויתר על עבודה בעסק ועל חיי משפחה לטובת הוועדה. אני אמשיך לנסות לפתח את הנוסחה להביא את הצעירים לפעול יותר בלשכה".

איך את מתארגנת בעסק לקראת היעדרותך ממנו עקב התפקיד התובעני?

"קודם כל יש לי שתי עובדות במשרד שאחת מחזיקה את התיק האלמנטרי והשנייה את הפנסיוני. גם אני סוכנת צעירה ודי בתחילת דרכי, אז אשתדל שהתפקיד לא יפגע לי בעבודה. המטרה שלי היא לבנות ועדה חזקה, להאציל סמכויות ולא להחליט לבד, לחלק משימות ושכל אחד מחברי הוועדה יהיה אחראי על נושא מסוים. רק ככה נצליח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email