"המכללה היא שלנו ובשבילנו"

סו"ב חוה פרידמן וינרב, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח, מסכמת קדנציה. "המכללה שינתה את פניה והחלה לתת יותר ויותר ערך מוסף לסוכנים חברי הלשכה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המכללה לפיננסים וביטוח של לשכת סוכני הביטוח התאפיינה בקדנציה זו בשינויים רבים שחלו בה במהות ובתכנים. נשיא הלשכה לשעבר, סו"ב ליאור רוזנפלד, בחר בי להוביל את המכללה למחוזות אחרים; נתן לי את מלוא הסמכויות להוביל לשינוי שהתבקש מבחינת הנגשת הידע והמקצועיות שהמכללה תעניק לסוכנים.כי ידע הוא כוח, ועלינו להיות חזקים ומחוזקים בידע כדי לעמוד באתגרים הרבים שנכונו לנו מצד השחקנים שנוספו לתחום שלנו.

בנוסף, החלטנו להבריא את המכללה מההפסדים שצברה. המכללה שינתה את פניה והחלה לתת יותר ויותר ערך מוסף לסוכנים חברי הלשכה כי המכללה היא שלנו ובשבילנו, ומי שמשלם דמי חבר ללשכה זכאי למלוא תשומת הלב, גם בחלק המקצועי.

"הנגשנו את הידע וההתמחות של כל יועץ בכ-100 מפגשי זום". צילום: shutterstock

לטובת הבראת המכללה הועברו הלימודים הממושכים, הקורסים והמבחנים להכשרת וקבלת רישיון סוכן   למכללת BDO. המהלך הושלם עם שכלולים על ידי סו"ב יוסי אנגלמן, נשיא הלשכה בפועל, כמו הסיכומים עם מכללת BDO נספחים נוספים שהרחיבו את שיתוף הפעולה.

100 הרצאות ב"זום"

המכללה העמיקה את הידע המקצועי של הסוכנות והסוכנים בכל ענפי הביטוח, ללא תשלום, כחלק מהתרומה המקצועית של הלשכה לטובת חבריה. זה אומר השתלמויות בכל ענפי הביטוח. אלא שאז נכפתה עלינו תקופה חדשה, תקופת הקורונה והסגרים – כך שתכנונים לחוד ויישום לחוד.

אבל מי יכול לנו סוכני הביטוח? כאשר אנחנו נחושים אנחנו יודעים להתגבר על כל מכשול, וכל מכשול מהווה אתגר; עברנו להרצאות בזום כשאת הפיילוט עשינו עם יועצי הלשכה; הנגשנו את הידע וההתמחות של כל יועץ  במפגשי זום, וזאת כדי שכל חברינו יראו ויכירו את היועצים. יש לציין שאת מיזם היועצים הוביל סו"ב ליאור הורנציק.

החלטתי לקחת את המכללה צעד נוסף קדימה ולקיים מפגש  שבועי בנושא מסוים עם מרצה בהתנדבות, ההרצאות כולן נמצאות בעמוד הפייסבוק של המכללה. כל המרצים נענו לבקשתי, נרתמו למאמץ וחלקו איתנו את הידע שלהם – בהרצאות בהתנדבות מלאה, ועל כך מגיעה להם תודה פעם נוספת.

כל נושא הזום היה חידוש ולאחר הפיילוט עברנו להרצאות מקצועיות בשלל נושאים: חבויות, טכנולוגיה, דירקטורים, פיננסים, חיים ובריאות לצד הקורונה, ביטוח נסיעות לחו"ל הענף שנכחד והתעורר מחדש  עם כל המגבלות שנכפו עלינו, העברה בינדורית, גרנטולוגיה, צוואות ירושות, הסכם ממון, יפוי כוח מתמשך, קריסת הבתים בחולון ורמת גן, פנסיה תקציבית, סייבר ואבטחת מידע, מאמן ומתמחה, נראות ברשת, אירחנו את ארגון ה-MDRT, מועדון בכירי סוכני ביטוח חיים ועוד.

כתף תומכת למבוטח

לאור עומס הנושאים, עברנו להרצאות זום פעמיים בשבוע בשעות קבועות. בסך הכל קיימנו כ-100 הרצאות בזום – משימה לא פשוטה; היה עלי לאתר מרצים, לאתר חומרים מקצועיים, לתאם מועדים, לצאת בפרסום ולהעביר הרצאות שיעניינו וירחיבו את הידע של כלל החברים בכל מקצועות הביטוח, בכל מה שנושק לעבודת הסוכן. בהרצאות רבות לקחו חלק נכבד חברינו סוכני הביטוח כמרצים בתחום ההתמחות שלהם. הענקנו תעודות הוקרה למרצים, סוכנים רבים סייעו בהנחית ההרצאות ועל כך תודתנו. בכוונתנו להעניק לסוכנים תעודות על השתתפות בלימוד, לקיחת חלק בהרצאות וזאת מתוך כוונה להביא את הסוכנים ולתמרץ על לקיחת חלק בהשתלמויות ושעות לימוד שנעביר במכללה.

אנחנו כסוכני ביטוח חייבים להתמקצע, להרחיב הידע כדי שנוכל לעמוד לצד המבוטחים שלנו ברגעים בהם המבוטחים זקוקים לנו לכתף תומכת, לאוזן קשבת ומעבר לכל למקצועיות, כי אין תחליף למקצועיות של סוכן הביטוח. לצד החיבוק של הלקוח, עם הידע והמקצועיות שלנו נוכל להעניק למבוטחים סיוע רחב, מיטבי מקצועי ונכון בשעה שהוא זקוק לנו. כשמבוטח שלנו נקלע לבעיה, משפחה שלמה צריכה אותנו, ועלינו הסוכנים לתת כתף תומכת ומקצועית כאחד, לסייע לכל המשפחה ולחשוב על כל צרכיה.

החזון שלי

אני שואפת להמשיך את המפעל הזה שנקרא "המכללה שלנו ובשבילנו", להעמיק ולהרחיב הידע של חבריי הסוכנים, להקים ספרייה עם כל ההרצאות שקיימנו בקדנציה זו באתר המכללה, לשימוש חוזר של כל החברים, גם אלו שאינם מחוברים לפייסבוק, לקטלג את ההרצאות כולן ולחפש מרצים נוספים.

בקדנציה הבאה אני רוצה להמשיך לייצג את הסוכנים במועצה הארצית, להמשיך ולקיים הרצאות והשתלמויות מקצועיות, ולהשלים את מה שלא הספקתי בקדנציה זו, והמלאכה עוד רבה.

מאחלת לכולנו הצלחה מלאה.

הכותבת הינה חברת המועצה הארצית בלשכת סוכני הביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email