המכללה לפיננסים וביטוח החלה לפעול באזור הצפון

תוך זמן קצר נרשמו תלמידים לכל הקורסים במסלולי ההכשרה לסוכן ביטוח אלמנטרי ופנסיוני; מנהל המכללה: "זו פיסת היסטוריה וציון דרך משמעותי למכללה וללשכה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עד היום, כל מי שרצה לעבור את מסלול ההכשרה למקצוע סוכן הביטוח באזור חיפה והצפון, היה חייב לרעות בשדות זרים, ולקבל את ההכשרה מחוץ ללשכת סוכני ביטוח. הדבר נעשה בעזרת משתפי פעולה, והלימודים התקיימו ללא כל זהות עם הלשכה, הן מבחינת מתקן הלימודים, והן מבחינת המרצים, הספרות המקצועית וכיו"ב.

לפני כשנה, עם כניסתו לתפקיד מנהל המכללה, זיהה רונן דניאלי את האיום האסטרטגי והסיכון הכלכלי בצפון, והציגו בתוכנית העסקית שהגיש למנכ"ל הלשכה, רענן שמחי. השניים היו תמימי דעים כי "בעצם איבדנו אחיזה בצפון ולמעשה נעלמנו כליל מהאזור, אומר דניאלי ומוסיף: "להישאר על הגדר ולדבוק במצב הקיים הייתה האפשרות הקלה ונטולת הסיכונים בטווח הקצר, אולם הייתה מהווה סיכון קיומי למכללה בטווח הארוך. המטרה הייתה להפוך את המצב הקיים ולהציב את המכללה כגורם עצמאי גם בצפון".

דניאלי.

לאחר לבטים רבים, שהתעוררו לאור הסיכון הטבעי בהתנתקות משיתופי הפעולה, דבר שצפוי לגרום לנטישת סטודנטים רבים שלא היו מזוהים עם הלשכה, הוחלט על ביצוע התוכנית.

"עם קבלת ההחלטה, וכניסתו של מנכ"ל הלשכה לעובי הקורה, החל הפרויקט לקרום עור וגידים במהירות, ביעילות ומאחורי הקלעים. הלשכה בחיפה שופצה מן היסוד, הוחלפו הרהיטים תוך שמירה על הקו העיצובי של המכללה המפוארת בתל אביב, שופצו השירותים, המטבחון והמשרד, הותקנו עזרים פדגוגיים, הוקמה תשתית טכנולוגית לתקשורת מקוונת עם תל אביב, הוסדרה חנייה לסטודנטים, וכך בעצם – הוכשרה סביבת לימודים מתקדמת ומקצועית", מסביר דניאלי.

בניה מהיסוד

במקביל נבנתה המכללה בצפון מחדש: שיווק, פרסום, תכניות לימודים, רישום, גבייה, וכיו"ב. "היינו צריכים בעצם לבנות את המכללה מהיסוד", מספר דניאלי, "וזאת לאור היעלמותנו מהצפון", הוא מוסיף. בשבוע שעבר החלה המכללה לפיננסים וביטוח לפעול בלשכת סוכני ביטוח שבאזור הצפון בלימודי סמסטר א' לשנת 2018 . תוך זמן קצר נרשמו תלמידים לכל הקורסים במסלול ההכשרה לסוכן ביטוח אלמנטרי או פנסיוני, והחל מהחודש תהיה המכללה פעילה למעשה בכל ימות השבוע במגוון רחב של קורסים.

"אין ספק כי זוהי פיסת היסטוריה וציון דרך משמעותי למכללה וללשכה. לחשוב שרק לפני חודשים ספורים לא היו כאן תלמידים, תשתיות וציוד, והיום אנו חוזים במכללה מכובדת ופעילה, וכבר מתכננים הרחבת המתקן בכיתות נוספות או מציאת מתקן חלופי גדול יותר. אני מביט בסיפוק רב על העשייה והרמת הפרויקט, ובהחלט יכול להביט באופטימיות על ההמשך", מסכם דניאלי.

נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד אמר: "המכללה לפיננסים וביטוח הופכת לאט ובטוח לגורם חזק ומשפיע בכל מקצועות הענף ואף מעבר לכך. חיפה היא התחנה השנייה אך לא האחרונה, נקבע בתודעת הציבור שלימודי ביטוח זה רק המכללה לביטוח ונגבה את המכללה והעומדים בראשה".

מנכ"ל הלשכה רענן שמחי: "המכללה לפיננסים וביטוח מהווה בית האולפנה עבור כלל סוכני הביטוח ובפרט לחברי הלשכה.

"היא מהווה אחד ממנועי הצמיחה של הארגון, אשר חרט על דגלו הגברת הידע והמידע בקרב סוכני ביטוח בסיוע מיטב המרצים בארץ. למכללה שיתוף פעולה מיוחד עם מכללת נתניה אשר מהווה המשך טבעי לסטודנטים לקבלת תואר בביטוח. כיום המכללה פועלת בתל אביב ובחיפה ובקרוב יפתחו שלוחות נוספות גם בבאר שבע ובירושלים.

"מנהל המכללה וצוות העובדים הינם מקצוענים בתחומם והשרות הניתן לסטודנטים הינו ערכי ואיכותי. המכללה תמשיך להוביל בציוני המעבר במרווח גדול מיתר המכללות ותצעיד את הסוכנים לעבר העתיד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email