המכללה לפיננסים וביטוח: מ־18 תלמידים בשנה הראשונה – ל־1,800 תלמידים ב־2015

ביתה החדש של המכללה נחנך בת"א - וראשיה חושפים תוכניות לעתיד: "הלימודים שלנו יוכרו כחלק מתואר ראשון". "ממש כיף לבוא וללמוד פה", מספרת תלמידה, "בטח עכשיו, במבנה החדש"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

המכללה לפיננסים וביטוח של לשכת סוכני ביטוח חנכה ביום שלישי את משכנה החדש, ברחוב המסגר בתל־ אביב. בטקס השתתפו בין היתר הרב ישראל מאיר לאו, הרב הראשי לישראל לשעבר, וכיום יו"ר מועצת יד ושם; לוי רחמני, יו"ר איילון חברה לביטוח ונשיא המכללה; אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר; עופר אליהו, מנכ"ל מגדל; אתי אלישקוב, מנכ"לית הכשרה, גיל ספיר, מנכ"ל שירביט; אשר סייפר, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח, רענן שמחי, מנכ"ל לשכת סוכני ביטוח; וכן בכירים נוספים בענף הביטוח וסוכני ביטוח רבים. אירוע הקוקטייל, שכלל גם התקנת מזוזה התקיים במשכנה החדש של המכללה, המכיל גם את משרדיה החדשים של לשכת סוכני ביטוח.

"אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לשדרג את המכללה לפיננסים וביטוח", אמר לוי רחמני, נשיא המכללה. "מטרתנו כעת צריכה לחזק את היחסים של לשכת סוכני ביטוח ואיגוד חברות הביטוח. לאור המציאות הקשה יש להוביל מהלכים שיקרבו בין הצדדים ויאפשרו יחסים סדירים ותקינים, למען סוכני הביטוח והמבוטחים בישראל".

"אנו פותחים היום את המכללה ואת בית הלשכה של סוכני הביטוח, ואני מביט ביושר על המציאות ולעיתים אי אפשר שלא להתרגש מזה שבמעלה ההר, בתקופות לא פשוטות אתה מוצא לידך שותף כמו לוי רחמני, שאני יכול לומר שהוא שותף, חבר ומורה דרך בענף", אמר אברמוביץ, נשיא הלשכה. "כעת לאחר השלמת פרויקט משמעותי זה, עינינו נשואות ליעדים הבאים ביניהם קידום הכשרת דור העתיד של ענף הביטוח, והגדלת מספר סוכני הביטוח ומספר חברי הלשכה".

המכללה הוקמה בשנת 1991, וכיום יש לה שלוחות בתל אביב, ירושלים, חיפה ובקרוב גם בבאר שבע. במכללה קיימות 3 מגמות לימוד: המגמה להכשרת סוכני ביטוח, משווקים ויועצים פנסיוניים, המגמה לעובדי חברות וסוכנויות ביטוח, והמגמה להעשרה מקצועית. יו"ר המכללה הוא אשר סייפר, והמנהל שלה הוא איליה ליכטרמן.

אברמוביץ222
רחמני, אברמוביץ והרב לאו בחניכת המשכן החדש

תואר ראשון בביטוח

"אני גאה לעמוד בראש המוסד הזה, שדרכו עברו עד היום למעלה מ־25 אלף תלמידים – סוכנים, משווקים ויועצים", אומר סייפר לביטוח ופיננסים, "המוסד הזה מתקיים לא למען רווח כלכלי, אלא מתוך עשייה ציבורית של לשכת סוכני ביטוח לחיזוק המקצוע של סוכן הביטוח", הוא אומר. "לשם כך אנחנו עושים גם את מסעות השיווק, כמו 'הטובים לביטוח', כי טובת המקצוע עומדת לנגד עינינו". סייפר גילה כי הלשכה מנהלת מגעים מתקדמים עם מכללות אקדמיות כדי שיכירו בחלק מהלימודים המתקיימים במכללה, כשעות לימוד לטובת קבלת תואר ראשון (B.A). "אנחנו מקדמים יחד עם מכללות אחרות את האקדמיזציה של המקצוע", סיפר. איליה ליכטרמן מנהל את המכללה מזה 21 שנה. "אני זוכר את תחילת הדרך, שבה היו לנו 18 סטודנטים במכללה", הוא אומר, "היום לומדים במכללה כ־1,800 סטודנטים בשנה – הפכנו להיות המכללה המובילה בתחום לימודי הביטוח".

ומה אומרים הסטודנטים?

איריס פלס היא בין בוגרות המכללה הטריות – בנובמבר האחרון היא סיימה את מסלולי הביטוח הפנסיוני והביטוח האלמנטרי במכללה. "שנים רבות עבדתי בתחום השיווק בחברות התרופות והגעתי לתפקיד ניהולי", היא מספרת, "תמיד חשבתי על תחום הביטוח, במיוחד לאור העובדה שגיסי הוא סוכן ביטוח מצליח. כשהחלטתי לעשות את התפנית, המליץ גיסי על המכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה. למדתי במשך שנה ורבע ומאוד נהניתי מהלימודים. הייתי מכוונת מטרה ולא הרשיתי לעצמי לזלזל בלימודים או חלילה להיכשל; הוצאתי רישיון בתחום הפנסיוני – ועכשיו אוציא גם בתחום האלמנטרי".

מורן עמר לומדת כבר שנתיים וחצי במכללה ומתחילה את הקורס האחרון של המסלול הפנסיוני: "אני דור המשך. אבי הוא סוכן ביטוח ותיק שרוצה שבעתיד אקח את מושכות העסק שלו לידי. אני חייבת לציין את האווירה הביתית, המשפחתית במכללה – ובמיוחד את איליה המנהל, שתמיד מדבר איתנו התלמידים בגובה העיניים, הדלת שלו פתוחה לכל אחד מאיתנו, הוא מסייע, קשוב לבקשותינו. כנ"ל לגבי ג'ולי בללי, רכזת ההדרכה, שאין לי מילים לגבי המסירות והאדיבות שלה. ממש כיף לבוא וללמוד במכללה, בטח עכשיו, כשנכנסנו למבנה החדש והמרווח", היא אומרת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email