הממונה ברקת: הרפורמה בביטוחי הבריאות תוצג בעוד כשבועיים

פוליסת הבריאות החדשה תהיה בנויה מבסיס אחיד וזול שעליו יוצעו הרחבות ושכבות נוספות. "אני רוצה שכל אדם יוכל להרשות לעצמו ביטוח בסיסי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת השתתף השבוע בכנס ארצ"י – ארגון הרופאים העצמאים בישראל, שהתקיים במלון הילטון בתל אביב. במהלך האירוע נאם הממונה וחשף: "בעוד כשבועיים נציג את הרפורמה של הרשות בביטוחי הבריאות".

ברקת סיפר שהרפורמה גובשה לאחר התייעצויות עם מומחים רבים וקיום שולחנות עגולים. "עם זאת, לא התייעצנו עם חברות הביטוח, ובהמשך נשמע אותן. הרפורמה מיועדת קודם כל לאזרחים. אנחנו רוצים להביא רפורמה שתנגיש את הביטוח הרפואי בצורה רחבה ותחרותית לאזרחים. נייצר פוליסה בסיסית שתהיה אחידה על כל הרבדים שלה ובמקביל תהיה מודולרית. הרפורמה תהיה בנויה מפוליסה בסיסית אחידה וזולה. כאשר יצרפו מבוטחים חדשים לביטוח הבריאות, זו הפוליסה הבסיסית שיציעו להם. בנוסף, ניתן יהיה להציע הרחבות ושכבות נוספות. הפוליסה הבסיסית תכסה מקרי קטסטרופה, כיוון שאני רוצה שכל אדם יוכל להרשות לעצמו לרכוש ביטוח בסיסי".

משה ברקת בכנס הרופאים. צילום: רמי זרנגר

ברקת התייחס לאתגרים העומדים בפני הרופאים העצמאיים: "עשינו צעדים לשיפור רשימות הרופאים בחברות הביטוח במטרה שייכנסו רופאים ממגוון אוכלוסיות. בין היתר, פעלנו להרחבת וטיוב רשימות הרופאים. עם זאת, יש גבול כמה אנחנו יכולים להתערב בהחלטות של חברה מסחרית שמחליטה עם מי לעבוד ועם מי לא לעבוד. יש לנו מטרה ברמה לאומית לטפח רופאים צעירים ולוודא שהם ימצאו את מקומם ברפואה העצמאית".

להחזיר למטופל את חופש הבחירה

יו"ר ארצ"י, ד"ר אייל שפירא, אמר בדברי הפתיחה שלו: "אנחנו מבקשים לשנות את המציאות לפיה רופאים עצמאיים צריכים להתחנן לחברות הביטוח להיות חלק מהרשימות, לשנות את המציאות לפיה רופאים עצמאיים מקבלים הנחתות שפוגעות ביכולתם להעניק את הטיפול המרבי בחולים, לשנות את המציאות לפיה רופאים עצמאיים אינם מנהלים את גורלם אלא נתונים לחסדיהם של אחרים. אם לא נשכיל לפעול כגוף גדול אחד, המציאות הזו תעכיר ותהפוך לעגומה יותר ויותר. אנו שואפים ופועלים לבטל או לקצר את חוק הצינון, להחזיר חופש בחירת רופא למטופלים, לפתח מאגר ידע ומחקרים להכרת תחום הרפואה העצמאית וחיזוקו ועוד".

מנכ"לית ארצ"י, סיגל משהיוף, הוסיפה כי "הדרך שלנו ארוכה. ההתמודדויות שלנו מאתגרות. מולנו עומדים גופי ענק חזקים ומרובי אינטרסים. יש מי שרוצה שנפסיק את המאבק שלנו, שנתייאש, יש מי שמבקש להחליש את הכוח של הרופא העצמאי ופועל כדי להפריע לפעילות שלנו. לשמחתי, ארגון ארצ"י מתחזק כל הזמן. מצטרפים אלינו רופאות ורופאים, ואנחנו מצליחים לממש עבורם, עבורכם, מטרות ויעדים שמסייעים להם בהתמודדות היומיומית כרופאים עצמאיים, בשמירה על איכות השירות הרפואי, על הזכות לתת שירותי בריאות מקצועיים ועל מתן מענה ראוי למטופלים שזקוקים לנו כדי להבריא. המאבק שלנו הוא ראוי, צודק וחשוב".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email