הממונה ברקת: "הרשות תפעל ליצירת מס הכנסה שלילי בפנסיה"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הרשות מתכננת שינויים בצבירת הטבות המס בחיסכון הפנסיוני. רפורמת "מעגל החיים" באה להתאים את עולם ההטבות לפנסיה להתפתחות עולם התעסוקה המודרני ולהקל, בפרט על צעירים, לממש את זכותם להטבות מס על חיסכון פנסיוני, על ידי הקניית הטבות מס מלאות גם לעובדים בעלי חוסר רצף תעסוקתי. כמו כן, הרשות תפעל ליצירת מס הכנסה שלילי בפנסיה וזאת במטרה להבטיח לבעלי הכנסה נמוכה חיסכון פנסיוני מוגדל לעתיד על ידי ניצול של הטבות המס המוצעות לפנסיה".

כך אמר הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, בנאומו בפתיחת ועידת עדיף המקוונת שהתקיימה ביומיים האחרונים.

ברקת | צילום: באדיבות הלשכה

עוד גילה הממונה כי הרשות תפעל השנה לקידום רפורמה נוספת בתחום דמי הניהול: "הרפורמה מתחלקת לשתיים, כאשר חלקה הראשון שם דגש על רווחת ציבור החוסכים וחלקה השני מתייחס להגברת איחוד האינטרסים בתחום ההשקעות בין הגוף המוסדי לחוסך", אמר ברקת ופירט: "הראשונה הינה רפורמת 'דמי הניהול הדיפרנציאליים' המבססים פרקטיקה שגורה בניהול ההשקעות בעולם, לפיה קיימת הלימה בין כמות המשאבים הנדרשת לניהול מסלול ההשקעה לבין דמי הניהול המשולמים עבור השקעה זו. כך, תתאפשר גביית דמי ניהול נמוכים על אפיקי השקעה פאסיביים או סולידיים (כמו לדוגמה מסלולי השקעה למבוגרים הקרובים לגיל הפרישה) וגביית דמי ניהול גבוהים יותר עבור מסלולים עם ניהול השקעה אקטיבי.

"רפורמה שנייה הינה רפורמת 'דמי הניהול המשתנים' שנועדה לאפשר מסלולי השקעה בעלי מנגנון תגמול המגדיל את הזיקה בין מנהל ההשקעות לבין החוסך, במטרה להגדיל את התשואה נטו לחוסך תוך בקרת התמריצים על נטילת הסיכון. כמובן שמסלולים אלו יתאפשרו לצד מסלולים בעלי דמי ניהול קבועים", ציין הממונה.

בסיכומו את תקופת הקורונה בשנת 2020, אמר: "ראינו התנהלות תקינה והרתמות המהירה של הגופים לטיפול במשבר והתמודדות עמו. יש לתת את הקרדיט לחברות הביטוח, בתי ההשקעות, הסוכנים, היועצים וכל הגורמים שדאגו להבטיח כי גם בשעה המורכבת הזו העסק עבד. הפקדות בוצעו, תגמולים התקבלו, ותביעות שולמו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email