הממונה ברקת: "לכל האזרחים תהיה פוליסת בריאות שמתאימה לצרכים שלהם"

"סוכן בריאות בהווה יקבל את הרישיון המיוחד החדש באופן אוטומטי"; הממונה גם החמיא בנאומו בכנס לנשיא הלשכה: "יש אנשים שלא יודעים שהם מנהיגים גדולים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, היה האורח המרכזי בכנס הבריאות של הלשכה. בתחילת דבריו החמיא לנשיא הלשכה בפועל סו"ב יוסי אנגלמן: "יש אנשים שלא יודעים שהם מנהיגים גדולים, ויוסי ידע מתוך שבר מסוים – להיות הגשר בראש המחנה. אני מודה לו, כי אנחנו לא נגד הסוכנים", אמר לקול תשואות המשתתפים.

ברקת חשף פרטים חדשים על רפורמת ביטוח הבריאות שתפורסם בקרוב. לדבריו, הציבור יוכל לרכוש פוליסת בסיס שתהיה פוליסה אחידה ותהיה פוליסת קטסטרופות במהותה: "למעשה, נייצר שתי פוליסות אחידות. האחת עם ניתוחים בישראל והאחת בכלל ללא ניתוחים בישראל – השתלות, ניתוחים בחו"ל, תרופות מחוץ לסל, ומי שירצה יוכל להוסיף לזה פוליסה של ניתוחים בישראל, משלים שב"ן עם השתתפות עצמית של 8,000 שקל", ציין הממונה והוסיף: "מעבר לכך, ניתן יהיה לקנות תוספות אמבולטוריות, ובנוסף ניתן יהיה לקנות הרחבות. העולם של פוליסה אחידה שהיא פוליסה יחידה ייעלם".

ד"ר ברקת בכנס הבריאות 2021 | צילום: גיא קרן

הוא הדגיש כי סוכני הביטוח יוכלו למכור הרחבות בחברת ביטוח שונה מהחברה שאצלה נרכשה הפוליסה הבסיסית: "בכך אנחנו פותחים את השוק לתחרות מוחלטת", אמר וזכה למחיאות כפיים של הסוכנים בכנס. הוא הדגיש כי היצרנים יחויבו לשווק קודם כל את הפוליסה הבסיסית ורק לאחר מכן יוכלו להציע את ההרחבות.

התאמה לצרכים

ברקת ציין כי לטובת הרפורמה, הרשות התייעצה עם צמרת עולם הבריאות המקצועי והממסדי בישראל. לדבריו, הרפורמה תוצג כטיוטה בפני הציבור ולפני שתפורסם תשמע הרשות את חוות הדעת של חברות וסוכני הביטוח.

בהתייחסו לביטוח הסיעודי, טען ברקת כי השקת הרובד הנוסף בביטוחי קופות החולים תביא לכך שהציבור יקבל בסופו של דבר מוצר טוב לכל החיים במחיר נמוך יותר.

לגבי הרישיון הייחודי של סוכן בריאות שהרשות מקדמת, הרגיע ברקת את הנוכחים: "מי שמכר בריאות לפרנסתו ימשיך לקבל את הרישיון הזה באופן אוטומטי דרכנו. אין שום כוונה לפגוע בעיסוק של אנשים, אבל כאשר אנחנו בונים את דור העתיד, אנחנו נבטיח שמי שמוכר בריאות יהיה מי שמוכשר לעניין הזה ותהיה לו ההכשרה הראויה. יש ללשכה את הכלים שיאפשרו את ההכשרות האלה", אמר.

הממונה עדכן כי השית עיצומים/קנסות בסך כולל של 15 מיליון שקל, כששתי חברות נקנסו כל אחת בסכום של 5 מיליוני שקל בגלל שיווק מטעה במוקדיהן. אני מצפה שגם לסוכנים תהיה אחריות ואני חושב שהאחריות היא כאשר יש לך ידע וכאשר אתה נותן את הידע המתאים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email