הממונה ברקת: "רישוי נפרד לבריאות וסיעוד הוא נדרש"

פוליסת הבריאות החדשה שמגבשת הרשות תכלול בסיס אחיד ורזה לקטסטרופות. עליה ניתן יהיה למכור תוספות לפי צרכי המבוטח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הפתרון המתאים לקבלת הטיפול הרפואי באמצעות הביטוח הפרטי הוא רובד בסיסי למקרה של קטסטרופות, אך זה לא אומר שלכולם צריך להיות את המוצר הבסיסי בלבד. המטרה שלי היא שבאמת יהיה מוצר בסיסי, שתהיה אחידות, אבל מעליו אפשר יהיה למכור עוד כיסויים וגם כתבי שירות לאנשים שלא עומדים בחיתום".

כך אמר ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, שהתארח באירוע הפתיחה של המחזור החדש והרביעי של קורס לסוכני בריאות ועובדי חברות ביטוח במסגרת מיזם "עולם הבריאות", שבבעלות גבי נקבלי וסוכני הביטוח ורדה לבקוביץ ויואל זיו.

משה ברקת | צילום: אוראל כהן

לדברי הממונה: "אני מנסה לעשות את זה יחד עם הרבה מאוד חברים ויועצים, כמו פרופ' שוקי שמר ובאמצעות שולחנות עגולים שאנו מקיימים, בהם אני מתייעץ עם אנשים דוגמת ורדה לבקוביץ ואחרים.

"ורדה ודומיה הביאו אותי להבנה שאנחנו צריכים סוכן עם רישוי נפרד לתחום הבריאות והסיעוד. זה מקצוע בפני עצמו. אנחנו משחקים בחיים של אנשים, ולכן העניין של רישוי נפרד לבריאות וסיעוד הוא נדרש. אנו הולכים לכיוון שבו מי שמתווך לנו את השירותים הוא גורם שעובד לטובת הלקוחות ומכל ההיבטים אין לו שום סיבה להיות מוטה לכיוון כזה או אחר. בכוונה שלנו לייצר סוכן אובייקטיבי; אני יודע שסוכנים עוזרים לאנשים, אך יחד עם זה אנחנו צריכים שכל המערכת תנהג כך", הדגיש ברקת.

פוליסת אחידה וזולה

לדברי הממונה, יש כוונה להחזיר את כתבי השירות כדי להוזיל את הביטוח הרפואי. הוא סיפר על פוליסת הבריאות החדשה שמגבשת הרשות בימים אלה: "אנחנו רוצים מוצר בסיסי אחיד שאפשר יהיה להשוות בין החברות בפוליסת קטסטרופות, מוצר שיהיה זול ונגיש אבל מעליו אפשר יהיה למכור בצורה חופשית לפי הצרכים ולפי תמחור הוגן.

"אנחנו נבחן את המוצרים שמעל פוליסת הבסיס, נראה איך אנחנו מייצרים השוואה אבל עם גישה חופשית. אנחנו נאפשר מניעת כפל ביטוח על ידי זה שאנחנו מוכרים השלמות. בדרך הזו אנו מקווים להגיע למערכת ביטוח בריאות פרטי שהיא נגישה ומצד שני משרתת את כל הצדדים, כך שאדם שנקלע למצוקה לא יצטרך לשלם מכיסו על מלוא הטיפול הרפואי.

"יש מה לדבר על רשימות הרופאים ועל ההתנהלות של חברות הביטוח שלפעמים לא מבינות שטיפול רפואי טוב יותר ורופא מקצוען זה חלק מהמוניטין ומהשירות שהם מספקים. הרמה הרפואית הגבוהה, ולא רק הטיפול הרפואי הזול, הוא יעד שצריך לשאוף אליו", סיכם ברקת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email