הממונה החדש ד"ר משה ברקת צפוי להוביל שינויים נרחבים בעולם הביטוח

ברקת מונה לתפקיד הממונה על רשות שוק ההון על ידי שר האוצר ביום שני השבוע; נשיא הלשכה מסר את ברכתו: "פנינו לשיתוף פעולה מלא"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ד"ר משה ברקת, שנבחר לתפקיד הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, צפוי להשתתף בהופעת בכורה במסגרת כנס אלמנטר של הלשכה, שיתקיים בחודש הבא באילת. הממונה החדש ינאם בערב הפתיחה של הכנס שיתקיים ב־ 12 בנובמבר.

ברקת מונה לתפקיד ביום שני האחרון על ידי שר האוצר, משה כחלון. זאת לאחר שוועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, סיימה את עבודתה והמליצה על שני מועמדים, שלדעתה נמצאו מתאימים וראויים לכהן בתפקיד. בוועדה היו חברים: המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, מאיר לוין, הפרופ' גבריאלה שלו, יו"ר הרשות לניירות ערך לשעבר, הפרופ' שמואל האוזר ומנהל מנהל הסגל הבכיר בנציבות שירות המדינה, אילן רם. הממשלה צפויה לאשר את מינויו ביום ראשון.

משה ברקת | צילום: אוראל כהן

שני המועמדים עליהם המליצה הוועדה, בני שיזף ומשה ברקת, ניחנים בנקודות חוזקה ייחודיות ושונות זו מזו: הראשון בעל ניסיון רב בניהול בתחום הביטוח והבנה מעמיקה של ענף החיסכון ארוך הטווח. מולו ניצב כאמור משה ברקת, שניהל חברות גדולות והוא בעל ניסיון ברגולציה ובעבודה ממשלתית בזכות העובדה ששימש כמנהל מחלקת התאגידים ברשות לניירות ערך.

שר האוצר בחן את שני המועמדים ואת מכלול ההיבטים הכרוכים במינוי מנהל רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ולאחר מכן החליט למנות לתפקיד את ברקת. בהחלטתו נתן שר האוצר משקל רב ליכולותיו וניסיונו הרב בתחום הפיננסים על כלל היבטיו, ובהם חשבונאות, רגולציה, ניהול סיכונים, אשראי והשקעות. זאת לצד יתרונו המובהק ביכולת להוביל תהליכים ובניהול עובדים והנעתם.

שר האוצר נתן גם משקל בהחלטתו לאופן שבו מילא ברקת את תפקידיו האחרונים כיו"ר "הפניקס החזקות" ו"הפניקס ביטוח". כמו כן, לכך שבעברו שימש גם כדירקטור בחברות "דלק", "דלק אנרגיה" ו"אלעד אירופה", ולפני כן כמנהל מחלקת תאגידים וכחשבונאי ראשי ברשות לניירות ערך. כיום משמש ברקת כיועץ בכיר לגופים פיננסיים בתחום הבנקאות להשקעות. השר נתן בנוסף משקל לניסיון שצבר ברקת בהובלת תהליכים אסטרטגיים ובראייה כלכלית רוחבית. שר האוצר התרשם כי יכולות אלה של הממונה החדש יאפשרו לו למלא את תפקיד מנהל רשות שוק ההון בצורה הטובה ביותר, ובעזרתן הוא יעמוד בפני האתגרים שהרשות צפויה לעמוד בהם בשנים הקרובות.

"מברכים על הבחירה"

הממונה החדש הוא רואה חשבון מוסמך וד"ר למנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק. כמו כן, הוא בעל תואר שני מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני נוסף במנהל עסקים עם התמחויות במימון וביטוח, ובעל תואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב. שר האוצר, התייחס לבחירתו: "אני מבקש להודות לחברי ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, על עבודה מאומצת, יסודית ומקצועית. עבודה נטולת פניות שנעשתה תוך התעלמות מרעשי הרקע שרחשו סביב מינוי חשוב זה. אני מאחל למר ברקת הצלחה רבה בתפקיד".

כמו כן, נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, שוחח עם יו״ר רשות שוק ההון הנכנס, איחל לו הצלחה רבה בתפקיד והוסיף: ״אנו מצפים לשינוי מערכת היחסים בענף הביטוח. פנינו לשיתוף פעולה מלא. לצורך כך תעמיד לשכת סוכני ביטוח ליו״ר הרשות את כל הנתונים והחומר שיידרש״.

מאיגוד חברות הביטוח נמסר: "אנו מברכים על בחירתו של ד"ר משה ברקת לראש רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ומאחלים לו בהצלחה בתפקיד לטובת יציבות הענף וציבור המבוטחים והחוסכים".

כמו כן, גורמים בענף הביטוח מעריכים כי הסגנים הבכירים לממונה לשעבר דורית סלינגר, אסף מיכאלי, הראל שרעבי ויואב גפני, לא יישארו בתפקידם. "לא צריך לדאוג להם. בטוח שיש אליהם כבר פניות מחברות הביטוח", אמרו אותם גורמים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email