הממונה על שוק ההון אוסרת על חברות וסוכנים מכירת כפל ביטוח

סלינגר: "תופעת הביטוחים הכפולים פסולה מיסודה ואנו נלחם בה כדי להגן על המבוטחים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, אוסרת על חברות וסוכני הביטוח למכור מוצר ביטוח לאדם שמחזיק ברשותו מוצר זהה, אלא אם הצהיר על רצונו בכפל ביטוח והודיע כי הוא מודע למשמעותו.

במטרה לוודא כי לא קיים למבוטח מוצר ביטוח זהה, הממונה מחייבת את החברות וסוכני הביטוח לבצע בדיקה באתר הר הביטוח טרם המכירה. בנוסף, מבוטח יבחר האם להציג לחברה או לסוכן את רשימת מוצרי הביטוח שברשותו או להעניק הרשאה חד פעמית לשימוש בהר הביטוח. כך תגבר הוודאות להתנהלות הוגנת של החברות והסוכנים בעת הליך צירוף מבוטחים לביטוח.

סלינגר. "תופעת הביטוחים הכפולים היא פסולה מיסודה"

בנוסף, וכחלק ממדיניותה של רשות שוק ההון, קובעות ההוראות כי חברת הביטוח תשלח באמצעים דיגיטליים (מסרון או דואר אלקטרוני) מידע למבוטחים, אלא אם ביקשו לקבל שירות באמצעות דואר רגיל. לכן מחייבת הממונה את סוכני הביטוח להעביר לחברת הביטוח את פרטי הקשר הנדרשים לכך.

מרשות שוק ההון נמסר, כי היא השיקה באפריל 2017 את הר הביטוח, ממשק אינטרנטי חינמי לטובת המבוטחים שמרכז מידע בסיסי על כל מוצרי הביטוח (רכב, דירה, בריאות וחיים) במקום אחד. מעל מיליון גולשים כבר בדקו את נתוני הביטוח שלהם באתר ואיתרו בקלות ובמהירות היכן הם מבוטחים וכמה הם משלמים עבור כל מוצר ביטוח.

הממונה על שוק ההון דורית סלינגר הוסיפה: "תופעת הביטוחים הכפולים היא פסולה מיסודה ויש להילחם בה על מנת להגן מבוטחים. אנו מעודדים שקיפות מלאה למבוטח במטרה להבטיח לו הוגנות מרבית ולהגביר את התחרות בין מוצרי הביטוח השונים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email