הממונה על שוק ההון מעדכן את הריבית התעריפית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, מנכ"ל משרד האוצר, רם בלינקוב, ויו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ אלכס קושניר, החליטו על העלאת הריבית התעריפית כתוצאה משינוי מנגנון האג"ח המיועדות והעלאת התשואה המובטחת במנגנון החדש ל־ 5.15%.

המהלך יגדיל את הפנסיות לפורשים בשיעור של כ־ 1.2%. זאת בנוסף להגדלת הפנסיות לפורשים בשיעור כ־2%, שנבעה מהמהלך שהוביל שר האוצר להורדת תקרת דמי הניהול לפנסיונרים. השינוי ייכנס לתוקף עם כניסתו לתוקף של המנגנון החדש המחליף את האג"ח המיועדות.

ד"ר ברקת | צילום: גיא קרן

מלשכת סוכני הביטוח נמסר בתגובה: "לשכת סוכני הביטוח מברכת את ח"כ נעמה לזימי, מובילת המאבק, על כך שהטיפול בשיפור הפנסיות נושא פרי. שמחנו לקבל את הודעת רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ומשרד האוצר על עדכון הריבית התעריפית לאור שינוי מנגנון האג"ח, אולם אנו מצרים על כך שהשינוי שאושר בשלב זה ברשות הוא חלקי בלבד ואינו מגלם את השיפור האמיתי הנדרש בפנסיות שנובע מהעלאת התשואה ל־5.15%.

"יש לזכור כי ההחלטה על שינוי מנגנון האג"ח כפי שאושרה בחוק ההסדרים הייתה צריכה להוביל לשיפור הפנסיות של הפורשים ב־4%. שיפור הקצבאות, כאמור, נתמך על ידי אקטוארים בכירים. בנוסף, השינוי אמור להוזיל את עלויות הביטוח בקרנות הפנסיה לכלל העמיתים ואין בהודעת הרשות התייחסות לנושא. אנו בלשכת סוכני הביטוח נמשיך להיאבק לטובת השלמת המהלך ושיפור הפנסיות לכלל הציבור".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email