המסלקה הפנסיונית מכשירה בחינם סוכני ביטוח בתפעול ומתן שירות למעסיקים

המסלקה הפנסיונית פותחת מרכז הכשרות בתפעול ומתן שרות למעסיקים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאור פניות רבות של סוכני ביטוח הרוצים להתמחות בתפעול ומתן שירות למעסיקים, הוחלט במסלקה הפנסיונית על הכשרות של חצי יום בנושא זה, ללא עלות, לטובת הסוכנים.
המסלקה פנתה אל סוכני הביטוח לפני כשבועיים בהצעה להירשם להשתלמות בנושא. להפתעת הנהלת המסלקה נרשמו להכשרה כ־250 סוכנים, מעל ומעבר לציפיותיה. לכן הוחלט על מספר הכשרות של חצי יום. ההכשרה הראשונה התקיימה השבוע ושתיים נוספות יתקיימו במהלך דצמבר הקרוב.
מהמסלקה הפנסיונית נמסר, כי בהכשרות יינתנו לסוכני הביטוח כלים שמציעה המסלקה לטובת שירות למעסיקים, שהיא הדרך הטובה והנוחה ביותר לטובת עניין זה.

אתר המסלקה הפנסיונית | צילום: אילוסטרציה

בין היתר, יכולים הסוכנים לקבל מידע בדבר יתרות הפיצויים הצבורות של המעסיק ביחס לכלל העובדים וביחס לכל עובד באופן פרטני, בכל מוצר פנסיוני; דיווח רשימות מעסיקים (העברת רשימות נלוות להפקדת כספים) – פעולה זו מאפשרת למעסיקים או למייצגיהם העברת קבצי דיווח הפרשות חודשיות בהתאם לדרישות החוק: באופן מאובטח, בממשק אחיד, לרבות תהליכי הבקרה הנדרשים.
הרשימות מועברות באמצעות המסלקה ומכילות הנחיות לגבי אופן חלוקת הסכום בין החוסכים השונים והמוצרים השונים. כך מתאפשרת העברת המידע בין מעביר הכסף לגוף המוסדי. מעסיק או מייצג הפועל בשמו יכול לבחור לבצע את הדיווח בלבד או לבצע את הדיווח יחד עם תהליך סליקת הכספים בפועל והעברתם לגופים המוסדיים.
מידע פנסיוני מכל הגופים המנהלים חסכונות פנסיה במדינת ישראל והם מחויבים בהעברת המידע. המידע המתקבל מכיל את רשימת כל המוצרים הפנסיונים שיש לחוסך, הפעילים ואלו שאינם פעילים, תוך פירוט מלוא הנתונים בכל מוצר: סכומים צבורים, הפקדות חודשיות, דמי ניהול, כיסויים ביטוחיים ועוד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email