המשבר המתמשך בכלל ביטוח מגיע לכנסת

ח"כ מיקי לוי קורא לכנס את ועדת הכלכלה לדיון דחוף בעניין השביתה בכלל ביטוח. "לצד הפגיעה בזכויות העובדים, מי שמשלם כמו תמיד את המחיר הוא ציבור החוסכים“
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר שבועיים של שביתת עובדי כלל ביטוח קורא ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) להתערבות הכנסת במשבר ודורש לכנס את ועדת הכלכלה לדיון דחוף בנושא. "מזה מספר שבועות מתקיימת שביתת עובדים בחברת הענק הציבורית כלל ביטוח, חברה שמחזיקה במעל רבע טריליון שקל של כספי חוסכים – הכסף של הציבור הישראלי, וזאת לאחר שההסכם הקיבוצי שמגן על זכויותיהם של 4,000 מעובדי החברה פג כבר לפני חצי שנה.

"הנהלת החברה, שהעומד בראשה מרוויח שכר גבוה מאוד, בוודאי ביחס לשכרם של יתר עובדי החברה, מסרבת לפגוש את נציגי העובדים בחברה ולא נראה כי המשבר עומד לקראת סיום או מתקדם לכיוון כלשהו", טוען ח"כ לוי. בפגישה שנמשכה אמש עד שלוש לפנות בוקר בין איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח ואבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות וראשי ועד עובדי כלל ביטוח, לא הושגו הבנות. השיחות נמשכו היום ולדברי רוני רז, יו"ר הוועד, השביתה תימשך גם ביום ראשון. לדבריו, אין נכונות מצד ההנהלה לקבל את דרישות העובדים והדירקטוריון בראשות דני נוה. לדברי רז, אי הסדר בגביית כספים ובהעברת כספים למבוטחים הולך וגובר. לוי. "מי שמשלם כמו תמיד את המחיר הוא ציבור החוסכים" 

לא ניתן לפדות כספי פנסיה

"לצד הפגיעה בזכויות העובדים, מי שמשלם כמו תמיד את המחיר הוא ציבור החוסכים, היות והעובדים לא מקבלים קהל ולא משיבים לפניות, לא נותנים שירות למעסיקים, לא שולחים דו"חות, מכתבים ומסמכים אל לקוחות ולא מבצעים כל השקעה של כספי עמיתים וכן לא ניתן לפדות את כספי פנסיה", אמר ח"כ לוי.

בפנייתו אל יו“ר ועדת הכלכלה, ח“כ איתן כבל (המחנה הציוני), מדגיש לוי כי "חשוב לציין כי כבר בחודש נובמבר הכריזו נציגי העובדים על סכסוך עבודה אך מאז לא השתנה הרבה, ומכאן השביתה המתמשכת שפוגעת בראש ובראשונה בציבור החוסכים. "נוכח האחריות שיש לנו כנבחרי ציבור למנוע ככל האפשר פגיעה בציבור, והן למנוע פגיעה מתמשכת בזכויות עובדים, בוודאי בעובדים החלשים בחברות הגדולות במשק, ראוי כי גם הכנסת תידרש לעניין וכי ועדת הכלכלה תקיים דיון דחוף בסוגיה עם נציגי העובדים, הנהלת החברה ונציגי ההסתדרות". חברי ועד העובדים של כלל ביטוח נפגשו השבוע עם הנהלת החברה, אך נכון לרגע זה הם עדיין משביתים את פעילות החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email