הנהגת הלשכה מסכמת את הפעילות בשנה החולפת – חלק 2

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב מיכה אדוני, יו"ר מחוז חיפה והצפון:
"מחוז חיפה והצפון נחשב למחוז מוביל, ומהווה מודל לחיקוי. בשנת 2018 הצטרפו למעלה מ־100 סוכנים ללשכה, דבר המצביע על הערך המוסף שהלשכה מעניקה לחבריה בדאגה לשמירה על פרנסת הסוכן. שנת 2018 התאפיינה בריכוז הכנסים לכנסים מחוזיים – דבר שהוכיח עצמו והסוכנים הגיעו והצביעו ברגליים.

"במחוז הצפון נערכו שתי הרמות כוסית, לראש השנה ולפסח, כאשר רוב חברות הביטוח משתתפות, דבר אשר מחזק את הקשר בין הלשכה לחברות הביטוח. אני רואה בכך חשיבות רבה. בנוסף, נערך גם כנס בריאות מוצלח בשיתוף חברת מנורה והמרכז הרפואי כרמל המחזק את הקשר עם הקהילה. וכן, בחודש דצמבר נערך חג החגים המסורתי בטבריה בהשתתפות מאות סוכנים בני כל הדתות, מה שהדגיש את השותפות ואת תחושת הביחד.

סו"ב אדוני | צילום: גיא קרן/באדיבות הלשכה

"בשנת 2018 המכללה בחיפה הייתה על המפה וממש יש תחושה מצוינת של הנגשת המכללה לפריפריה. נערכו השתלמויות וקורסים בתחומי הרגולציה, בריאות, פנסיוני, פיננסים ועוד – כמו גם הכשרת תלמידים לבחינות הרישוי של משרד האוצר לקבלת רישיון".

סו"ב לילך מיטרני, יו"ר ועדת צעירים:
"בשנת 2018 הובילה לשכת סוכני ביטוח מהלך של פתיחות תקשורתית, במהלכו הושם דגש על טיפוח הדור הצעיר בעולם הביטוח; התבצעו ימי עיון ייעודיים לצעירים אשר שילבו מפגשים עם אנשי מקצוע במגוון תחומים קריטיים להצלחתם; התבצעו מפגשי שיח פתוח עם נבחרי ציבור; ושולבו תכני תרבות, פנאי ופיתוח אישי לגיבוש הסוכנים הצעירים ולעידוד הצלחתם.

"הלשכה בולטת בזכות נכונותה לאמץ גישה חדשנית ביחס לצעירים ובפתיחות לתכנים מעוררי השראה ומוטיבציה. זכות גדולה נפלה בחלקי להיות שגרירת הלשכה בקרב הסוכנים הצעירים ולשאוף בכל זמן נתון להגדיל את הקהילה, לחזק את החיבור של הסוכנים ללשכה ולפעול למיתוג מחדש של תפקיד סוכן הביטוח פעם אחת מול הסוכנים, ופעם שנייה מול הציבור כולו. אנחנו לא אנשי מכירות של מבצעים, אנחנו מצילי חיים וזו צריכה להיות הגישה".

סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז ב"ש והדרום:
"שנת 2018 התאפיינה בפעילות רבה והייתה הבולטת מכל השנים של המחוז. בכל הפעילויות השתתף נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, וזה מעיד על החשיבות שמייחסת הנהגת הלשכה למחוז דרום ובאר שבע. בחודש ינואר התקיים יום עיון במלון ליאונרדו בשיתוף עם שלמה חברה לביטוח ובמעמד המנכ"ל שלה, שלמה אומיד.

"בחודש אפריל נערכה הרמת כוסית לכל המחוזות באולם אבניו לרגל השנה החדשה. בחודש מאי, כמדי שנה, הזמנו את מחוז ירושלים ליום עיון וכייף בים המלח. כמו כן, בחודש ספטמבר ערכנו הרמת כוסית מפוארת לכבוד חג הפסח במרכז אנז"ק בהשתתפות ח"כ אלי אלאלוף, ראש עיריית ב"ש, רוביק דנילוביץ, הנהלת כלל החדשה בראשות המנכ"ל יורם נווה, והנהלת לשכת סוכני ביטוח בראשות הנשיא רוזנפלד".

אלון אבן חן, היו”ר היוצא של ־MDRT ישראל:
“עשינו המון. העשייה המוצלחת היא תוצר של שיתוף פעולה עם הנהגת המועדון ובה היו”ר הנוכחי, אלברט גבאי CLU. סייענו רבות לחברים בחידוש החברות וצרפנו חברים חדשים למועדון וביניהם נשיא לשכת סוכני ביטוח בישראל, סו”ב ליאור רוזנפלד. “הפעלנו מכבש”, במצב שההרשמה עמדה להסתיים תוך פחות מ־44 שעות – כדי לסייע לחברים להירשם לכנס בלוס אנג’לס. בכנס עצמו, שנערך ביוני 2018 , המשלחת שלנו בלטה בנוכחות ובגיבוש שלה. המשתתפים החדשים מקרבנו קיבלו סיוע והדרכה כדי שיוכלו להפיק את המרב והמיטב מהכנס וכולנו חגגנו יחדיו בארוחת ערב מקסיקנית.

"שני ימי ה־MDRT הצמודים לכנס הביטוח הפנסיוני של הלשכה בחודש אפריל היו נהדרים מבחינת התכנים וההשתתפות. התכנית העשירה כללה שני אורחים מחו”ל: יוסי זמורה מארה”ב וסיימון ליסטר מאנגליה – שבתורם החכימו אותנו מהנעשה בתעשיות הביטוח והפיננסים בארצם. אין לשכוח כמובן את הכוכבים מישראל. ד”ר גיא פרידמן בהרצאתו מעוררת ההשראה “מצפן לחיים”; ד”ר חיים פרלוק שאפשר לנו הצצה לרפואה העתידנית; אסף מסחרי שחשף בפנינו את נפלאות הסייבר; חן טיבי, מושתל הכבד ומוטיבציה מהלכת; עו”ד יוגב שלימד אותנו כיצד לנהל מו”מ אפקטיבי; חברנו אילן שגב שגילה עבורנו אוצרות בגילאים השלישי והרביעי; עו”ד ירון שמיר שפרש בפנינו את תמונת הפנסיה במציאות החדשה; חברנו רמי מסחרי שהחכים וריגש בקשריו רבי השנים עם ה־MDRT ; ואחרון היה הנסיך הירוק עו”ד גונן בן יצחק – שילוב מופלא בין מתח, ריגול ומוטיבציה. באוגוסט קיימנו מפגש סיום קדנציה בביתם של תמי ויוסי כבירי בחיפה. ערב חברתי ברוח ה־ MDRT טעים לחיך ונעים לאוזן. במפגש 'הועבר הלפיד' להנהגה החדשה והובעה הוקרה לחברי הנהגת MDRT היוצאת בראשותי”.

צילום: shutterstock

אלברט גבאי, יו”ר ־MDRT ישראל:
“את הרבעון האחרון של 2018 קיבלנו אני וחברי ההנהגה בהתרגשות רבה ובאנרגיות שרק ה־MDRT יודע לייצר. חברי ההנהגה סו”ב מידלדורף הרולד, סו”ב יוסי כבירי, סו”ב אלון אבן חן CLU TOT, סו”ב חווה פרידמן, סו”ב נאווה ויקלמן TOT, סו”ב פיני חג’ג’, CLU TOT סו”ב אלון גיא, סו”ב מוסקוביץ’ אבשלום COT וסו”ב קובי ורדי TOT.

"העשייה אינטנסיבית להגשמת המטרות שהצבנו לעצמנו: להגדיל את כמות חברי המועדון; להצעיר את המועדון; להגדיל את כמות החברים הנוסעים כל שנה לכנסים בחו”ל שהיא למעשה הגשת החלום של כולנו, כי רק אז ידעו חברי המועדון מה הקדם והתשוקה שקיימת בכנסים בחו”ל.

"חובה לציין כי הסיוע שאנו מקבלים מעובדי הלשכה והמנכ”ל, רענן שמחי, ובגיבוי מוחלט של נשיא הלשכה, מעורר השראה. ב־15.01.2019, אנו עורכים כנס מיוחד במינו – המרוץ ל־MDRT – מתחיל בירושלים הבירה, וישתתפו בו מרצים מיוחדים וביניהם נשיא ה־ MDRT העולמי לשעבר, מר טוני גורדון מאנגליה, שהוא הנשיא הראשון שאינו מארה”ב. להצלחת כולנו ולהבטחת עבודתנו, נאחל לכולם שנה אזרחית בריאה ומוצלחת, נעשה ונצליח בעזרת השם”.

סו"ב נאוה ויקלמן, יועצת נשיא הלשכה לתהליכי רגולציה וכנסת:
הפעילות מול הרגולציה והכנסת כרוכה במאמצים מערכתיים משותפים כמעט על בסיס יומיומי, הן ברמת החשיבה וההיערכות והן ברמת העשייה בפועל. במסגרת זו הייתי שותפה לצוותי היגוי בראשות נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, סביב נושאים העומדים על סדר יומם של סוכני הביטוח בטווח הקצר והארוך, לרבות זמן ממושך של סיעור מוחות, ניתוח תרחישים ובחינת הדרכים לקידום מגוון תהליכים, ביניהם תהליכי חקיקה. בתוך כך נפגשתי עם חברי כנסת רבים באופן אישי, השתתפתי בישיבות של ועדות הכנסת ובדיונים מול הפיקוח, אשר החלו להתקיים באופן מעשי עם כניסתו של ד"ר משה ברקת לתפקיד הממונה, בשני רבי־שיח בנושא הרגולציה האקטיבית בישראל יחד עם נבחרי הציבור, בראיונות לתקשורת ומתן הסבר לציבור על הרפורמה בביטוח הסיעודי הקבוצתי, ועד למעורבות פעילה בהידברות צמרת הלשכה עם הנהלות חברות הביטוח סביב התמורות הרגולטוריות בענף והשפעותיהן על סוכן הביטוח.

"ככל שפעילות זו הייתה מקיפה ואינטנסיבית, היא גם הייתה מאוד מספקת ובאה לידי דוגמה, למשל, בהיקף חסר תקדים של שרים וחברי כנסת, אשר הביעו מעל לכל במה את תמיכתם בסוכני הביטוח, בצד יצירת מסלול הידברות ישיר, ענייני ומקצועי עם הפיקוח".

סו"ב דני קסלמן, יו"ר מחוז השרון:
"שנת 2018 הייתה עמוסה בעשייה למען סוכני המחוז. בוצעו מספר ימי עיון מקצועיים בהם נטלו חלק מאות מסוכני המחוז. אחד הנושאים הבוערים שהעלו הסוכנים היה תופעת המכירות הישירות של חברות הביטוח, זו תופעה פסולה שחברות הביטוח משתמשות במאגרי המידע של הסוכן ויש צורך מידי בהפסקתה. הייתה פנייה של הלשכה ליו"ר הרשות הנכנס, ד"ר משה ברקת, אך התופעה טרם מוגרה.

"פניות אישיות של סוכנים טופלו על ידיי מידית מול חברות הביטוח ו/או באמצעות נציגי הלשכה. המחוז מעודד הכשרות מקצועיות מטעם המכללה לרבות לדור הצעיר, כמו כן מעודד את סוכניו להתאים את עצמם לעולם הדיגיטלי ומודרני, ואת סוכניו להשתתף בכנסי הלשכה הארציים באילת. המחוז ימשיך גם ב־2019 לקיים ימי עיון מקצועיים והראשון בהם יתקיים ב־10 באפריל. בנופך אישי – יש לשמור על הדמוקרטיה בלשכה. אני אמשיך לדבר ולעמוד על עקרונותיי מזה 20 שנות עשייה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email