הנהגת הלשכה מסכמת את הפעילות בשנה החולפת – חלק 1

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ נשיא הלשכה

"אני מרגיש שליחות עילאית לייצג ציבור סוכנות וסוכנים, אשר עמלים על פרנסתם, פועלים למען קיומם והכי חשוב רואים מול עיניהם אל טובת הצרכן – טובת המבוטח. "בשנה הזו גם למדתי את חשיבות הביחד, מהו נטל משותף תחת אלונקה, מי באמת דואג ומי רוצה לחבל, הפרדה בין עיקר לטפל והכי חשוב הכרתי נשיא לשכה שכולו לב אחד גדול ובנחישות רבה משיט את הספינה המטלטלת למקום מבטחים. זוהי ההזדמנות להודות לבורא עולם על הזכות".

סו"ב הורנצ'יק | צילום: באדיבות הלשכה

סו"ב יוסי אנגלמן, סגן נשיא הלשכה

״יש לנו לשכה אחת. אין מחנות ולכל היותר יש דעות אחרות. כולנו למען מטרה אחת – לחזק את עתידו של סוכן הביטוח. שאפו למתנדבים אשר עושים הכל למען פרנסת הסוכנים. מי יתן ששנה הבאה נהיה ממוקדים במעשים ופחות בדיבורים״.

סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד

"2018 הייתה מקפצה לכל שנות הקדנציה הבאות. כל חבר בוועדה הוא משתתף פעיל ומוביל את הנושא עליו הוא אמון. סו"ב חגי לנצט פרסם מדריך ביטוח בריאות עם השוואות; סו"ב אולג זרוצקי ערך השוואות של פוליסות מחלות קשות והם ממשיכים לעדכן את המדריכים. המדריכים מפורסמים באתר הלשכה ובמייל לסוכנים; ערכנו סיור מקצועי בהרצליה מדיקל סנטר, ביוזמת סו"ב אבינועם אקוה, בו השתתפו מספר כה גדול של סוכנים שהמרכז הרפואי נאלץ לשכור אולם בבית מלון סמוך כדי לארח אותם; לטובת הסוכנים פרסמנו עשרות מאמרים מקצועיים, שכל ייעודם לסייע לסוכן הביטוח להרחיב את הידע ולמכור יותר פוליסות; וכן, נערך כנס הבריאות הגדול ביותר אי פעם בלשכה, בו השתתפו 850 סוכנים וסוכנות.

"השנה התאפיינה בשיח פורה מול הרגולטור, כשלפתע אנחנו זוכים לקשר פורה, וחלק מהשינויים נראה בפוליסה האחידה ונספחיה כבר ב־2019. השנה גם מונו לראשונה 3 יועצים חיצוניים חדשים ללשכה בתחום הבריאות והסיעוד. בנינו תכנית הכשרות מקצועיות; סו"ב עופר חורש, חבר הוועדה, הרכיב תפריט שלם של הרצאות בתחום הבריאות והסיעוד שמגיעות עד לסניף הבודד בכל מחוז בלשכה. בנינו יחד עם ד"ר אודי פרישמן והמרכז הרפואי איכילוב קורס מודולרי מתקדם בתחום  הרפואה וביטוחי הבריאות, שיחל בסוף ינואר הקרוב ויתאים גם לעובדי הסוכנויות.

השנה מסתיימת במלחמת חורמה בכוונתה ממונה להמשיך ולאפשר לסוכני הנסיעות להמשיך ולמכור ביטוחי נסיעות לחו"ל בניגוד לחוק, שכן אינם בעלי רישיון סוכן ביטוח. אנחנו רואים בנושא זה קרב אסטרטגי על עתיד מקצוע סוכן הביטוח. שנת 2018 הייתה שנה רצופת אתגרים בתחום ביטוחי הבריאות ביניהם – הקריסה של הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים, שסוכני הביטוח התמודדו עם זה באופן מעורר הערצה".

סו"ב מורי | צילום: באדיבות הלשכה

סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח כללי

"2018 התאפיינה בפעילות אינטנסיבית של הוועדה לביטוח כללי. בין הנושאים שטופלו ומטופלים: מבוטחים ללא עבר ביטוחי; אישור עריכת ביטוח שנמצא כעת בטיוטה שניה; אופניים חשמליים – הסדרה וביטוח חובה בשיתוף פעולה עם רשות שוק ההון; טיפול במבוטחים עם 2 תביעות – חלק מהחברות הסכימו להיענות לדרישתנו למצוא להם פתרון; חוזר השרברבים – טיפול בבעיות מבוטחים וסוכנים שנוצרו בשטח והסברה לכלל הסוכנים שהאחריות עברה לחברות הביטוח; ביטוח חובה למגזר – יוזמה וקידום הצעת חוק לפיה: לא יפלה מבטח בעל רישיון המבקש להתקשר עמו בהסכם בשל מוצאו, מקום עיסוקו או מקום מגוריו, וחברת ביטוח אשר דחתה בקשה של בעל רישיון המבקש לבוא עמה בהסכם, תנמק במסמך בכתב את העילות בעטיין סירבה להתקשר; דיגיטציה – עידוד סוכנים לשימוש בטכנולוגיה מתקדמת; ויוזמנה וקידום הצעת חוק לחייב בביטוח צד ג' את חברות הליסינג וההשכרה.

"לשנת 2019 מתכננת הוועדה סדנאות והשתלמויות במכללה לסוכני האלמנטר, כולל עובדי הסוכנים; צמצום/ביטול פגיעה בעמלת הסוכן; ודיגיטציה – לאפשר חווית רכישת ביטוח לכל מבוטח של סוכן דרך אפליקציה ייעודית שתהיה לכל סוכן (כדוגמת wobi).

סו"ב ישראל גרטי | צילום: שלומי דעי

סו"ב נגה עקל, יו"ר מחוז ת"א והמרכז

"למעשה זו כבר קדנציה שנייה בה אני מכהנת כיושבת ראש מחוז תל אביב והמרכז, שהוא המחוז הגדול בלשכת סוכני ביטוח. הניסיון עושה את שלו, ואני יכולה להגיד שהייתה שנה מאתגרת, מלאה בעשייה והישגים תוך התעלמות מרעשי הרקע. גם בשנה זו הצטרפו למחוז כ-150 סוכנות וסוכנים חדשים ואני חשה גאווה גדולה.

"מעמד הסוכן תלוי ראשית כל בסוכן עצמו. אם הסוכן ידע להתאים את עצמו לעולם הדיגיטלי, המודרני והווירטואלי של ימינו, מעמדו יעלה משמעותית. זה גם האתגר הגדול שלי לשנת 2019 – להמשיך ולהנגיש כלים רבים להצלחה בכל התחומים וזאת אעשה עם השתלמויות מרוכזות במגוון תחומים. לשנה הקרובה יש בתנור כמה וכמה השתלמויות מעניינות – צפו להפתעות.

"התורה לא נמצאת אצל אדם אחד ואני אשמח שחברות/ים נוספים יצטרפו לפעילות ולעשייה, הדלת תמיד פתוחה והאוזן תמיד קשובה לכל עצה ורעיון אז תמשיכו לפנות אלי. מבטיחה לכם באופן אישי שאעשה כל שביכולתי להמשיך ולהצעיד את הסוכנות/ים לעמידה באתגרי ההווה והמחר.

"אני מאחלת לכל סוכנות וסוכניי הביטוח שנה אזרחית חדשה עם בריאות איתנה, שפע כלכלי, צמיחה אישית וכל זאת מתוך אהבת חינם ומעשים טובים. יחד נעשה ונצליח".

סו"ב נגה עקל | צילום: באדיבות המצולמת

סו”ב מיכאל נוימן, יו”ר הוועדה לביטוח פנסיוני

השנה הזאת התחילה עם שורת חוזרים של רשות שוק ההון, ביניהם חוזר השירות וחוזר הצירוף, ולוותה במהלכים כוחניים של הרשות, אז בראשות דורית סלינגר, מול הסוכנים. במקביל היא נפתחה בהסתערות של הנהגת הלשכה והוועדה על ועדות הכנסת וחברי הכנסת; הבאנו את דבר הסוכן והלשכה לוועדות הכנסת השונות, והגענו למצב שבו חברי כנסת מצהירים בעיתונות וגם בדיוני הוועדות בכנסת, שסוכני הביטוח הם אלה שמגנים על המבוטחים מול החברות, בעיקר על המבוטחים המבוגרים.

הצלחנו לעצור את חוזר צירוף לרבים באמצעות בג”צ; האמירה של בית המשפט הייתה ברורה וחד משמעית בנושא זה. חברי הוועדה החלו להעביר סדנאות בכל רחבי הארץ לסוכנים הפנסיוניים בנושא רגולציה והיערכות לשנת 2019. הוועדה התכנסה בשנה החולפת לעשרות דיונים. פעילות חברי הוועדה היא מאוד אינטנסיבית ורובם תורמים הרבה שעות וימים לפעילות בוועדה. הוועדה היא מאוד פלוראליסטית, יש בה כשרונות ושומעים את כולם – יש הרבה תובנות וזה חלק מהיופי של העניין.

באפריל התקיים הכנס הארצי באילת לביטוח פנסיוני וחיים, והוא היה מוצלח ביותר. מטרת העל של הכנס הייתה פתיחת הלשכה לחברי הכנסת ויצירת לובי פוליטי רחב וחזק. הכנס תרם רבות לעניין זה. אנחנו כבר עמלים על הכנס הבא שיתקיים במרץ 2019 ויתמקד בשני דברים עיקריים: ראשית, הכנס יתקיים כשלושה שבועות לפני הבחירות לכנסת ולראשות הממשלה, עובדה שתשליך רבות על הכנס. שנית, הכנס יהיה שונה מכל קודמיו ויימשך 5 ימים – מיום ראשון ועד יום חמישי. מטרת הכנס היא העברת חומר מקצועי כולל סדנאות מעשיות ודברים חדשניים שלא נעשו עד היום.

מיקי נוימן | צילום: שלומי דעי

סו"ב אודי אביטל, יו"ר הוועדה הפיננסית

״התכנסנו בחודש מרץ, 18 סוכני ביטוח חדורי מוטיבציה, והופתעתי כמה ידע הצטבר בחדר הישיבות. הצבנו יעדים וחילקנו משימות לפי המומחיות של כל חבר. היעד הראשון היה כנס אילת. קיבלנו שני מושבים ועשינו הצגת תכלית וסימנו את העתיד לבוא.

״היעד הבא היה ליצור תוכנית לימודים לנושא הפיננסים, מיסוי, תכנון פרישה והשקעות; בנינו שני קורסים: מיסוי וניתוח תיק. למרות מחירם, התייצבו 40 סוכנים והביקורות רק טובות. אציין לטובה את שיתוף הפעולה עם המכללה לפיננסים וביטוח והנהלת הלשכה. ״צרפנו יצרנים חדשים תוך הקפדה על הסכמים הוגנים ועמלות טובות יותר ואני מדבר בעיקר על עולם ההשקעות האלטרנטיביות.

המטרה ב־2019 להטמיע את המוצרים שלהם. ״היה שת"פ עם סניפים ומחוזות ראוי לשיפור מקצה לקצה – בחודש ספטמבר קיימנו את הכנס השנתי של הפיננסים שהיה הצלחה בלתי רגילה גם בתכנים גם בכמות המשתתפים וכמות הצעירים הרבה ביותר אי פעם בלשכה, אז יש לנו עתיד כמות נותני חסות ענקית וכך גם הכנסות ללשכה.

״אציין שהוועדה זוכה ליחס מיוחד ולדחיפה ענקית מהנשיא והנהלת הלשכה״.

סו"ב אודי אביטל | צילום: באדיבות המצולם

סו"ב חוה פרידמן וינרב, יו"ר המכללה לפיננסים וביטוח

״המכללה שמה לה ליעד בשנת 2018 להנגיש את המכללה לכלל חברי הלשכה. נפתחו 23 קורסים בהם לקחו חלק כ־800 חברי לשכה. זהו גידול של פי 20 ביחס לממוצע השנתי שידענו עד שנת 2016. מדובר בהשתלמויות יומיות בתחומים: הרגולטוריים, פנסיונים, בריאות, ביטוח כללי ופיננסים. בנוסף לקורסים מקצועיים ארוכים בתחומים הנושקים לביטוח, כמו דירקטורים, גישור, גביית שכ"ט, אקסל ועוד.

״בנוסף, התקיימה כרגיל הפעילות הקבועה של הכשרת תלמידים לבחינות הרישוי של משרד האוצר בתחום ימי, פנסיוני ואלמנטרי, וליווי התלמידים עד למעבר בחינות האוצר וקבלת רשיון סוכן.

״הנגשת השתלמויות הורחבה לכלל סוכני הלשכה בכל המחוזות שלה; השנה נפתחה שלוחת חיפה בכל העוצמה, הן ללימודי ההכשרה (שמונה קורסים) והן השתלמויות מקצועיות הזהות להשתלמויות המתקיימות בתל אביב. בירושלים הרחבנו ונרחיב את הפעילות, ומנגישים את המכללה לחברינו הסוכנים הירושלמים. בכוונתנו להרחיב את הפעילות גם לאזור באר שבע והדרום.

״הוועד המנהל של המכללה, נבחר מכל המחוזות ובכל ענפי הביטוח כדי שתהא חשיפה מירבית לכולם. יו"ר הוועדות עובדים בשיתוף פעולה מלא עם המכללה; יו"ר הוועדה הפיננסית סו"ב אודי אביטל הרחיב במכללה את הפעילות בנושא הפיננסים, וקורסים והשתלמויות רבות בנושא זה מועברים בכל רחבי הארץ. יו"ר ועדת בריאות סו"ב איגור מורי שוקד על הכנת קורסים והשתלמויות בתחום הבריאות והסיעוד. גם יו"ר הוועדה הפנסיונית סו"ב מיקי נוימן, ויו"ר הוועדה לביטוח כללי סו"ב ישראל גרטי מרחיבים את הפעילות והתמקצעות סוכני הלשכה, כל אחד בתחומו.

״המכללה תמשיך להיות הסמן הימני לידע התמקצעות והעשרת הסוכן חבר הלשכה. ידע ומקצועיות רק במכללה שלנו. כל זה תודות לניהול השוטף המקצועי המסור והמיומן של רונן דניאלי מנכ"ל המכללה שמגיעה לו תודה רבה על עבודה יום יומית בשקידה רבה״.

חוה פרידמן | צילום: באדיבות הלשכה

סו"ב מקסים דרעי, יו"ר המועצה הארצית

"עברה שנת עבודה ולרגל תחילת השנה השנייה אני רוצה לברך את חברי המועצה הארצית שהוכיחו אחריות ובגרות. אחריות שבאה לידי ביטוי בהשתתפות ערה ואכפתית בישיבות המועצה שהונגשה לכל חלקי הארץ. הגענו גם לירושלים וגם לאשקלון בסימן הזדהות עם תושבי הדרום (שכלל אירוח קבוצת ילדי שדרות ליום כיף במתקני המלון בזמן ישיבת המועצה).

בנוסף, ערכנו שלוש ישיבות בתל אביב, מתוכן שתיים מחוץ למניין, הישיבה הרביעית והאחרונה הייתה אמורה להתקיים בתחילת דצמבר האחרון בחיפה. עוצמת המועצה הארצית היא בהכוונת מוסדות הלשכה והצבת מטרות ופיקוח על הוצאתן אל הפועל – בל נשכח זאת. כיו"ר המועצה הארצית, שהינה הגוף העליון בלשכה, אני מתחייב להמשיך ולפעול בקו זה ללא לאות לטובת הלשכה וחבריה. ברצוני שוב להודות לעשרות ומאות המתנדבים במועצה, בוועדות, בסניפים ובמחוזות. כל הכבוד על התרומה והמשיכו בפעילות הנכונה לטובת הלשכה וחבריה ועתידנו המקצועי".

מקסים דרעי | צילום: מתן דרעי

סו"ב רחל כבודי, יו"ר מערך יחסי ציבור וקשרי חוץ

״מערך יחסי הציבור וקשרי החוץ בראשותי פועל במספר ערוצים בו זמנית:

  • דיברור פנים ארגוני של פעילות הלשכה והמכללה לפיננסים וביטוח, כנסים, ארועים, קורסים ומידע פנים ארגוני.
  • הפקת סירטוני מיתוג קצרים המופצים ברשתות החברתיות.
  • פעילות תגובות של טוקבקיסטים בכתבות בעיתונות הכלכלית.
  • יוזמות של פירסום אייטמים מקצועיים המאירים את חשיבות הסוכן.
  • פעילות חסויה ושקטה למול מובילי דעה בציבוריות הישראלית המסייעת להנהגת הלשכה בהובלת אינטרסים החשובים ללשכה.
  • הכשרת ושיגור סוכנים לריכוזי ציבור להביא את חשיבות הסוכן לציבור"

סו"ב צביקה ויינשטיין, יו"ר ליסו"ב החברה הכלכלית

״בשנה האחרונה פעלנו לשיפור ההכנסות של הלשכה תוך פיקוח מתמיד על ניהול תקציבי נכון. ואכן יש תוצאות וסיימנו בלשכה ובליסו"ב שנה מאוזנת תוך כדי פעילויות רבות של הלשכה. בשנה הבאה נפעל לצימצום הגרעון במכללה לפיננסים וביטוח״.

סו"ב אורי צפריר, יו"ר ועדת התקנון

״ועדת התקנון החליטה לחלק עבודתה לכמה מישורים: לתקן בהקדם לקונות וסתירות בתקנון הלשכה, לבנות תקנון חדש המותאם לרוח הזמן והשינויים הנובעים בכך והשלכותיהם על הלשכה והסוכנים; עדכון ועריכה מחדש של תקנוני ועדת האתיקה, ביה"ד ונוהלי הבחירות.

״העברנו באסיפה הכללית את השינויים הבאים: 1. ביטוח ושיפוי בעלי תפקידים אשר יתבעו בגין פעילותם בלשכה. 2. עיגנו בתקנון את זכותם של חברי המועצה לקבל, על פי בקשתם, את פרוטוקולי הוועדות של הלשכה על מנת שיוכלו כגוף העליון של הלשכה, לעקוב אחר פעילותן.

סו”ב ראובן רפ, יו”ר הוועדה הבינדורית

״במוקד הפעילות של הוועדה הבינדורית ב־2018 היה סקר שבוצע בקרב סוכנים ותיקים וצעירים, שממנו עלה שלכמחצית מסוכני הלשכה הוותיקים אין דור ממשיך, והרוב מעוניינים לשלב סוכנים צעירים במשרדם. רוב הסוכנים הצעירים מעוניינים לרכוש תיק ביטוח קיים ו/או להשתלב בסוכנות של סוכן וותיק.

״תוצאות הסקר הבהירו כי יש מקום לבצע מהלך ובו יתבצעו מספר סדנאות לחברים המעוניינים מבין קהלי היעד:
• סוכנים עם דור המשך – מתן כלים לאבות/ אמהות וילדים לשילוב מיטבי ולתהליך ההמשך של המשרד.
• סוכנים ללא דור המשך – "שידוך" בין סוכנים ותיקים וצעירים תוך מתן כלים להבנה מירבית ו"נישואים" מאושרים לטווח ארוך.
• בניית הליך של יצירת קשר בין מוכרים מרצון לקונים מרצון של תיקי ביטוח תוך מתן כלים משפטיים, כלכליים, פסיכולוגיים ואחרים.

״הוועדה החלה לגבש, בשיתוף פעולה עם הוועדה להכשרת הסוכן ועם המכללה לפיננסים וביטוח, תוכנית לסדנאות אלו שיחלו לרוץ בשנה הקרובה״.

סו"ב מאיר רוטברג, יו"ר ועדת רווחה וראש מטה הנשיא

״בשנה החולפת נגענו כמעט בכל תחומי החיים של הסוכנים הן במשרדים והן בפרט, רכב, ליסינג קצר טווח, מימון, כרטיסי אשראי, הצגות מוזלות, נופשים בארץ ובחו״ל, הוזלות של צרכי משרד, הכנסת מערכות חדשות שיחסכו זמן עבודה וכסף, כגון סיגנטור (חתימה מרחוק).

הנה חלפה לה השנה והאתגרים והרף שהעלנו לשנת 2019 כבר לפנינו: ניגע בייתר שאת בחיסכון בתפעול השוטף, נרחיב את מעגל השותפים להנחות בתחומי הפרט, נשתתף בפרוייקטים של נדל"ן לטובת רכישת משרדים באזורים שונים בארץ, נדאג לשיפור המימון מול בנקים וחברות אשראי ויצירת משקל סגולי גדול יותר מול ספקים״.

סו"ב עוזי ארגמן, יו"ר ליסו"ב סוכנות לביטוח (1993) בע"מ

״בשנה המסתיימת בימים אלה עסקנו אני וחברי לדירקטוריון ליסוב בשלושה נושאים מרכזיים: המשכיות פוליסת ביטוח הבריאות לחברי הלשכה שעקב ריבוי תביעות התנתה הראל את המשכיות הפוליסה בתוספת פרמיה ניכרת. קיימנו עם הראל מספר רב של מפגשים שבסופם גם שיפרנו את הפוליסה בפרק התרופות וגם תוספת הפרמיה שבסופו של דבר הגענו אליה היא בהחלט מתקבלת על הדעת.

ביטוח אחריות מקצועית באיילון הינו ביטוח בעל חשיבות מהמעלה הראשונה. השנה עמדנו בפני מתחרים המייצגים חברות מחו"ל. איילון עמדה לצדנו כחומה בצורה ומבלי להתייחס לניסיון התביעות שמרה על פרמיית הביטוח של אשתקד, נתנה הנחה לסוכנים חדשים ונוסף כיסוי סייבר.

לצערנו הרב ביטוח הסיעוד של חברי הלשכה בכלל מגיע לסיומו במרץ 2020. זו הוראת הממונה על הביטוח. ההמלצה שלנו לעבור כבר ועכשיו לביטוח פרט וזאת משום שכל שנת גיל מגיל חמישים ומעלה הפרמיה ממריאה לשחקים״.

סו”ב שמואל אשורי, יו”ר מחוז ירושלים

צעד חשוב השנה, שנתנו לו יד נשיא הלשכה, ליאור רוזנפלד, ויו”ר המכללה סו”ב חוה פרידמן, היה פתיחת סניף המכללה בירושלים. התקיימו בו כבר מספר קורסים והשתלמויות, ההשתתפות היתה מעבר למצופה, והסוכנים יצאו מאוד מרוצים.

אנחנו מתכוונים לצאת עם קורסים לסוכנים צעירים, דור ההמשך, וערכנו כנסים גדולים במחוז ברמה מקצועית גבוהה. כבכל שנה היה לנו שיתוף פעולה עם מחוז באר שבע והדרום והיה כנס משותף מוצלח מאוד בים המלח.

יש לנו יעדים לשנה הבאה שזה גיוס חברים נוספים ללשכה במחוז, תרומה לקהילה, השתלמויות מקצועיות בנושאים ספציפיים וגיבוש הסוכנים הצעירים במחוז.

סו"ב ועו"ד ישראל אליוביץ, יו"ר בית הדין

"בית הדין הארצי נבחר על ידי חברי הלשכה כל 4 שנים. בוועדה 7 חברים, ולתפקיד יו״ר בית הדין מתמנה מי שקיבל את מירב הקולות בבחירות. בדיונים בבית הדין יושבים לפחות 3 חברים הנקבעים על ידי יו״ר בית הדין. תפקיד הוועדה לפי תקנון הלשכה, לשמש כבורר לפי חוק הבוררות ויהיה מוסמך לפסוק על דרך הפשרה, בהכרעת הרוב וגם בלי לנמק את פסק דינו.

"בית הדין מוסמך לפרש את תקנון הלשכה, תקנון בית הדין ותקנון ועדת האתיקה. בסמכותו לדון (2.1) כל סכסוך בין חברי הלשכה לבין החבר בה. (3.1) לבית הדין תובאנה לבירור תביעות או קובלנות של חבר או חברי הלשכה נגד חבר או נגד מוסד או מוסדות הלשכה. (3.2) מוסדות הלשכה נגד חבר. ערעור על פסק בית הדין ניתן לבקש בזכות ויידון על ידי 5 חברי בית הדין.

"בשנה החולפת הגיע בית הדין לפתחו של בית המשפט המחוזי בתל אביב עקב כתב תביעה  של יו״ר ועדת התקנון נגד בית הדין שיורה לנו לא להתערב בפעולות של מוסדות הלשכה. בית הדין ישיב בעצמו לבית המשפט המחוזי כדי לא להעמיס הוצאות של עו״ד בתביעה. בית הדין מתנהל בצורה אובייקטיבית, ללא תלות בחברי הלשכה, מה שמנחה אותנו זה תקנון הלשכה. תפילתי: 'אמת והשלום אהבו'. אין לנו לשכה אחרת".

ישראל אליוביץ | צילום: באדיבות לשכת סוכני ביטוח

סו"ב, ד"ר יעקב ביתן, יו"ר ועדת אתיקה

"במהלך 2018 הכנו טיוטה לקוד אתי חדש לסוכני הלשכה, זאת משום שקוד האתי הקיים בלשכה הוא קוד ישן מלפני 30-20 שנה. ישבנו בוועדה מספר פעמים בנושא זה, גיבשנו המלצות וכתבנו טיוטה לקוד אתי חדש. הטיוטה עברה לאישור ועדת התקנון, שאחריה היא תעבור לאישור המועצה הארצית ואחר כך לאישור הוועד המנהל. אם הכל יאושר הקוד האתי החדש של לשכת סוכני ביטוח יועבר לרשם העמותות.

ועדת האתיקה אינה ועדה שיוזמת פעילויות, זו ועדה אליה פונים אנשים שאנחנו בודקים את תלונותיהם ומטפלים בהן. לוועדה הוגשו במהלך השנה פחות מ־10 תלונות – רובן המוחלט תלונות של סוכנים על סוכנים אחרים לא תלונות של מבוטחים כלפי סוכנים. כל התלונות טופלו בוועדה לשביעות רצון שני הצדדים, למעט תלונה על התחזות לסוכן ביטוח שהועברה לטיפול המשטרה ורשות שוק ההון".

יעקב ביתן | צילום: רון ביתן

סו"ב אלי שטרק, יו"ר הוועדה לקשרי קהילה

״הוועדה אירגנה בשנת 2018 ארבעה אירועים: בחודש פברואר, היינו בקרית שמונה עם מסיבת פורים ענקית לילדים אוטיסטים, בשיתוף איתוראן; בתחילת יוני, ערכנו אירוע בר מצווה ל־20 ילדים מפנימיית רננים מזכרון יעקב בכותל בירושלים; בתחילת חודש יולי, ערכנו את מסיבת בר המצווה ל־20 ילדי פנימיית רננים באולמי טרה בקיסריה; בחודש אוקטובר היינו בפנימיית בית אפל בגן יבנה שם שיפצנו מבני מגורים לילדי הפנימיה בשיתוף איתוראן, במשך יומיים״.

שטרק | צילום באדיבות הלשכה

סו"ב אודי הוד, יו"ר ועדת מחוזות וסניפים

השנה שחלפה התאפיינה בתחילת קדנציה לכל חברי הלשכה; התקופה הביאה עמה שינויים רבים וציפיות גבוהות, גם מחברי הוועדה שלי המורכבות מששה יושבי ראש במחוזות –שהם הוותיקים בוועדה ובעלי הניסיון, וחמישה עשר יושבי ראש סניפים המפוזרים בכל הארץ.

בשנה זו גיבשנו תוכניות עבודה והוצאנו לפועל מעל 30 אירועים מחוזיים וסניפיים. אחת לשלושה חודשים אנו מקיימים ישיבה משותפת בה אנו מעלים דעות, רעיונות ומסמכים תכנים ומרצים לכל כנס ואירוע ואף דנים בבעיות שעל הפרק תוך פתרון הולם.

בנושא גיוס חברים ללשכה, למשל, הייתה פעילות, אולם העניין ממשיך להיות בראש מעיינינו לשנה הבאה. בהזדמנות זאת אני רוצה להודות לכל יושבי הראש (21 במספר) ולשבח אותם על פעילותם הבלתי נלאית והבלתי מתפשרת להביא את התכנים והמרצים, הטובים ביותר לסוכני הסניף והמחוז. בכך תרמנו להעלאת הרמה המקצועית ואני מקווה שנתרום גם בשנה הבאה גם להגדלת ההכנסות לכל סוכן וסוכן.

השנה התחלנו ונמשיך לפעול למען הסוכן ולמען פרנסתו ומשרדו, כל זאת תוך שימור הידע המקצועי שנרכש והתמקדות במנועי צמיחה כגון: בתחום ההשקעות האלטרנטיביות והפיננסיות לצד פעילות הביטוח על כל ענפיו הקלאסיים.

בשנה הבאה ארחיב את פעילות המעורבות שלי ושל יושבי הראש במפגשים תכופים יותר עם סוכנים ולמעשה אפעל למען חיבור הלשכה למצב בשטח, קרי אוזן קשבת לסוכנים ולמצוקתם, לרבות ריכוז מאמץ לאיחוד כל הכוחות שבלשכה למטרה אחת – טובת הסוכן ופרנסתו בשוק הביטוח בישראל.

שנת עסקים טובה ופורייה לכולם.

סו"ב עמוס גואטה, יו"ר ועדת טכנולוגיה

"ועדת הטכנולוגיה של הלשכה תבחן מוצרים טכנולוגיים ואת התאמתם לסוכני הביטוח בחברות הביטוח ובבתי התוכנה,
ותעניק דירוג רמה טכנולוגית ליישומים האלו. המטרות הן: שיפור עבודת הסוכן ברמה הטכנולוגית מול חברות הביטוח, שיפור עבודת הסוכן ברמה הטכנולוגית מול המסלקה, ושיפור היישומים והטכנולוגיות של בתי התוכנה עבור סוכני הביטוח.

יעד נוסף של הוועדה הטכנולוגית הוא הגדלת סל המוצרים והטכנולוגיות המפותחות עבור ציבור סוכני הביטוח, כדי לאפשר מגוון רחב יותר של מוצרים ויישומים ויצירת תחרות ברמת המחירים. בשנה האחרונה איתרנו פתרונות טכנולוגיים למספר תחומים, לדוגמה: חשבוניות דיגיטליות אונליין בחינם, סליקת אשראי כתחליף לחברה, שהפסיקה לצרף משתמשים חדשים, יישומים מתקדמים כמו צ'טבוט, סימולטורים, תוכנות ניהול מתקדמות ועוד".

סו"ב גואטה | צילום: עצמי

סו"ב מיכל וינצר, יו"ר הוועדה להעצמת נשים

״הצלחנו להרכיב נבחרת חזקה ומלוכדת של סוכנות ביטוח מכל רחבי הארץ. כולן נרתמו לכל משימה, יזמו וביצעו, והנה בדצמבר 2018 אפשר לחשוב שמדובר בוועדה ותיקה עם שורשים עבים.

בשנה החולפת ערכנו כנס נשים שנתי, מקצועי, מהנה ומרגש שהיה מוצלח במיוחד; הקמנו פורום של לשכת סוכני הביטוח יחד עם חברת איילון, נשים עם נשים, וערכנו ישיבות משותפות בהן קיימנו סיעורי מוחות מקצועיים ומרתקים.

״בשנת 2019 נערוך אירועים נוספים ויוזמות חדשות; בחודש פברואר מתוכנן אירוע נשים ראשון בשיתוף עם חברת איילון; ב־16.5.19 יתקיים כנס הנשים השנתי ואני מאמינה שהוא יהיה מעניין ומועיל; בהמשך השנה אני מתכוונת ליזום ולקיים עם חברותי לוועדה ונשים נוספות פעילויות נוספות מקצועיות וחווייתיות, לחיזוק הקשר בין הסוכנות והעצמת מעמד הסוכנת״.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email