הנשיא ביידן מקים מועצת מומחים פדרלית למאבק במתקפות הסייבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הודיע על הקמת מועצת מומחים פדרלית שתחקור את מתקפות הסייבר והדרישות לתשלומי דמי הכופר, זאת במטרה למנוע מתקפות סייבר חוזרות על ידי בדיקות מקיפות ולגלות מי העומדים מאחורי ההאקרים.

בין הגורמים הדורשים את הקמת מועצת הסייבר הפדרלית נמצאים ארגוני הביטחון וגם חברות ביטוח. יש אף תמיכה רחבה בין חברי הקונגרס האמריקאי למהלך הזה ולגיוס של מומחים במלחמת הסייבר למועצה הפדרלית.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן. “מניעת מתקפות סייבר חוזרות". צילום: shutterstrock

באחרונה גבר הלחץ על הנשיא ביידן להקים את מועצת המומחים כדי לשדרג את המאבק במתקפות הסייבר, מאבק שגבר בשבועות האחרונים על רקע החששות מפני מתקפה של רוסיה על אוקראינה, אשר ככל הנראה תהיה מלווה במתקפות סייבר של האקרים רוסים. ה-FBI, יחד עם סוכנויות פדרליות נוספות, הכינו תזכיר מקיף על שיטות מתקפות הסייבר שנעשו על ידי קבוצות רוסיות, השיטות והטכניקות שנקטו בהן.

הלחץ על הממשל האמריקאי לחשוף יותר נתונים על מתקפות הסייבר שהיו על סוכנויות ממשלתיות גובר גם הוא לאחרונה. עד כה סירב הממשל למסור נתונים על היקף המידע שהצליחו להוציא ממאגרי מידע.


גל תביעות: זינוק באובדן מכולות

בתקופת מגפת הקורונה הפכו המכולות למוצר מבוקש עקב צמצום הייצור בסין, מה שהביא גם לזינוק במחיר המכולות ל-3,000-4,000 דולר. גם דמי ההובלה זינקו בשיעור ניכר. מאידך, יש עליה בנזקים שנגרמו למכולות בעת ההפלגות, לצד אובדן מכולות.

תביעות רבות הוגשו על ידי לקוחות כנגד חברת הספנות הדנית הידועה Maersk, בגיבוי חברות ביטוח. עשר תביעות הוגשו נגד חברת הספנות בתביעה כוללת של 20 מיליון קרונות דניות (כ-4 מיליון דולר). מדובר בספינת מכולות שהפליגה בשנה שעברה מסין לארה"ב ובמהלך ההפלגה נקלעה לסערה באוקיינוס הפסיפי. התוצאה: 750 מכולות אבדו ויותר מ-75 מכולות ניזוקו.

לפי מועצת הספנות אירעו כמה תאונות בינלאומיות מאז סוף 2020 שבהן אבדו כ-3,000 מכולות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email