הסגר ברבעון הרביעי הקפיץ את ההפסד של סוויס רי ל-389 מיליון דולר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השפעת הסגר ברבעון הרביעי במדינות רבות עקב מגפת הקורונה הורגש בתוצאות הפיננסיות של חברות ביטוחי המשנה לשנת 2020. בית ההשקעות Berenberg צופה שמבטחת המשנה הגדולה סוויס רי תרשום הפסד של 389 מיליון דולר בשנת 2020, כפול מהאומדן המוקדם של הפסד 178 מיליון דולר בשנת 2020, זאת כתוצאה מהסגר ההדוק באירופה ובארה"ב בשל הקורונה.

בניתוח האנליסטים של בית ההשקעות, צוין כי גם מבטחי המשנה האחרים צפויים לזינוק בהפסדים בשנה שעברה עקב מגפת הקורונה. העלייה בהפסדים נובעת מהגידול בתביעות הפיצוי של מבוטחים עסקיים ומארגני אירועים וכנסים.

התחזית של האנליסטים שההפסד הביטוחי הנובע ממגפת הקורונה בשנת 2020 יגיע ל-2.7 מיליארד דולר. זאת לעומת אומדן מוקדם של 2.3 מיליארד דולר.

אולם ל-Berenberg יש גם בשורה למבטחים. ההיקף הגדול של תביעות פיצוי יחלוף ב-2021, כי פוליסות הביטוח המתחדשות לעסקים ולמארגני אירועים אינן כוללות סעיפי פיצוי לאירוע של מגפה. זאת למרות המשך הסגרים המשבשים את הפעילות הכלכלית.


64% מאסונות הטבע ב-2020 לא היו מבוטחים

ברוקר הביטוח הבינלאומי AON מדווח שהיקף נזקי אסונות הטבע ב-2020 היה 268 מיליארד דולר. אולם 64% מאסונות הטבע לא היו מבוטחים.

לפי הדו"ח השנתי של AON היו בשנה שעברה 416 אסונות טבע שהסבו נזק של 268 מיליארד דולר, 8% יותר מאסונות הטבע השנתיים במאה הזו. הגידול באסונות הטבע נובע משינויי אקלים, ויותר מעבר של אנשים לאזורים מסוכנים.

הגידול באסונות הטבע נובע, בין השאר, משינויי אקלים | צילום: shutterstock

מניתוח של דו"ח ביטוחים פרטיים ותוכניות ביטוח ממשלתיות כיסו 97 מיליארד דולר מנזקי האירועים. יתר הנזקים מאסונות הטבע לא היו מבוטחים.

התפלגות נזקי אסונות הטבע היא: סופות טרופיות הסבו נזקים של 78 מיליארד דולר, נזקי שיטפונות גרמו לנזק של 76 מיליארד דולר וסערות הסתיימו בנזקים של 63 מיליארד דולר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email