"הסוכן הוא איש המקצוע הטוב ביותר"

מ"מ וסגן נשיא הלשכה, סו"ב ליאור הורנצ'יק, בראיון לקראת כנס המשולש; על המוקדנים והשיווק הישיר: "פרקטיקה רעה שמשחקת נגד הציבור, זהו פלסטר על שיקולים שאינם לטובת הלקוחות שלנו – המבוטחים. אנחנו נדע למגר את התופעה הזאת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מדינת ישראל נהגה בסערה בנוגע לתחום הפנסיוני בשנים האחרונות. ראינו מגמה מורכבת ואפילו אכזרית ברצון לפשט את התחום הפנסיוני ולהוביל את הציבור ליעד אחד: קרנות פנסיה בעלות דמי ניהול אפסיים. בדרך עפים שבבים, כלומר יש אנשים שרוצים פתרונות אחרים, מורכבים יותר וחכמים יותר. הם יכולים לקבל אותם מהסוכן הפנסיוני שלהם. זהו איש המקצוע הטוב ביותר למטרה הזאת. לדאוג לאנשים ביום שבו קרה אירוע ביטוחי, גם אם הוא, לצורך העניין, יציאה לגיל פרישה. זה הדבר הטבעי ביותר והנכון ביותר עבור הסוכן הפנסיוני. אני בטוח שהמטוטלת תנוע בעניין הזה חזרה אלינו בעתיד".

כך אומר סו"ב ליאור הורנצ'יק, סגן ומ"מ נשיא לשכת סוכני ביטוח, בראיון שיפורסם במגזין "ביטוח ופיננסים" לקראת "הכנס המשולש" שיתקיים בחודש הבא באילת.

ליאור הורנציק | צילום: גיא קרן

לשאלה איך הוא רואה את עתיד הסוכן הפנסיוני אומר הורנצ'יק: "אני אופטימי ומאמין שהסוכנים הפנסיונים יוכלו להשיא ערך רב למבוטחים, לצערי זה יהיה על גבם של רבים שהלכו שולל אחרי קסמים כוזבים של רגולטורים ופוליטיקאים. רבים שיגיעו לשוקת שבורה ברגע הנכון. סוכן פנסיוני טוב הוא כמו המציל האישי שלך, אם לרגע ניגע במקורות – 'ככלות כוחי אל תעזבני', נכתב בתהילים. מי שקונה מוצר גנרי בסופרמרקט הפיננסי שקיים היום, מבלי שהתייעץ עם סוכן, עם יד הלב – האם הוא יכול להגיד לעצמו שיהיה בידיים טובות ברגע האמת?".

נמגר את תופעת המוקדנים

בנושא השיווק הישיר של חברות הביטוח שהתגבר בחלק מהחברות לאחרונה, אומר הורנצ'יק: "זהו עולם מורכב שעימו אנחנו מתמודדים מזה שנים. לחברות הביטוח יש מקורות כספיים עצומים לשיווק ופרסום והן מנצלות אותם במלואם.

"סוגיית המוקדנים היא בעיה קשה שמולה מתמודדים הסוכנים. נוצר כאן מצב אבסורדי שבו הציבור מקבל בסופו של יום מוצר ייעוץ נחות, מעט פרימיטיבי, ממוקדן שעבר הכשרה מינימלית. הוא מסתמך בסופו של יום על פתרון שאינו תפור לפי מידותיו, התפקיד הטבעי לסוכן הביטוח. מתי הוא נופל? ביום פקודה. כשצריך להפעיל את הפוליסה. אז אין לו את המוקדן האנונימי שדיבר איתו כדי לחזור אליו והוא לפתע מתמודד מול כל עוצמת חברת הביטוח.

"אני סבור באמת ובתמים שאנחנו נצליח לשכנע בצדקת טענותינו במאבק הזה לא רק את הממונה, אלא בסופו של יום גם את חברות הביטוח. זוהי פרקטיקה רעה שמשחקת נגד הציבור, זהו פלסטר על שיקולים שאינם לטובת הלקוחות שלנו – המבוטחים. אנחנו נדע למגר את התופעה הזאת".

איך אתה רואה את מעמדו של סוכן הביטוח לאור הניסיונות לייתר אותו?
"התחזק ובגדול. אנחנו בתנופה כבירה בשנים האחרונות וזאת למרות אינסוף מאבקים מורכבים שנוחתים עלינו חדשות לבקרים. יש שינוי והוא מתחיל להראות תוצאות, הוא מגיע דרך הבנה של מתווכי הידע לציבור. בין אם אלה עיתונאים שלומדים להכיר את סגולות סוכן הביטוח, הרגולטורים והפוליטיקאים – דרך הלובי החזק שלנו. אנחנו עובדים חזק וסביב השעון לעשות כבוד לסוכן הביטוח. יש הצלחות לא מעטות, ואני רואה את מעמדו של הסוכן מתעצם. אנחנו לא פראיירים, ואנחנו נדאג להתחרות על ליבם של הלקוחות שלנו ולתת להם את הערך הטוב ביותר בתחום הביטוח. לא ניתן לפופוליזם שטחי לפגוע בהם – זהו מקור עוצמתנו".

הריאיון המלא יפורסם במגזין "הכנס המשולש"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email