הסוכן הוותיק והסוכן הצעיר משלבים ידיים להצלחה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ירשתי את העסק מאבי, רפי הורנצ'יק ז"ל, ביוני 1996 לאחר פטירתו ממחלת הסרטן. אני חי ונושם את עולם הביטוח כ-18 שנה, מאז שהייתי בן 17.5, אז הוגדרתי כסוכן הביטוח הצעיר ביותר בארץ. האנרגיות והביטחון של בן ממשיך שנכנס לעסק פעיל הן עצומות, מכיוון שמהצד השני ממתינים לו לקוחות שסומכים על הסוכנות, שנבנתה בקשרים אישיים על ידי הסוכן במשך שנים.

כניסה של דם צעיר תתרום בוודאות לעסק, ותאפשר שיווק מוצרים ביטוחיים ופנסיוניים נוספים, שיתופי פעולה עסקיים, הכנסת מוצרים טכנולוגיים חדשים ועוד, שסביר להניח שסוכן ותיק שעסוק וטרוד בשוטף היום-יומי לא מסוגל להתפנות באופן מלא וגורף כדי להיכנס לנישות אלו.

מנגד, ייהנה הסוכן החדש מניסיונו העשיר והמקצועי של הסוכן הוותיק: הוא יוכל להתפנות ללמידה של מכירות ושיווק בלבד, ולהשאיר את ניהול הסוכנות לפחות בשנים הראשונות לסוכן הוותיק. זה לא מחייב ואף לא רצוי שסוכן ותיק שאין לו דור המשך ברמת קשר דם ייאלץ להיפרד ממפעל חייו. הצעד הנכון הוא לצרף סוכן צעיר שאינו בן משפחה, ולבנות שותפות עסקית ששני הצדדים יוכלו ליהנות ממנה.

אחריות גדולה מאוד קיימת על כתפיהם של הסוכן הצעיר והוותיק מרגע שחברו לעבוד יחדיו, מכיוון שמטרתם היא להצליח ולגדול מעבר לקיים. מומלץ לקחת ייעוץ ארגוני ו/ או מאמן עסקי לתקופה שמוגדרת מראש לצורך בניית תהליכים פנים ארגוניים ונוהלי עבודה ברורים, שיסייעו להצלחת שיתוף הפעולה.

סוכן צעיר שיידע באופן ממוקד לשווק מוצרים רווחים שטובים לו וללקוחותיו, ללא כל השפעה מחברת ביטוח ו/ או גוף פיננסי כלשהו, יצליח לבנות לעצמו עסק משגשג וביטחון עתידי למשפחתו, וכן להרוויח לקוח לשנים רבות. שינויים רבים קרו, קורים, ועוד יקרו בעתיד בענף הביטוח ובעולם שבו אנו חיים, לכן שילוב כוחות הוא הקלף המנצח, בתנאי שייבנה עם יסודות חזקים וטובים.

בנוסף, חשוב מאוד להיערך מראש ובזמן סביר לפני כל שינוי מהותי. לצאת מהקופסה זו אינה המלצה, אלא חובה לצורך הגעה ליעדנו ללא כל הפרעות ורעשי רקע מיותרים. כראש צוות בוועדה לסוכנים צעירים בלשכה בראשות דביר רפ, אנו פועלים מול ראשי הסניפים לקבלת המלצות על סוכנים ותיקים שיהיו מעוניינים לשמש כמנטורים לסוכני לשכה חדשים וללוות אותם מקצועית ועסקית. סוכנים צעירים, חפשו כבר היום הזדמנויות עסקיות מול משרדים ותיקים ובטוח אני ששילובים אלו יעשו רק טוב, מתוך הבנה ששילוב ידיים משותפות תמיד יוביל להצלחה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email