"הסוכנים הם שותפים אסטרטגיים בצמיחת אלטשולר שחם והובלתה בשוק"

גילעד אלטשולר בראיון מיוחד לביטוח ופיננסים: "מעמדה כקרן נבחרת הוסיף לאלטשולר שחם גמל ופנסיה 24 אלף עמיתים במחצית הראשונה של 2019"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו רואים בסוכנים חלק מהותי ושותפים אסטרטגיים בהתפתחות החברה, צמיחתה ובהובלתה בשוק. אנו שמים דגש על שמירה על קשר אישי עם הסוכנים, מלווים אותם מקצועית ונותנים להם כלים לחיזוק פעילותם. אני אישית משתתף בכנסים לסוכנים וסוכנויות ומעביר להם הרצאות ולעיתים גם משתתף בכנסים ללקוחות הקצה. זאת במטרה לחבר אותם לפעילות ההשקעות של החברה ולנעשה בשווקים. בסופו של דבר הכסף שלהם מנוהל אצלנו וזכותם לדעת מה אנחנו עושים איתו".

כך אומר גילעד אלטשולר, מנכ"ל משותף (לצד רן שחם) של בית ההשקעות אלטשולר שחם בראיון ל"ביטוח ופיננסים". הריאיון המלא בו משתתף גם צפריר זנזורי, סמנכ"ל שיווק ומכירות באלטשולר, יתפרסם במלואו במגזין כנס הפיננסים של הלשכה לקראת הכנס שיתקיים ב-4 בספטמבר 2019.

גילעד אלטשולר | צילום: יח"צ

לדברי אלטשולר, "אנחנו מקיימים שיחות ועידה אחת לרבעון עם הסוכנים ומעדכנים אותם במה שקורה, מה אנחנו עושים ולאן מוביל פני השוק. אנו מחזקים את הסוכנים גם בתקופות היותר מורכבות; כך לדוגמה בסוף הרבעון האחרון של 2018 כשהשוק סבל מירידות חדות מאוד, והלקוחות חששו מלהחזיק מניות; זה מאוד סייע להרגעת הסוכנים והלקוחות שלהם ואכן מי שהמתין זכה לראות תיקון חד לירידות. אנחנו נמשיך לטפח את יחסינו עם סוכני הביטוח גם בעתיד".

הקרן הנבחרת כמנוע צמיחה

"בזכות הקרן הנבחרת נפתח עולם חדש לסוכני הביטוח והוא עולם הפורשים לפנסיה. התחייבנו לגמלאים על דמי ניהול נמוכים יותר מהנהוג בשוק, מה שצפוי להגדיל את הקצבה ללקוח בגיל הפרישה, בכ־2% ", אומר זנזורי. ואכן מספר העמיתים בקרנות הפנסיה של החברה, שהיא אחת מקרנות הפנסיה הנבחרות (ברירת מחדל), ממשיך לצמוח ונכון לסוף המחצית הראשונה של 2019 עמד על כ-70,317 אלף עמיתים, זאת בהשוואה ל-46,233 עמיתים בסוף שנת 2018 עם גידול של כ-52.1%. ביחס לסוף הרבעון הראשון של 2019, גדל מספר העמיתים בכ-26.9% וב-95% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

לדברי זנזורי: "קרן הפנסיה הנבחרת מהווה עבורנו מנוע צמיחה והזדמנות לחדור לשוק הפנסיוני שעד לפני שנה היה שוק ריכוזי שהיה קשה להיכנס אליו. הקרנות הנבחרות עוררו את שוק הפנסיה; רואים את זה בצבירות שהולכות וגדלות מדי חודש והצטרפויות של עשרות אלפי לקוחות בקצב גדול בהרבה משהכרנו בעבר.

"המודעות בקרב ציבור החוסכים והמעסיקים הולכת וגוברת. ברבעון הראשון ראינו צמיחה במספר המצטרפים וברבעון השני הצמיחה תפסה עוד יותר תאוצה בעיקר בעקבות ביטול הסכמי ברירת המחדל הישנים והעובדה שהמעסיקים נדרשים לבחור מחדש קרן פנסיה עבור עובדיהם. יותר ויותר מעסיקים שמים דגש בעת הבחירה על איכות השירות לצד ניהול ההשקעות מתוך מטרה לתת לעובדים את הטוב ביותר. אנחנו זוכים להבעת אמון ממספר גדול של מעסיקים שבוחרים בנו לניהול הפנסיה של עובדיהם", אמר זנזורי.

נכסי קרנות הפנסיה של החברה גדלו במהלך תקופת הדו"ח מסך נכסים של 3.7 מיליארד שקל בסוף השנה שעברה, לסך נכסים של כ-5.3 מיליארד שקל נכון למועד הדו"ח. מדובר בגידול בשיעור של כ-43.8% בנכסי הקרנות. הגידול נבע בעיקר מהמשך צמיחה מואצת הכוללת גיוס לקוחות חדשים כתוצאה מבחירת קרן הפנסיה של החברה כאחת מארבע קרנות נבחרות על ידי רשות שוק ההון.

היקף הנכסים המנוהלים של החברה, נכון לסוף יוני 2019 הסתכם בכ-95.1 מיליארד שקל, נתון זה משקף צמיחה של כ-19.5% אל מול סוף שנת 2018. כלל שוק הגמל והפנסיה בישראל צמח בכ-10% בלבד באותה תקופה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email